Тарифні розряди бюджетників в Україні на 2020 рік

На відміну від приватного сектора, працівники бюджетної сфери отримують зарплату на основі єдиної, встановленої державою системи – тарифної. Незалежно від того, де саме знаходиться працівник, єдина тарифна сітка обов’язкова для всіх. Сьогодні такий варіант нарахувань окладів діє в багатьох країнах і зумів виправдати себе.

Представители бюджетных профессий

Переваги ТЗ

Тарифна сітка зарплат в Україні 2020, розряди і коефіцієнти – відмінний спосіб для мотивації. Завдяки такій системі кожен працівник знає свій «старт» і те, чого він може досягти, якщо буде виконувати свою роботу сумлінно.

Мс показує суспільству реальну різницю в окладах відповідно до рівня кваліфікації.

Система виключає будь-які обмани і корупційні схеми, дискримінацію, адже бухгалтери здійснюють нарахування за затвердженою законодавством схемою. Самі ж коефіцієнти і суми для працівників визначаються чиновниками, а затверджуються парламентарями в момент прийняття бюджету.

Сітка тарифних розрядів в Україні 2020

По-перше, варто сказати, що загальна кількість розрядів, передбачених ЄТС, становить 25. Найменш оплачуваних і базовим вважається перший, адже на його основі відбувається нарахування всіх наступних. Відповідно, для розряду 1-го присвоюється коефіцієнт 1. Далі більш докладно:

 • 1-й. Станом на початок 2020-го він становить 2073 грн. Це базовий оклад для бюджетника. Меншим за цю суму він бути не може. Звичайно, навіть якщо такий і нараховується комусь, то обов’язково ще відбувається до нього доплата до рівня мінімальної зарплати. Вона також визначається законом про бюджет країни і, як вже стало відомо, складе в новому році 4425 грн.
 • 2-й. Різниця в оплаті попереднього і цього рівня становить всього лише 0,9%. Отже, для розрахунку окладу доведеться просто помножити мінімум таблиці на 1,9. Отримуємо 2260 грн.
 • 3-й. Використовувати по 2446 грн., щонайменше, зможуть фахівці з таким розрядом. Для них держава пропонує збільшувати “мінімалку” в 1,18.
 • 4-й. Точно так само на дев’ять десятих збільшиться плата для наступного – четвертого – розряду. Якщо збільшити найменшу суму таблиці в 1,27, отримуємо 2633 грн.
 • 5-й. Цей розряд єдиної тарифної сітки 2020 надається тим працівникам, які виконують вже певну спеціалізовану (кваліфіковану) роботу. Від 2819 грн. кожні 4 тижні зможуть витрачати вони на свої потреби. Коефіцієнт, який використовується для цієї заробітної плати, становить 1,36.
 • 6-й. Погоджуючись на посаду працівника з 6-м розрядом, людина має гарантований оклад у розмірі 3006 грн. Основною цифрою, що буде використовуватися бухгалтерією підприємства або установи в цьому випадку, є 1,45.
 • 7-й. Щонайменше, 3192 грн. можна буде використовувати тим, хто опиниться на «сьомому» бюджетному рівні. Розрахунок здійснюється з використанням цифри 1,54.
 • 8-й. Протягом усього 2020 року фахівець з восьмим рівнем отримає від 3400 грн. Множник, що визначається урядом для цього випадку, 1,64.
 • 9-й. Такий розряд частенько присвоюється вчителям з досвідом роботи, а також деяким військовослужбовцям, вузькоспеціалізованим держ. службовцям. Нарахована місячна сума починається з 3586 грн. Множити потрібно на 1,73.
 • 10-й. Зарплата 10 розряду тарифної сітки в Україні починаються з суми 3773 грн. Найважливішою цифрою для підсумовування вважається 1,82.
 • 11-й. Якщо «табличний мінімум» збільшити в 1,97 рази, тоді дізнаємося оклад в цьому випадку. Очевидно, протягом цілого року він залишиться стабільним і складе 4084 грн.
 • 12-й. Оклад у розмірі 4395 грн гарантує спеціалісту дванадцятого розряду державу в цій ситуації. Основним показником виступає 2,12.
 • 13-й. Дохід фахівця рівня, без урахування премій і надбавок, починається з суми 4706 грн. Збільшувати «мінімалку» доведеться в 2,27.
 • 14-й. Множник, який повинен використовуватися для обчислення базової частини заробітку для фахівця з 14-м, є 2,42. Отже, досить легко зрозуміти, що дохід не буде менше, ніж 5017 грн.
 • 15-й. Мотивуючи фахівців такого рівня, найменший оклад чиновники вирішили збільшувати до 5348 грн. Множник в порівнянні з попереднім рівнем збільшується ще на 0,16, і, відповідно, становить 2,58.
 • 16-й. Мінімум для представників розряду – 5784 грн. Для них множення здійснюється на 2,79.
 • 17-й. У три рази більше щодо першого розряду, буде отримувати фахівець, який досяг цього рівня. Його заробітна плата протягом цілого року не може бути нижчою, ніж 6219 грн. Основним показником, що обліковується бухгалтерами, буде 3.
 • 18-й. Для розрахунку рівня доходу працівника, збільшення потрібно здійснювати в 3,21 рази. Виконавши нескладну математичну дію, дізнаємося про оклад у розмірі 6654 грн.
 • 19-й. Вузькоспеціалізовані фахівці з 19-м розрядом не можуть отримувати менше, ніж 7090 грн. Для обчислення використовуємо 3,42.
 • 20-й. До 20-го рівня може дослужитися далеко не кожен фахівець. Для багатьох посад рівень є лімітованим. Цей присвоюється, як правило, керівникам різних відділів, напрямків і установ. Тобто тим, які не просто хороші і досвідчені працівники, а й реалізують політику і цілі держави в тому чи іншому напрямку, несуть відповідальність за роботу всього свого підрозділу. Мінімалка в цьому випадку становить 7546 грн. Найменша таблична сума збільшується в 3,64 рази.
 • 21-й. Цей і наступні тарифні розряди в Україні вважаються найвищими. Відповідно, і оклад для працівників рівня може бути до 7981 грн.
 • 22-й. Ті, кому пощастить досягти 22-го рівня в сітці, зможуть розраховувати на щомісячні виплати в розмірі від 8416 грн. Основною цифрою-множником для них буде 4,06.
 • 23-й. Оклади в бюджетній сфері з 1 січня нового року для працівників цього рівня не можуть бути менше, ніж 8852 грн. Для цих високопоставлених чиновників держава передбачає множення в 4,27.
 • 24-й. Працівник може розраховувати на 9038 грн. Множник для обчислення зарплати чиновника – 4,36.
 • 25-й. Як було сказано раніше, 25-й рівень є найбільшим у сітці, а тому, зрозуміло, володіє найбільшим коефіцієнтом – 4,51. Так само, як і перший розряд, це є важливим економічним і соціальним показником, оскільки дає зрозуміти які суми реально «світять» за старання українцям. Як дає зрозуміти бюджет країни, протягом усього року найбільша сума для бюджетників – 9349 грн.

Як дізнатися свій рівень?

Багатьох фахівців бюджетної сфери цікавить: як дізнатися свій тарифний розряд в Україні? Найбільш простим варіантом є візит в відділ кадрів своєї установи або підприємства. Також можна обговорити це питання з керівництвом установи.

Читайте так же:  Підвищення зарплати в СБУ в Україні в 2021 році

Кожен бюджетний напрямок має свою специфіку, тому точна інформація міститься в трудовій книжці.

Украинские гривны

Для деяких спеціальностей розряд єдиної тарифної сітки 2020 можна дізнатися навіть з мережі.

Наприклад, для вчителів основне значення має їх кваліфікаційна категорія. Так, простий фахівець без достатнього досвіду роботи може претендувати хіба що на 10-й розряд. Ті ж, хто має другу категорію, має шанс отримання 12-го розряду. Першій категорії відповідає 13-й розряд, а вищій-14-й.

Куди вище будуть оклади у працівників вузів. Так, кожному доценту український уряд пропонує 19-й рівень в МС, а професору-20-й. Найменший розряд присвоюється старшому викладачеві-15-й.

ТЗ і реальна зарплата

Тарифні розряди бюджетників в Україні на 2020 рік дозволяють розрахувати відповідно до прикладу, наведеного вище, основну частину доходу працівника-оклад. Однак до нього можуть дораховуватися різні доплати, премії.

Читайте так же:  Чисельність армії України на 2020 рік

Так, наприклад, всі вчителі можуть отримувати надбавки за стаж, перевірку зошитів, завідування класом, лабораторією, кабінетом або бібліотекою, класне керівництво тощо.

Найчастіше, як показує практика, в бюджетній сфері використовується доплата до рівня мінімальної зарплати. Законодавством України передбачається рівень найменшої в країні заробітної плати. Як і оклад, він щорічно змінюється і затверджується в рамках закону про Бюджет.

Як вже стало відомо, найменша в країні зарплата не може бути менше, ніж 4425 грн. Таким чином, якщо оклад працівника становить 2260 грн. (як у працівників другого розряду), то йому в будь-якому випадку нарахують 4425 грн.

Це свого роду протиріччя тарифної системи, адже фахівці з 1-11 розрядами будуть отримувати таку ж суму на руки, що і фахівець 12-го рівня.

Оставьте комментарий