Ставка єдиного податку в 2020 році в Україні

Минулого року в Україні процедура сплати податків зазнала незначних коригувань. Які зміни чекають на платників податків, які порушені групи і найголовніше питання, яким буде єдиний податок у 2020 році в Україні?

Групи І категорії ЕН

Раніше налічувалося 6 категорій платників податку, після реструктуризації в країні затверджено 4 групи єдиного податку, а саме 1, 2, 3, які регламентовані для використання ФОП. Для юридичних груп розроблена 3 група єдиного податку.

Для садівничих угідь, фермерів і сільськогосподарських виробників уготована 4 група ЄП.

Окремо можна розглянути кожну категорію:

 • ФОП, які беруть участь і оформляють угоди з господарської діяльності. Також 1 група зачіпає підприємців, які надають населенню послуги, що мають сумарний дохід не більше 300 тис. грн на рік. Але важливо, щоб в процесі функціонування не використовувалася праця людей.
 • Для підприємців, які ведуть господарську діяльність, мають рестораторів, які забезпечують населенню ряд послуг, що дають можливість офіційно працювати розроблена 2 група єдиного податку. Крім цього, сума прибутку повинна бути не більше 1,5 млн. грн. Працівників на підприємстві має бути менше 10 осіб.

Важливо! Варто уточнити, що 2 група не зачіпає тих, хто дає послуги оренди, угоди купівлі\продажу та виготовлення коштовностей, ювелірних товарів.

Для фізичних одиниць, у яких не обмежено кількість трудових угод на підприємстві, а також є юридичні особи будь-якої правової форми розроблена 3 категорія. Дозволена норма прибутку підприємств вище 5 млн. гривень.

Підприємства, що здійснюють угоди сільського господарства та відповідного товаровиробництва оформляють податки по 4 групі.

Виходячи із запропонованої групи ЄП, держава дає фіксовані ставки оподаткування. Вони встановлюються на 1 календарний рік, виходячи з роду послуг, робіт, товарів. Офіційні результат про ту чи іншу ставку приймають муніципальна влада, після подачі підприємцем документів.

Читайте так же:  Налог на пенсию в Украине в 2018 году, последние новости

В деяких рідкісних ситуаціях, на розсуд інспекторів податкової служби може бути встановлена 15% податкова ставка:

 • До суми підвищення норми прибутку за звітний період.
 • Якщо схема ведення діяльності та отримання дохід не дає можливості використовувати стандартна пільгова форма розрахунку.
 • Якщо діяльність підприємства не зареєстрована в стандартному реєстрі платників податків і не належить до жодної з категорій.

Юридичні особи зобов’язані перераховувати подвоєну податкову ставку.

Єдиний податок – що це?

Процес оплати може здійснюватися за 2-м основними розробленими владою схемами:

 • Спрощений.
 • Загальний.

ФОП можуть зробити самостійно вибір, на основі приналежності роду бізнесу всім існуючим нормам.

Загальна схема ґрунтується на стандартній формі розрахунку прибутку, з якого вираховується відсоток ставки оподаткування.

Отже, що ж собою являє єдиний податок для юридичних осіб та фізичних осіб, і до якої зі схем він відноситься?

Процес здійснюється для перших 3-х груп з певною методикою пільгової форми за фіксованим «відсотками».

Тільки знаючи характеристики кожної групи, підприємець може грамотно підібрати для свого підприємства найбільш оптимальний варіант оподаткування.

Винятки з груп 1-3

Існує ряд, які не можуть ставитися до платників податків 1-3 категорії:

 • Фірми, букмекерські контори, діяльність яких заснована на проведенні азартних ігор, парі і лотерей.
 • Пункти обміну грошових знаків.
 • Управлінські компанії.
 • Видобуток природних ресурсів, продаж корисних копалин.
 • Організації, що займаються фінансовим посередництвом.
 • Якщо діяльність компаній заснована на продажу акцизних товарів, крім пивної продукції та ординарного вина.
 • Добування напівкоштовних, дорогоцінних каменів і металів.
 • Виконання поштових повідомлень, крім ліцензованих послуг.
 • Реалізація антикваріату, товарів мистецтва.
 • Облаштування гастрольних турів, концертів, виступів.
 • Надання орендних земель, понад 0,2 гектара.
 • Філії підприємств, які затверджені, як неплатники податків.
 • Банківські організації, страхові ПП, лізингові та брокерські фірми, ломбарди. Також виключені з 1-3 груп довірчі товариства, кредитні спілки, пенсійні та інвестиційні фонди, компанії з зареєстрованим пакетом цінних паперів.
 • Також спрощені схеми 1-3 груп не поширюватимуться на тих підприємців, які в день подачі документів на реєстрацію ЄП матимуть борги з оплати податків. Виняток складе безнадійний борг, який сформувався у ФОП внаслідок форс-мажору, прописаного в договорі угод.

Важливо! При подачі заяви на реєстрацію ЄП інспектора служби обов’язково проведе ретельну перевірку підприємця, фірми та роду її діяльності.

Зміни в нововведення

Рік тому схему оформлення єдиного податку для всіх підприємців в Україні зазнали деяких змін. Отже, у 2019 році було відкориговано суму у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати. Але, процентна ставка від суми прибутку не змінилася.

Читайте так же:  Подоходный налог с зарплаты в Украине в 2021 году

Розрахунок проводиться наступним чином:

 • Для 1-ї групи податкова ставка дорівнює 10% від суми прожиткового мінімуму працівників.
 • Станом єдиний податок з 01.04
 • з урахуванням збільшення грошових виплат, прожитковий мінімум складе 1921 гривня.

Таким чином, ФОП, які належать до 1 групи платників єдиного податку, будуть зобов’язані сплатити 192 гривні 10 копійок. Саме це буде кінцева сума єдиного податку у 2020 році в Україні для 1 категорії.

телефон

ФОП, що відносяться до 1 групи особливо не відчули на бюджеті компанії зміни в оподаткуванні. Це ж правило застосовне і до підприємців 2 групи єдиного податку. Їх податкова ставка залишилася 20% від суми мінімальної заробітної плати. Значить в розрахунок треба брати зарплату 4 173 грн і 20% від суми, а саме 834,60 грн.

Також методологія залишилася незмінною і для третьої категорії єдиного податку, а саме:

 • Платники ПДВ – 3;.
 • Неплатники податку – 5%.

В залежності від конкретного рішення місцевої влади після подачі заяви, оподаткування деяких підприємств може бути менше максимального рівня.

Якщо ж місцева влада не приймала коригуючого рішення, не змінювала процентну ставку, активною залишається остання прийнята.

На початку 2020 року Верховна Рада України розглядатиме питання про підвищення податкової ставки для підприємців та працівників IT-сфери.

На сьогоднішній день діяч цієї сфери оплачують прибуток за спрощеною схемою оподаткування, а саме сплачують 5% від суми щорічного прибутку, додатково перераховують ЄСВ, який прирівнюються до 1 мінімального страхового внеску.

Так, прийнято рішення про внесення змін до Податкового Кодексу для розвитку креативних індустрій країни. Влада пропонує підвищити ставку оподаткування до 10%,в майбутньому можливо – вище, можливо до 20%, але не більше 2 мінімальних зарплат.

Для того, щоб узаконить це рішення необхідно буде впровадити 5-у групу єдиного податку за спрощеною схемою. Щоб зміни пройшли максимально безболісно і комфортно для ФОП, ставка буде рости поступово, по 1% на рік, поки ставка єдиного податку в 2020 році в Україні не досягне максимального рівня в 10%.

Зверніть увагу! На сьогоднішній день в Україні зареєстровано найбільше ФОП 3 категорії єдиного податку.

Якщо працівники IT області заробляють менше 7,5 млн. гривень можуть скористатися пільговим, спрощеним оподаткуванням.

Оплата єдиного податку повинна проводитися щорічно фізичними та юридичними особами. У місцевих муніципальних організаціях, районних податкових службах кожен може взяти необхідні реквізити для сплати єдиного податку в 2020 році.

Читайте так же:  Налоговая льгота по подоходному налогу в 2018 году в Украине

Оставьте комментарий