Виробничий календар на 2022 рік для України

Виробничий календар на 2022 рік для України – спеціальне видання, форма якого збереглася ще з часів радянської окупації. Як і намагалися українські патріоти обійтися без цієї спадщини і піддати його декомунізації, виявилося, що обійтися без цього корисного документа неможливо.

Його цінність для окремих категорій працівників і для простих трудівників – в можливості отримати відразу всі необхідні відомості – від кількості робочих годин до вихідних, святкових і скорочених днів в році, що наступив.

Виробничий календар на 2022 рік для України

Інформаційна наповненість

Процес складання документа на наступний рік починається заздалегідь, оскільки в ньому враховується безліч даних, необхідних для роботи відділів кадрів на підприємствах і в організаціях, а також для роботодавців зі сфери малого і середнього бізнесу, які займаються процесами обліку, нарахування зарплат і оплати податків самостійно.

Простому трудівнику теж стане в нагоді робочий календар в Україні: тут можна отримати інформацію про режим праці та відпочинку, норми робочого часу для тижнів з різною кількістю годин, необхідних до відпрацювання.

Не дивно, що в складанні цього документа неодмінно враховуються норми трудового законодавства України, постанови Кабміну, рекомендаційні листи від міністерств – соцрозвитку та економрозвитку.

Календар робочих днів використовується в самих варіабельних сферах діяльності підприємств, організацій, приватних роботодавців і державних органів. Дані, наведені в ньому, застосовуються при:

 • нарахуванні зарплати рядовим працівникам та керівному складу;
 • складанні графіків роботи співробітників і надання їм відпусток, покладених за трудовим законодавством;
 • ведення табелів з обліку відпрацьованого часу;
 • визначенні кількості годин, які повинен відпрацювати співробітник, згідно одержуваної зарплати;
 • оплаті лікарняних листів;
 • складанні графіка відпусток, розрахунку належної кількості днів відпочинку та суми, належної працівникові за відпускний період;
 • визначенні кількості годин, які потрібно відпрацювати на місяць (для цього є список вихідних днів і скорочених перед ними передсвяткових).

Таблиця виробничого календаря на 2022 рік для України – це альбомний або Книжковий формат 12 місяців, із зазначенням субот і неділь, державних свят. Але це-не вся інформація, яка мається на увазі під терміном виробничий календар. У нього входять і інші складові, через які доводиться щорічно шукати, де завантажити робочий календар на 2022 рік.

Календар на 2022 рік

В Україні такі методичні розробки можуть оголошуватися інтелектуальною власністю, але є безліч сайтів, де його можна роздрукувати безкоштовно.

Читайте так же:  Зимние каникулы в 2021 году в Украине

Вихідні, передсвяткові та переноси

У країні – 11 офіційних свят. Деякі з них відрізняються від уцілілих на пострадянському просторі, але є і вцілілі при проведенні декомунізації:

 1. Тільки українські-День Конституції, 28 червня, День незалежності – 24 серпня і День захисника країни, 14 жовтня.
 2. Релігійні-православне і католицьке Різдво, Великдень і Трійця (7 січня, 25 Грудня, 24 Квітня, 12 червня.
 3. Світські-8 березня, 1 травня, День Перемоги і Новий Рік.

За проведеними розробками Мінпраці та соцрозвитку, визначено раціональне розташування днів відпочинку. Трудове законодавство передбачає необхідність компенсації додатковим днем відпочинку ті дати, які припали на неділю або суботу. Тому у виробничому календарі України передбачені довгі вихідні. У 2022 році таких переносів – 5.

Довгі вихідні

Українці зможуть відпочити протягом трьох днів на новорічні свята. Це не настільки довгий відпочинок, як в Росії. Офіційний вихідний тільки 1 січня, але ця дата випадає на суботу, яка переноситься на понеділок, як і годиться за трудовим законодавством. Є й інші варіанти пролонгації:

 • Великдень і Трійця, які завжди відзначаються в неділю, компенсуються наданням вихідного понеділка – 24-25 квітня, 12-13 червня.
 • аналогічним чином виходить вихідний у понеділок при святкуванні Дня праці (1-2 травня);
 • настання католицького Різдва в цьому році-теж в неділю, можна відпочивати 2 дні (25-26 грудня).

Всі ці нюанси відзначаються на календарі інфографічними методами-різні сайти виділяють свята і вихідні варіабельною колірним підсвічуванням. Так виділяються звичайні і державні вихідні, скорочені, іноді окрема забарвлення використовується і для позначення трудових буднів.

При бажанні можна знайти добре в окремому вигляді складену таблицю, в якій вказується тривалість вихідних і в результаті ця інформація стала корисною. Щорічно змінюється розташування свят по днях тижня, тому Виробничий календар доводиться затверджувати і погоджувати щорічно.

Читайте так же:  Производственный календарь на май 2021 года

Загальностатистичні дані

2022 – не високосний, а звичайний рік зі стандартними 365 днями, з яких працювати доведеться 25, а не працювати можна 115. Ця приємна цифра складається з 11 загальнодержавних свят і 104 – звичайних вихідних (субот і неділь). Ця градація не актуальна для тих, хто працює по шестиденці, змінним або вахтовим методом.

Виробничий календар для України

Незважаючи на 11 свят, закріплених в законодавстві країни, їх розташування в календарній сітці не передбачає укороченого робочого дня перед кожним. Тому в посібниках для кадровиків і бухгалтерів акцентується увага на тому, що скорочених передсвяткових днів у році тільки 6: перед Новим роком, Різдвом, 1 травня, Днем захисника і незалежності України.

Нормативи відпрацювання

В Україні є тижні з різною кількістю робочого часу, але найпоширеніші — це 40 год. / нед ., 36 год. / нед . і 24 (для неповнолітніх працівників і деяких інших категорій населення).

Повний перелік є в КЗпП. Норми робочого часу не відносяться до понять і цифр, які є в законодавстві, відомо тільки, що трудящі не повинні працювати більше 49 годин (в Україні є люди, які працюють більше, ніж належить за законом, але норма може застосовуватися в якості відправної точки для розрахунків або не використовуватися зовсім, якщо оплата праці проводиться за іншою системою.

Всього за рік потрібно відпрацювати:

 • при 40-ка годинному тижні-1994 години
 • при 36-годинний трохи менше-1794;
 • на скороченому режимі Час роботи складе 1194 години.

В правильно складеному календарі можна знайти інформацію про кількість годин на кожен місяць, квартал і навіть півріччя. Ці цифри необхідні фахівцям, зайнятим в підрахунках зарплат і заповненням табелів. Є і менш специфічні варіанти-наприклад, складені на кожен місяць року, але іноді це не дуже зручно – з початком кожного нового календарного періоду шукати окремо складений посібник.

Читайте так же:  Почему заправка картриджей HP популярна в столице?

Фахівці радять знайти хорошу, наочно складену розробку з усіма необхідними відомостями. Можна роздрукувати безкоштовно робочий календар на 2022 рік для України, розмістити його в щоденнику, органайзері, закладках або під склом на письмовому столі.

Звертатися до нього доведеться регулярно. З нього можна дізнатися, коли час відпочинку, на який день тижня припадає свято, скільки годин доведеться відпрацювати на ставку в кожному місяці та інші важливі відомості.

Оставьте комментарий