В’їзд в Україну для росіян з 1 січня 2021 року

У 2020 році вже були введені нові правила, пов’язані з в’їздом на територію України. Частина з них стосується і громадян РФ, які мають намір перетнути кордон. Планується продовжувати коригувати в’їзд в Україну для росіян в 2021 році.

в'їзд в Україну для росіян

Повторне закриття кордонів через пандемію

У вересні 2020 року кордони в цій державі повторно закриваються через обставини, що склалися і хвороби. Обмеження на в’їзд стосуються не тільки росіян, а й інших іноземців. Нові правила діють згідно з наступним порядком:

 1. В’їзд дозволяється тільки для транзитних пасажирів. Головне-щоб протягом максимум двох діб вони мали на руках документи, що підтверджують подальший виїзд за межі держави. Подальше прямування до місця призначення теж вимагає окремого підтвердження. Наявність медичного страхового поліса відноситься до обов’язкових умов в нинішній ситуації.
 2. Немає обмежень для робітників або службовців, якщо у них з державою пов’язане безпосереднє виконання робочих функцій і обов’язків.
 3. Вільно проїжджати можуть особи з постійним або тимчасовим дозволом на проживання.
 4. для дипломатичних представників і членів міжнародних організацій заборони теж скасовуються.

З нових вимог-обов’язкове оформлення медичних довідок і проходження тестів на наявність захворювань. Нікуди не зникло і вимога, пов’язана з проведенням двотижневого карантину. Таким буде в’їзд в Україну з 2021 року.

В’їзд на Україну для росіян: опис нових правил

Якщо інший громадянин або юридична особа з України висилає запрошення – росіянин теж може безперешкодно в’їхати на територію країни. Те ж стосується тих, у кого працевлаштування вже оформлено. Тільки потрібно пред’явлення спеціального документа. Росіянам дозволяють в’їзд і в інших випадках, але при хворобі або смерті близького родича.

Наявність дозволу на постійне проживання теж стане однією з причин для того, щоб опинитися за кордоном. Відсутні проблеми у пасажирів з дітьми і тих, хто подорожує на літаку з пересадками. Це не нові правила в’їзду в Україну для росіян з 2021 року.

Територія країни залишається доступною для прибуття водіям, зайнятим у міжнародних перевезеннях та особам, які обслуговують морський і повітряний транспорт.

Читайте так же:  Пересечение границы с Украиной с 1 января 2020 года

Наступні категорії росіян теж можуть розраховувати на відсутність проблем:

 • зі статусом так званого закордонного українця;
 • учасники міжнародних форумів;
 • при запрошенні з боку державної організації.

Інші категорії громадян теж можуть в’їжджати, але в цьому випадку варто бути готовими до того, що співробітники контролюючих служб проведуть ретельну перевірку.

Якщо дозвіл на в’їзд отримано, не варто забувати про діючому закордонному паспорті.

Діти до 14 років повинні отримати власний закордонний паспорт, або їх потрібно вписати в документи, що належать батькам.

Російського паспорта вже в 2020 році недостатньо для вирішення проблем з перетином кордонів. Таким особам просто відмовлять, якщо вони спробують показати одне Цивільне посвідчення.

Але не варто переживати занадто сильно-поки на кордонах не спостерігається серйозних конфліктів, ситуація залишається спокійною.

Згідно із законодавством України, будь-який перетин кордону вимагає наявності певної грошової суми на руках. Мінімальна межа – 600 доларів США. Але нещодавно інформація була уточнена, розповіли про схему, яка застосовується для розрахунків. В середньому на одну людину потрібно на день проживання 6 тисяч рублів або 2 тисячі гривень.

Якщо кордон перетинають іноземці, вони повинні мати 20-кратний розмір прожиткового мінімуму в грошовому вираженні. В’їзд в Україну з 1 січня поточного року проходить за такою ж схемою.

Правила щодо ввезення грошей і товарів, інших видів особистого майна
В цьому відношенні вимоги поки не сильно змінюються.
Діють такі умови.

 1. Безперешкодно на територію держави можна вводити суми до 10 тисяч доларів США.
 2. Якщо сума складе від 10 до 50 тисяч, необхідно письмово оформити відповідну декларацію.
 3. Повна заборона діє на суми від 50 тисяч і більше.
Читайте так же:  Состояние украинской армии на 2019 год

Якщо без порушення третього правила ніяк не обійтися, оформляється окремий дозвіл у Центробанку України.

ВІДМОВА ВІД УКРАЇНСЬКОГО ГРОМАДЯНСТВА В РОСІЇ В 2021 РОЦІ

Речі вартістю до 500 євро особистого користування можна безперешкодно провозити повз кордони без оформлення додаткових документів. Через аеропорти можна вже переміщати речі, чия ціна доходить до 1000 євро.

При більш високій вартості обов’язковою стає державне мито в розмірі 10% від усієї суми. Але податки застосовуються тільки на ціни, які перевищують встановлені пороги.

Декларація та ветеринарний сертифікат оформляються на домашніх вихованців, які подорожують разом з власниками.

До категорії товару відносять будь-яке майно, яке не можна вважати особистим. Його можна ввозити, якщо ціна не перевищує 200 євро, а вага – 50 кілограм. В інших випадках не обійтися без складання декларації.

Рекомендується декларувати навіть особисті речі, коли громадянин залишає територію держави. Тим більше, якщо загальна вартість від 65 тисяч рублів і вище. Менше проблем буде, якщо оформляти всі необхідні папери на техніку:

 • ноутбуки;
 • фотоапарат;
 • мобільні телефони.

Наручний годинник і коштовності, Туристичне обладнання теж рекомендується описувати повністю, щоб уникнути труднощів.
При проблемах з документами, наприклад, їх втратою, звертаються в консульство на Україні. Там видають тимчасову довідку, що підтверджує особу. Інакше в’їзд на Україну з січня 2021 року буде неможливий, як і повернення.

На завершення

Росіяни Досі можуть опинитися на території держави, якщо виникла необхідність. Треба тільки заздалегідь подбати про збір повного пакету документації. Тоді на митниці та з іншими контролюючими органами виникає якомога менше проблем.

Екстрена допомога надається тільки громадянам з правильно оформленими медичними страховими свідоцтвами, тому даного питання теж потрібно приділяти увагу по можливості. Страхова компанія в подальшому відповідає за оплату певних обставин, коли виникає необхідність.

Оставьте комментарий