Відмова від українського громадянства в Росії в 2021 році

Процедура виходу з українського громадянства є особистим волевиявленням українця, спрямована на втрату політичного та юридичного зв’язку з Україною. Незважаючи на бажання громадянина, відмова від громадянства здійснюється після отримання схвалення влади. Сьогодні відмова від українського громадянства в Росії 2021 стала реальністю. Тільки чи дійсний він і чи має юридичну силу, питання, що викликає безліч думок серед експертів.

ВІДМОВА ВІД УКРАЇНСЬКОГО ГРОМАДЯНСТВА В РОСІЇ В 2021 РОЦІ

Відмова від українського громадянства в Росії, Новини

Другий рік президент РФ дав можливість жителям отримання російського громадянства жителям України за спрощеною системою. За цей час прийнято безліч законодавчих актів, що дозволяють швидко стати громадянином РФ.

Однак не кожному українцю вдалося відмовитися від громадянства.
Деякі з них зовсім проігнорували зазначений момент. Проаналізувавши відмову від українського громадянства в Росії, новини, про який можна знайти в інтернет-ресурсах і пресі, можна дізнатися про нові законопроекти, здатних вирішити зазначену проблему в максимально короткі терміни.

Відповідно до законопроекту, що пройшов перше читання, від громадянства України можна буде відмовитися на території РФ. Перед тим як зробити відмову від українського громадянства в Росії необхідно написати заяву (встановленої форми) і відправити його в посольство. Право відмови від українського громадянства зазначеним способом актуально для нових росіян, які планують працювати в бюджетній сфері, на державній і муніципальній службі. Наявність двох громадянств є перешкодою для вступу на дану роботу.

Для роботи в РФ на державній або муніципальній службі необхідно:

  • добровільно з’явитися в київські органи влади для винесення рішення;
  • отримати від Києва документ, що підтверджує відмову від громадянства.

Поставлені Києвом умови є нездійсненними. Оскільки ніхто з нових росіян не ризикне особисто витися в органи влади на уклін.

Читайте так же:  Тарифи 2021 Водафон (Vodafone) в Україні

Законопроект, що знаходиться сьогодні на розгляді допоможе вирішити проблеми жителів ОРДЛО і Криму, які з 2014 року відмовилися від українського громадянства в письмовій формі. Зразок відмови від українського громадянства в Росії в 2021 році можна знайти в інтернет-ресурсах і тематичних форумах.
У жителів Криму в російських паспортах вказана дата, до якої вони повинні отримати підтвердження про відмову від українського громадянства.
У другому читанні законопроекту депутати пропонували внести пропозиції щодо розширення можливостей. Як це відбуватиметься і особливості поправок-залишаються невідомими.

Попередні умови виходу з громадянства

Відмова від українського громадянства в Росії 2021, закон про який знаходиться в стадії розробки, може з’явитися в будь-який час. Сьогодні ж, порядок відмови від громадянства України здійснюється наступним чином:

  • людина подає заяву встановленої форми, зразок якої знаходиться у вільному доступі на сайті МЗС;
  • збирається необхідний державними органами пакет документів (інформація про перелік можна дізнатися у відповідальних осіб або в посольстві);
  • заявник, що знаходиться на території РФ особисто відправляється в консульство;
  • при наданні достовірної інформації та відсутності нарікань заявник отримує дозвіл про вихід з українського громадянства.

Нововведенням 2020 року стало написання заяви встановленої форми з обов’язковим засвідченням її нотаріально.

ЧИ РОЗПАДЕТЬСЯ УКРАЇНА В 2021 РОЦІ?

Що робити після відмови від громадянства?

Після отримання схвалення української влади, колишній громадянин України повинен офіційно покинути країну. Після приїзду в РФ він в обов’язковому порядку повинен стати на облік в українському консульстві. При ігноруванні зазначених вимог йому знову доведеться повернутися назад в Україну.

Читайте так же:  Опалювальний сезон 2020-2021 в Україні

Перелік паперів для виходу з українського громадянства

Перед подачею заяви про вихід з громадянства українець повинен подбати про наявність повного переліку документів, а саме:

  • заяви встановленої форми;
  • 4 фото;
  • копії внутрішнього документа, що підтверджує особу, в якому в обов’язковому порядку повинна стояти відмітка, що громадянин України виїжджає з країни на ПМЖ.

Перелік паперів надається в 4-х прим. При відсутності українського паспорта, дійсним є документ зразка 1974 року з відсутністю в ньому виписки про виїзд з території країни.

Тривалість розгляду поданого пакету документів становить 1рік. Якщо заява передається дипломатичною або іншою поштою, терміни можуть бути великими.

При подачі документів клопотає стороною доведеться сплатити держмито в розмірі 210 американських доларів.

Припинення громадянства набуває чинності після видання президентом указу про вихід з громадянства. Прийняте рішення стає відомим заявнику після закінчення 7 днів. Термін прийняття президентом рішення не повинен перевищувати 30 робочих днів.

Вихід з українського громадянства неповнолітніх осіб

Якщо батьки виходять з громадянства разом з дітьми, процедура відмови неповнолітніх трохи інша. Наскільки простими будуть вимоги і умови, залежить від обставин. Якщо батьки в розлученні, стороні, яка подає заяву про відмову від українського громадянства доведеться доповнити стандартний перелік документів. Ними можуть бути: ксерокопії свідоцтва про розірвання шлюбу, нотаріально завірений дозвіл другого з батьків про вихід неповнолітнього з громадянства та інші.

Резюме

У 2021 році вихід з громадянства України в РФ може бути спрощений. Зазначене стане дійсністю за умови прийняття нового законопроекту. На сьогоднішній день відмова від українського громадянства проводиться з особистого волевиявлення українця і відповідно до вимог чинного законодавства. Процедура виходу складна і може затягнутися не на один рік. Якщо заявник знаходиться за межами рідної країни, прискорити її можна за допомогою передачі паперів через клопотає особа.

Оставьте комментарий