Від чого залежить вартість полісу “автоцивілки”, скільки коштує застрахувати автомобіль сьогодні?

Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності автовласників (ОСЦПВ), або ж «автоцивілка» — це нормативна вимога до користування усіма зареєстрованими транспортними засобами в Україні.

«Автоцивілка» як законодавча норма експлуатації ТС в Україні, для чого треба робити автомобільне страхування?

Поліс є страховою гарантією відповідальності водія автомобіля за збитки, нанесені транспортному засобу третіх осіб внаслідок ДТП, а також шкоду життю та здоров’ю потерпілих. Таким чином, у законодавчо регламентований спосіб потерпіла сторона може відшкодувати матеріальні збитки за рахунок коштів із фондів страхової компанії, що оформила поліс автострахування.

Вчасно зробити автомобільне страхування необхідно і для того, щоб уникнути адміністративної відповідальності. Відсутність актуального полісу, або ж прострочення ОСЦПВ у водія чи власника зареєстрованого ТС в момент експлуатації є адміністративним порушенням та дає підстави для накладення штрафних санкцій.

Скільки коштує застрахувати автомобіль в Україні і де це можна зробити

Ліцензовані страхові компанії реалізують послуги з автострахування зареєстрованих ТС. З 2018 року українські автомобілісти мають можливість купувати поліси «автоцивілки» в онлайн-формі на інтернет-ресурсах страхових фірм, послуга називається “автоцивілка онлайн“. Страховий договір оформляється на власника автівки, при цьому, поліс страхує відповідальність усіх осіб, що мають легальний доступ до керуванння транспортним засобом.

Скільки коштує застрахувати автомобіль? Тарифи на поліси ОСЦПВ визначаються безпосередньо страховими компаніями з урахуванням затвердженого базового платежу, а також системи податкових і страхових відрахувань.

Оформити й придбати поліс можна, представивши такі документи:

  • паспорт страхувальника та його ідентифікаційний код;
  • водійське посвідчення;
  • технічний паспорт на автівку.

Як визначається вартість полісу цивільної відповідальності

Окрім параметрів фіксованого обов’язкового платежу, точна вартість полісу цивільної відповідальності визначається на підставі коригуючих коефіцієнтів, таких, як:

  • тип транспортного засобу та сфера, у якій він експлуатується;
  • місце реєстрацї машини;
  • водійський стаж особи, що має право керувати автомобілем;
  • термін дії «автоцивілки»;
  • технічні параметри авто (об’єм двигуна, рік випуску та ін.).
Читайте так же:  Самые красивые имена для девочек 2021 года

На більшості інтернет-ресурсів страхових компаній можна розрахувати вартість автоцивілки через онлайн-калькулятор після вводу необхідних страхових параметрів у запропоновані системою поля.

Оставьте комментарий