Військовий збір у 2021 році в Україні

Згідно з Податковим кодексом України, кожен житель країни, який отримував дохід з державної скарбниці, зобов’язаний виплачувати податки державі. Існують постійні податки, які є в законодавстві України, тимчасові, які ввели на час. Саме таким є військовий збір в Україні.

чи закінчиться війна

Які види податків є в Україні?

В Україні існують такі податки:

  • єдиний;
  • процент з отриманого прибутку;
  • відсоток, отриманий з доходу людей;
  • ПДВ (податок доданої вартості);
  • акциз;
  • екологічний;
  • рента;
  • майновий податок.

Єдиний вид податків сплачують чотири категорії людей. Перша категорія-підприємці, що займаються торгівлею на ринку, які в рік отримують близько мільйона гривень. Це означає, що податкова ставка становить 10% від прожиткового мінімуму. Друга група-підприємці, які надають різної категорії населення послуги побутового, іншого характеру, одержувані в рік п’ять мільйонів гривень. Третя категорія – всі підприємці, власники підприємств, розмір доходу на рік становить сім мільйонів. Четверта група-люди, що займаються сільським господарством.

Прибутковий податок-відсоток від прибутку, платники в цій категорії діляться на дві групи. Перша категорія-власники підприємств, які отримують двадцять мільйонів гривень на рік, сплачують податок один раз на квартал. Друга група-підприємці, які отримували менше двадцяти мільйонів, вони платять податок на прибуток, коли подають декларацію.

Частина доходів українців (стягується із заробітних плат, пенсійних, різного роду соціальних виплат) також йде в державну казну. Розмір податку залежить від того, на якій системі оподаткування перебуває платник – якщо на загальній системі, то розмір податку становить 5%, якщо на спрощеній – 9%. Згідно з останніми новинами, плануються зміни військовому зборі в 2021 році в Україні.

Йдеться про об’єднання податку на доходи, військового збору в один платіж.
ПДВ (податок на додану вартість) становить 20%. Сплачує цей податок зареєстрований платник, реєстрація здійснюється, якщо українець протягом одного року отримує дохід у розмірі одного мільйона гривень.

Акциз-відсоток з виручки від продажу тютюнових виробів, алкоголю, різного виду палива, інших товарів.

Читайте так же:  Детские выплаты за март 2021 в Украине

Екологічний податок-кошти, що виплачуються людьми, що займаються викидом шкідливих речовин, зберіганням відходів радіоактивного характеру.
Рентний податок включає в себе плату за доставку, перевезення аміаку, нафти в межах держави, видобуток газу, використання земних надр і ресурсами радіочастотного характеру, спеціального користування води, лісу.

Майновий податок передбачає податок на житло – для приватного будинку це 120 кв.м, для квартири – 60 кв. м. розмір податку на житло становить 1,5% за один квадратний метр. У цю категорію податків також входить відсоток за земельні ділянки, в незалежності від того, чи є вони власністю або орендовані.

Податок на транспортний засіб, якщо його сума при покупці становить більше трьохсот сімдесяти п’ять заробітних плат.
Як вже було сказано раніше, в Україні існує ще один, тимчасовий податок-військовий збір.

ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТИ БІЙЦЯМ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГВАРДІЇ УКРАЇНИ

Загальна інформація про військовий збір: хто платить, хто звільняється від сплати в 2021 році

Під поняттям військового збору мається на увазі сума, що виділяється з доходу на українців на потреби армії, учасників антитерористичної операції на Сході країни. Даний вид податкового збору був введений в чотирнадцятому році, коли на Донбасі тільки починалися військові дії. Багатьох цікавить питання, скільки відсотків становить військовий збір. Станом на двадцятий рік ця ставка залишається колишній-1,5%. У двадцять першому році цю суму не планують змінювати.

Військовий збір сплачують такі категорії громадян:

  • корінні жителі країни, які заробляють гроші на території України, за кордоном, в цю категорію входять звичайні люди, підприємці, власники великих компаній;
  • люди, прописані, які проживають в іншій країні, які працюють в Україні, отримують зарплату від української влади, підприємців;
  • роботодавці, які сплачують податки за своїх працівників.

Є ті, хто звільняється від сплати військового збору. Даний вид податку не стягується з таких видів доходів, як:

  • коштів, які отримує жінки, які перебували в декреті;
  • субсидія;
  • виплати батьком, який покинув сім’ю, виплачує гроші на утримання дитини (аліменти);
  • сума від продажу будинку в разі, якщо господар ним володів більше трьох років, або він отримав нерухомість в якості спадщини;
  • сума від продажу, обміну одного транспортного засобу, за продаж двох машин, мотоциклів протягом року потрібно платити податок;
  • подаровані гроші, майно, отримане в якості подарунка;
  • заробітна плата військових, співробітників поліції.
Читайте так же:  Возврат денег за учебу в Украине на 2019 год?

Відповідно до закону, також стягується військовий збір в Україні з пенсіонерів, якщо їх пенсійні виплати більше за десять прожиткових мінімумів. У сімнадцятому році ця сума становила 1247 гривень. Є категорія пенсіонерів, хто не платить. Це виплати, які отримують військові, учасники АТО, люди з обмеженими можливостями, ветерани.

Выборы в Украине

Як виплачується військовий збір, чим загрожує несплата податку?

Військовий збір може виплачуватися трьома способами. Перший-відсоток вираховується відразу, як тільки заробітна плата надходить на картку (в разі, якщо роботодавець платить гроші на рахунок в банку). Другий варіант-коли гроші видають» на руки”, тоді податковий агент (роботодавець), зобов’язаний протягом трьох днів, починаючи з наступного дня після виплат, сплатити цю суму. Третій варіант-сплатити військовий внесок протягом тридцяти робочих днів, якщо військовий збір не був сплачений відразу.

Відсутність виплат, затримка більш ніж на тридцять днів, загрожує штрафам, нарахуванням пені. Несплата військового збору в 2021 році також має на увазі штрафи, неустойки, які виглядають наступним чином:

1. Несплата, перше порушення, зроблене за весь рік, становить 510 гривень, якщо ситуація повторюється протягом одного року, сума збільшується до 1020 гривень.

2. За затримку виплат до тридцяти днів штраф складе 10% від загальної суми податку, при більшій затримці виплат – 20%, сума штрафів буде рости з кожним наступним днем, чим більше затримка, тим вище штрафи.

3. При відсутності оплати від агента з податків штраф складе 25%. Якщо ситуація з порушенням повториться, штраф зросте до 50%, у разі третього порушення штраф збільшиться до 75%.

Крім штрафів за зрив термінів виплат військового збору, несплату податку, існує пеня. Розмір цієї пені становить 120%, якщо представники з податкової служби помітили порушення з першого дня. У разі виявлення відсутності виплат самим платником податків (фізична, юридична особа, агент з виплати податків) сума штрафів буде трохи меншою – 100%.

Зарплата Нацгварии в Украине в 2021 году

Зміни у 2021 році

Сума військового збору, категорія платників, тих, хто звільняється від виплати податків – нічого з перерахованого вище не змінювалося з чотирнадцятого року. Згідно з післядим новинам, в двадцять першому році Уряд планує об’єднати єдиний податок, відсоток з доходу українців, військовий збір в один платіж. Для цього був створений єдиний рахунок, на який українці зможуть виплачувати відсотки зі своїх доходів.

Читайте так же:  Стипендия студентам в 2021 году в Украине

Реквізити для оплати військового збору в 2021 році в Україні – загальний рахунок податкової служби державного масштабу. На цей рахунок будуть надходити гроші від сплати податків на нерухомість, купівлю, продаж житла, транспортного засобу. Єдині виплати, які не можна буде перекинути на цей рахунок – податок на додану вартість (ПДВ), акциз на деякі товари, зокрема деяких видів палива, для цього існує окремі рахунки.

Процедура виплат буде проходити дуже просто-платник приходить в банк, подає документ на перерахування грошей на єдиний рахунок, співробітники банку розглядають документи, вводять в систему інформацію про платника, подають кошти за особистими реквізитами.

Крім процедури оплати військового збору, інформації про даний вид податків, українців цікавить питання, коли скасують військовий збір в Україні. Оскільки податок був введений в чотирнадцятому році після початку військового конфлікту з метою підтримати воїнів АТО, співробітників поліції, армійців, збір буде скасований після закінчення війни на Донбасі.

Оставьте комментарий