З настанням нового календарного року наближається час планувати
робочий режим, вихідні організовувати свята і майбутню відпустку.
Щоб істотно полегшити всі ці процеси, сформовано виробничий календар на 2021 рік для України, який орієнтований на стандартні норми робочого часу. У ньому вказані скорочення вихідних і переноси в 2021 році в Україні.

Що собою являє ПК?
Виробничий робочий календар являє собою спеціально сформований на офіційному рівні документ, що включає робочі дні протягом року, державні релігійні свята. Робочий календар на 2021 рік в Україні включає всі дати, які можуть спричинити за собою додаткові вихідні, скорочення робочого часу напередодні торжества, або перенесення. У виробничому календарі відображаються дні, в які робота не проводиться.
Для грамотної розробки документа використовуються статті КЗпП, а також оновлені постанови Кабінету Міністрів, будь-які додаткові документи, які можуть вплинути на зміни графіка роботи.
Сфера застосування документа
Точний виробничий календар в Україні на 2021 рік є “настільною книгою” для наступних професій:
- працівників кадрових відділів;
- представників адміністративного департаменту;
- бухгалтерів, економістів.
Для середньостатистичного працівника цей документ зможе допомогти у виборі найбільш оптимального часу відпустки, тому таблиця виробничого календаря на 2021 рік для України повинна бути завантажена на робочий стіл. З її допомогою можна спланувати і організувати майбутню відпустку, підгадати його під невеликі святкові вихідні, тим самим, збільшивши термін відпочинку.
З настанням нового року такий документ поширюється на кожному підприємстві, фірмах у відділи планового обліку, бухгалтерію, кадровикам.
Простим працівникам його видають дуже рідко, але його можна легко роздрукувати безкоштовно робочий календар на 2021 рік для України і завжди тримати на робочому столі.
Інформація зібрана в декількох напрямках:
- охоплює повністю весь рік;
- у той же час розділена по місяцях;
- зібрана в підсумки по кварталах.
Це зроблено, щоб було максимально зручно їй скористатися в наступних випадках:
1. Розрахунок і нарахування зарплати.
2. Скорочення графіка роботи в конкретний день або за місяць.
3. На допомогу табельникам і кадровикам при веденні, формуванні табеля обліку робочого часу.
4. Для обчислення лікарняних листів, матеріальної допомоги для осіб з обмеженими можливостями.
5. Для складання індивідуального та загального по підприємству графіка відпусток.
6. Для кожного працівника, щоб розрахувати період відпустки і оплату на нього.
Яку інформацію включає документ?
У виробничому календарі сформована найбільш актуальна, точна інформація
по робочих днях, відпустках і урочистих датах. Все базується на нормах робочого часу і тижня, також в документі вказана інформація щодо скорочення графіка роботи в передсвяткові дні. Дані систематизовані, легко читаються і можуть бути зрозумілі навіть без спецпідготовки. Але, найчастіше ним користуються саме досвідчені працівники, він сформований для бухгалтерів, економістів, дані видані по місяцях, поквартально, і за півріччя. Завдяки цьому в потрібний момент інформацію легко побачити, Немає
необхідності переглядати весь документ.
Щорічно календар оновлюється, переглядається владою, це необхідно, щоб календар включав вихідні ля свят з плаваючою датою, наприклад такі як Великдень, Трійця і т. д. Можна з повною впевненістю сказати, що виробничий календар в Україні є універсальним документом, який забезпечує максимально ефективну роботу. Він виключає переробки і навпаки організовує графік таким чином, щоб не було “провалів” виробничих обсягів.

Неробочі дні в Україні
На державному рівні в Україні прийнято 11 свят:
1. У січні це новий рік 1 числа і Різдво 7 числа.
2. У березні 8 число-Міжнародний жіночий день.
3. Травень: 1 числа – День Праці, 2 числа – Великдень (це плаваюча дата в 2021 році вона випадає на 2 травня), також 9 травня – День Перемоги.
4. У червні – 28 числа відзначається традиційно День Конституції України і в цьому році плаваюче свято Трійця випадає на 20 число.
5. У серпні День незалежності України відзначається 24 числа.
6. У жовтні День захисника України святкують 14 жовтня.
7. 25 грудня українцям можна буде відсвяткувати католицьке Різдво.
Згідно з діючими статтями КЗпП, коли урочиста дата випадає на вихідну дату, офіційний вихідний переноситься відпочинок.
У виробничому календарі вказані переноси не тільки для офіційних державних свят, а й для великих релігійних, які стосуються всіх українців.

Перенесені вихідні дні в 2021 році для українців передбачені наступні:
- 16 січня – на 8 січня;
- 1 травня – відпрацювання відбувається 3 травня;
- 2 травня переноситься на 4 травня;
- За 20 червня українці відпрацьовують 21 червня;
- 28 серпня – понеділок 23 серпня;
- 23 жовтня переноситься на 15 Жовтня;
- 5 грудня відпрацьовується 27 Грудня.
Незважаючи на те, що виробничий календар затверджений урядом для створення максимально сприятливих умов роботи і атмосфери в колективі,
кожен директор і керівник підприємства має право додатково коригувати календар для своїх співробітників. Це робиться, щоб забезпечити найбільш високу продуктивність праці та ефективність у святкові дні.
Необхідність створення індивідуального графіка роботи особливо актуальна для незамінних спеціальностей, таких як поліція, лікарі, пунктів харчування та першої допомоги Т. Д.
Керівникам організацій і фірм необхідно знати останні коригування щодо зміни режиму роботи повинні бути надані співробітникам не пізніше 3 місяців до першого перенесення або зміненого вихідного. Це необхідно, щоб самі працівники змогли завчасно ознайомитися з власним графіком роботи, змінити свої плани на майбутнє, відкоригувати виробничі плани.
Якщо питання відноситься до яких відділів, як кадри, бухгалтерія, планові відділи, економісти, ознайомлення з документом має пройти не пізніше ніж за 2 місяці до 1-го
Зміна. Це дозволить співробітникам підготувати власні документи, звіти
по зарплатах, відомості в податкову інспекцію і т.д. Таким спеціальностям рекомендується завантажити робочий календар на 2021 рік.
Документ від Кабінету Міністрів носить рекомендаційний характер, залежно від
напрямки професій, і підсумкове рішення залишається за керівником.