Ви винні, або Як дізнатися заборгованість по кредиту

Якщо ви хоч раз в житті брали кредит, вам необхідно упевнитися в відсутності заборгованості – платіж міг не дійти, кредитна установа могла нарахувати відсотки, які ви не взяли до уваги. Інша річ – коли люди випадково дізнаються про кредити, яких вони ніколи не брали. Оскільки погана кредитна історія може зіпсувати життя (маються на увазі колектори, заборона на виїзд з країни), її краще час від часу перевіряти.

Механізми перевірки

Існує щонайменше 3 вірних способи.

Звернення в УБКІ

Українське Бюро Кредитних Історій існує з 2005 року і має найбільшу базу позичальників – в ній нараховується більше 68 млн кредитних даних. Крім того, в Бюро надають і іншу корисну інформацію, а саме:

  • хто цікавився вашою кредитною історією;
  • що робити, якщо ви не згодні з офіційними даними (інформація неактуальна чи невірна).

Послуга 1 раз на рік надається безкоштовно (на протязі 2 днів після запиту). Якщо збираєтесь перевіряти частіше, будьте готові сплачувати 50 грн кожного разу.

В Бюро рекомендують перевіряти дані і перед тим, як ви будете брати новий кредит. Актуальна інформація про відсутність заборгованості – гарантія його схвали кредитною установою. Для зручності клієнтів тут надають і додаткові послуги:

  • відстеження змін в кредитній історії за допомогою sms-повідомлень;
  • подача заявки на оспорювання інформації.

Існують і невеликі бюро кредитних історій. До них можна звертатися, але зазвичай, вони співпрацюють не з усіма банками, у них може не бути актуальних даних.

Звернення в МБКІ

Міжнародне Бюро Кредитних Історій також надає послугу інформування населення про стан кредитної історії. Звернутися можна через сайт – це коштує 25 грн (а якщо завітати до них в офіс в Києві, безкоштовно).

Перевірка в Приват24

ПриватБанк є партнером УБКІ, тому надає інформацію з бази даних Бюро на тих же умовах: послуга безкоштовна, якщо користуватись нею 1 раз на рік, та платна (вартість – 50 грн), якщо частіше.

Цікаво, що розробники пропонують і інші мобільні додатки з тими ж функціями, наприклад Sender, але деякі користувачі вказують на їх недоліки (не працює в фоновому режимі, інколи не запускається). Тому і надають перевагу самому Бюро або його партнерам.

Де не можна перевіряти

Обирайте надійні способи і інструменти перевірки даних – використовуйте сайти та мобільні додатки партнерів УБКІ. Якщо сумніваєтеся, краще перевірте на сайті Бюро компанію або ж просто скористайтеся його послугами.

Інформація надана онлайн-сервісом мікрокредитування «Заплатка». «Заплатка» – це швидка видача позик всім, хто їх потребує, незалежно від рівня доходу, віку, статусу.

Оставьте комментарий