Виробничий календар на 2021 рік для України

З настанням нового календарного року наближається час планувати
робочий режим, вихідні організовувати свята і майбутню відпустку.

Щоб істотно полегшити всі ці процеси, сформовано виробничий календар на 2021 рік для України, який орієнтований на стандартні норми робочого часу. У ньому вказані скорочення вихідних і переноси в 2021 році в Україні.

скорочення вихідних і переноси

Що собою являє ПК?

Виробничий робочий календар являє собою спеціально сформований на офіційному рівні документ, що включає робочі дні протягом року, державні релігійні свята. Робочий календар на 2021 рік в Україні включає всі дати, які можуть спричинити за собою додаткові вихідні, скорочення робочого часу напередодні торжества, або перенесення. У виробничому календарі відображаються дні, в які робота не проводиться.

Для грамотної розробки документа використовуються статті КЗпП, а також оновлені постанови Кабінету Міністрів, будь-які додаткові документи, які можуть вплинути на зміни графіка роботи.

Сфера застосування документа

Точний виробничий календар в Україні на 2021 рік є “настільною книгою” для наступних професій:

 • працівників кадрових відділів;
 • представників адміністративного департаменту;
 • бухгалтерів, економістів.

Для середньостатистичного працівника цей документ зможе допомогти у виборі найбільш оптимального часу відпустки, тому таблиця виробничого календаря на 2021 рік для України повинна бути завантажена на робочий стіл. З її допомогою можна спланувати і організувати майбутню відпустку, підгадати його під невеликі святкові вихідні, тим самим, збільшивши термін відпочинку.

З настанням нового року такий документ поширюється на кожному підприємстві, фірмах у відділи планового обліку, бухгалтерію, кадровикам.
Простим працівникам його видають дуже рідко, але його можна легко роздрукувати безкоштовно робочий календар на 2021 рік для України і завжди тримати на робочому столі.

Інформація зібрана в декількох напрямках:

 • охоплює повністю весь рік;
 • у той же час розділена по місяцях;
 • зібрана в підсумки по кварталах.

Це зроблено, щоб було максимально зручно їй скористатися в наступних випадках:

1. Розрахунок і нарахування зарплати.

2. Скорочення графіка роботи в конкретний день або за місяць.

3. На допомогу табельникам і кадровикам при веденні, формуванні табеля обліку робочого часу.

4. Для обчислення лікарняних листів, матеріальної допомоги для осіб з обмеженими можливостями.

5. Для складання індивідуального та загального по підприємству графіка відпусток.

6. Для кожного працівника, щоб розрахувати період відпустки і оплату на нього.

Яку інформацію включає документ?

У виробничому календарі сформована найбільш актуальна, точна інформація
по робочих днях, відпустках і урочистих датах. Все базується на нормах робочого часу і тижня, також в документі вказана інформація щодо скорочення графіка роботи в передсвяткові дні. Дані систематизовані, легко читаються і можуть бути зрозумілі навіть без спецпідготовки. Але, найчастіше ним користуються саме досвідчені працівники, він сформований для бухгалтерів, економістів, дані видані по місяцях, поквартально, і за півріччя. Завдяки цьому в потрібний момент інформацію легко побачити, Немає
необхідності переглядати весь документ.

Щорічно календар оновлюється, переглядається владою, це необхідно, щоб календар включав вихідні ля свят з плаваючою датою, наприклад такі як Великдень, Трійця і т. д. Можна з повною впевненістю сказати, що виробничий календар в Україні є універсальним документом, який забезпечує максимально ефективну роботу. Він виключає переробки і навпаки організовує графік таким чином, щоб не було “провалів” виробничих обсягів.

перенесення робочих днів

Неробочі дні в Україні

На державному рівні в Україні прийнято 11 свят:

Читайте так же:  Надежная и долговечная агротехника

1. У січні це новий рік 1 числа і Різдво 7 числа.

2. У березні 8 число-Міжнародний жіночий день.

3. Травень: 1 числа – День Праці, 2 числа – Великдень (це плаваюча дата в 2021 році вона випадає на 2 травня), також 9 травня – День Перемоги.

4. У червні – 28 числа відзначається традиційно День Конституції України і в цьому році плаваюче свято Трійця випадає на 20 число.

5. У серпні День незалежності України відзначається 24 числа.

6. У жовтні День захисника України святкують 14 жовтня.

7. 25 грудня українцям можна буде відсвяткувати католицьке Різдво.

Згідно з діючими статтями КЗпП, коли урочиста дата випадає на вихідну дату, офіційний вихідний переноситься відпочинок.

У виробничому календарі вказані переноси не тільки для офіційних державних свят, а й для великих релігійних, які стосуються всіх українців.

календар 2021

Перенесені вихідні дні в 2021 році для українців передбачені наступні:

 • 16 січня – на 8 січня;
 • 1 травня – відпрацювання відбувається 3 травня;
 • 2 травня переноситься на 4 травня;
 • За 20 червня українці відпрацьовують 21 червня;
 • 28 серпня – понеділок 23 серпня;
 • 23 жовтня переноситься на 15 Жовтня;
 • 5 грудня відпрацьовується 27 Грудня.

Незважаючи на те, що виробничий календар затверджений урядом для створення максимально сприятливих умов роботи і атмосфери в колективі,
кожен директор і керівник підприємства має право додатково коригувати календар для своїх співробітників. Це робиться, щоб забезпечити найбільш високу продуктивність праці та ефективність у святкові дні.
Необхідність створення індивідуального графіка роботи особливо актуальна для незамінних спеціальностей, таких як поліція, лікарі, пунктів харчування та першої допомоги Т. Д.

Керівникам організацій і фірм необхідно знати останні коригування щодо зміни режиму роботи повинні бути надані співробітникам не пізніше 3 місяців до першого перенесення або зміненого вихідного. Це необхідно, щоб самі працівники змогли завчасно ознайомитися з власним графіком роботи, змінити свої плани на майбутнє, відкоригувати виробничі плани.

Читайте так же:  Религиозные праздники в 2022 году в Украине

Якщо питання відноситься до яких відділів, як кадри, бухгалтерія, планові відділи, економісти, ознайомлення з документом має пройти не пізніше ніж за 2 місяці до 1-го

Зміна. Це дозволить співробітникам підготувати власні документи, звіти
по зарплатах, відомості в податкову інспекцію і т.д. Таким спеціальностям рекомендується завантажити робочий календар на 2021 рік.
Документ від Кабінету Міністрів носить рекомендаційний характер, залежно від
напрямки професій, і підсумкове рішення залишається за керівником.

Оставьте комментарий