Війна Росія-Україна 2022 останні новини

Багато людей ще до початку військових подій передбачали повномасштабне російське вторгнення в Україну. На жаль це стало реальністю. Війна Росія-Україна 2022 року таки почалася. Багато українських громадян страждають по-справжньому, а ще залишилися без житла. Незважаючи на серйозні потрясіння для всього народу, українці, як і раніше, вірять у свою перемогу. Росія заперечує те, що вона веде загарбницьку війну, називає все, що відбувається, «спеціальною військовою операцією». Проте саме 24 лютого розпочалася війна.

voina ukraina rossia 3 - Війна Росія-Україна 2022 останні новини

Найважливіше про війну Росія – Україна 2022

Військове вторгнення розпочалося 24 лютого 2022 року за чотирма головними напрямками:

 • Північ. З цього боку російські війська рухалися у бік Києва.
 • Північний схід. Війська прямували у бік Харкова.
 • Південний схід. Війська рухалися з Донбасу.
 • Південь. Війська прямували з Криму.

Військовим подіям передували накопичення російських військ біля кордону, а також серйозна криза у політичних відносинах. Численні попередження публікувалися з жовтня 2021 року. Проте Росія тривалий час заперечувала свої плани.

21 лютого відбулось визнання незалежності ДНР, ЛНР. 24 лютого відбулося офіційне звернення Володимира Путіна, яке дозволило зрозуміти, що військових подій уникнути не вдасться. Передбачалося, що російська влада хоче захистити свою країну, ДНР, ЛНР. Саме такими спочатку були останні новини про те, що Росія оголосила війну Україні. Незважаючи на те, що російська сторона заперечує ведення війни, всім зрозуміло, яка ситуація склалася.

voina ukraina rossia 7 1024x512 - Війна Росія-Україна 2022 останні новини

Російські війська завдають ракетних ударів по житлових кварталах, медичних установах та інших об’єктах соціальної інфраструктури. В результаті у світі відбувається серйозна міграційна криза, адже до 6 травня країну залишило 5,8 мільйона біженців.

Вперше Росія напала на Україну у 2014 році. Проте тоді військові дії відбувалися лише у Донецькій та Луганській областях. Тепер війна торкнулася всієї країни, хоч і різною мірою на даний момент. Основні бойові дії відбуваються у східній частині України, але при цьому багато людей розуміють, наскільки важливо вивчати Росія-Україна останні новини, щоб знати реальний стан справ, розуміти, до чого слід готуватися.

Як відбувалася підготовка до Війни Україна-Росія

Розвідувальні служби США та Великобританії виявили перші ознаки нарощування угруповання російських військ ще навесні 2021 року. До літа стало зрозуміло, що готується повномасштабне військове вторгнення. У зв’язку з цим восени було вирішено використовувати отриману розвідувальну інформацію, а відомості були частково оприлюднені. Офіційного застереження не було, адже влада хотіла уникнути надмірної паніки народу України. У середині грудня Росія зверталася до НАТО, щоб було відведено американські військові сили зі Східної Європи, не здійснювалося розміщення озброєння, ударних коштів, які загрожують Росії. Проте США, НАТО не лише відкинули вимоги, а й привели збройні сили у стан бойової готовності, посилили військово-технічну допомогу Україні, направили додаткові сили.

voina ukraina rossia 10 - Війна Росія-Україна 2022 останні новини

З 10 лютого проводилися навчання в Білорусії під назвою «Завірюха 2022». Вже через 6 днів ситуація різко загострилася на Донбасі, почалася евакуація мирного населення до Росії.

Сили сторін

У лютому 2022 року збройні сили України поступалися за загальною чисельністю, вогневою потужністю. Проте Росія не стала проводити загальну мобілізацію, а направила угруповання до 190 тисяч людей, що близько до загальної кількості збройних сил України. Також за Росії виступають ДНР, ЛНР, причому загальна чисельність сягає 30 тисяч.

В Україні є застарілі радянські системи, а також сучасні західні:

 • гаубиці;
 • балістичні ракети малої дальності;
 • реактивні системи залпового вогню;
 • протитанкові ракети Javelin;
 • зенітні ракети Stinger;
 • безпілотники Bayraktar.

США, ЄС надають допомогу Україні, надаючи західні системи озброєння. До того ж на третій день війни президент України Володимир Зеленський звернувся до добровольців з інших держав, створив Міжнародний легіон територіальної оборони.

У Росії її насправжній службі налічують до 900 тисяч жителів, чисельність резерву сягає 2 мільйонів людей. До того ж, є більше 13 тисяч танків, 6 тисяч самохідних артилерійських установок, 4 тисяч ракетних систем. Військовий бюджет на 2022 рік дорівнює 48 мільярдам доларів.

voina ukraina rossia 4 - Війна Росія-Україна 2022 останні новини

ДНР, ЛНР воюють разом із російськими військами, але не включені до їх складу. Чисельність початку 2022 року становила 20 тисяч (ДНР), 14 тисяч (ЛНР).

В яких містах були активні воєнні дії в Україні

Вивчаючи останні новини про війну Росія-Україна 2022, можна зрозуміти, що у багатьох українських містах були активні воєнні дії:

 • Вінниця. Проводилися з 24 лютого до 8 квітня. Перемогу здобула українська армія. Російські війська тривалий час перебували під Сумами, але намагалися взяти його у повне оточення, обстрілювали. Українці самовіддано билися, тому вдалося впоратися з настанням. Проте 1 березня російські війська оточили Суми, Охтирку та Лебедін. Попри це місто не вдалося взяти.
 • Мелітополь. Бої тривали з 25 лютого до 2 березня 2022 року. Житлові квартали обстрілювалися снарядами. 1 березня стало відомо, що російські війська зайняли місто, а 2 березня над адміністрацією вивісили навіть російський прапор. Проте бої тривали. Місцеві жителі, як і раніше, проводять мітинги, виявляючи свою волю та стійкість за Україну.
 • Маріуполь. Бої почалися 25 лютого 2022 року і продовжуються досі. Російські війська зайняли місто. Українські війська ховаються на заводі “Азовсталь”, де виявилися повністю заблокованими. 24 лютого Маріуполь обстріляли з артилерії, а 25 числа росіяни наблизилися до міста з території ДНР. 7 березня місто повністю оточили. Вже за 2 тижні руйнація житлового фонду склала приблизно 80%. 16 березня було знищено будівлю театру, де було 1000-1200 мирних жителів. Штурма «Азовсталі» не проводиться, але будівля повністю заблокована, ведуться бойові дії.
 • Буча. Бої проводились з 25 лютого до 31 березня. Перемогла Україна, а російські війська відійшли. Київську область росіяни брали із півночі. У зв’язку з цим Буча – це був один із найзначніших населених пунктів.
 • Вінниця. Місто знаходиться поблизу Києва. Тут бої тривали з першого дня війни. Окупація тривала 35 днів.
 • Енергодар. Бої проводилися з 28 лютого до 4 березня. Вхід російських військ був тимчасово блокований 1 березня з 16:00 до 18:00 завдяки протесту місцевих жителів, але це не зупинило росіян.
 • Гуляйполе. Нині бої у напрямі Гуляйполе – Покровське є досить активними, важкими. Даний напрямок є одним із найбільш значущих у поточний період.
 • Київ. Бої за столицю України проводились з 25 лютого до 2 квітня. Важливо зазначити, що уповільнення настання сталося 1 березня. Оборона міста стрімко зміцнювалася завдяки обмежувальним блокам, протитанковим їжакам, блокпостам.
voina ukraina rossia 4 - Війна Росія-Україна 2022 останні новини

Багато експертів упевнені в тому, що російська армія не досягла поставленої мети. Це пов’язано з серйозними проблемами з логістикою, низьким бойовим духом. Проте війна продовжується, а новин про те, що Росія відводить війська, не надходить. Українцям справді потрібно згуртуватися, адже від цього залежать шанси на здобуття такої бажаної перемоги.

Читайте так же:  Война Украина-Россия. Российские войска на границе с Украиной сегодня

В даний час росіяни активно обстрілюють Одесу і Миколаїв, хоча й інші міста також не володіють завидною долею. Саме з цієї причини, можна зрозуміти, що відповідь на питання, чи буде війна в Україні 2022, яка хвилювала багатьох людей тривалий час, виявилася позитивною, як би це не було сумно.

Етапи Війни Україна-Росія 2022

Нині війну можна розділити кілька етапів. Часто війни починаються з надією на швидке та рішуче закінчення, але потім відбувається втрата фокусу та кордонів, а контролювати ситуацію стає дедалі складніше.

voina ukraina rossia 5 - Війна Росія-Україна 2022 останні новини

Перший етап – наступ за декількома напрямками. Як зараз кажуть представники російської влади, це було потрібне для того, щоб послабити українські військові сили. Проте війна в Україні сьогодні вже розвивається за іншим сценарієм, аніж це було спочатку.

Другий етап – битва за Донбас. Експерти зазначають, що вона є вирішальною. Навіть за значного прориву будь-якої сторони можна розуміти, що обов’язковим буде завершення війни. Сторона, що програла, повинна визнати політичні наслідки, яка перемогла – досягнення бажаного результату. Українська влада погодиться лише на повернення до ситуації до вторгнення. Росіяни ж не будуть готові до політичних наслідків, адже вони тривалий час готувалися до повномасштабного вторгнення, поставили все на кін.

Лише для звичайних громадян відповідь на запитання, чи буде війна Україна-Росія, була не така легка. Якщо ж проаналізувати розвиток ситуації з 2014 року, взяти до уваги численні політичні аспекти, то можна було б припустити, що війна неминуча.

Битва за Донбас для Росії важлива, адже це дозволило б оточити та ліквідувати ООС України, які тривалий час захищали кордони Донецька та Луганська. Як можна зрозуміти, російські війська на Донбасі 2022 року зроблять усе можливе саме для своєї перемоги, а битви будуть важкими, кровопролитними. У будь-якому разі після завершення повномасштабної війни жителі Донецької та Луганської областей знайдуть шанси на припинення бойових дій, які тривали протягом 8 років.

voina ukraina rossia 8 - Війна Росія-Україна 2022 останні новини

Спочатку Росія планувала взяти Київ для зміни українського уряду, але зазнала суттєвих втрат. У зв’язку з цим довелося відступити від початкового плану, який був заснований відразу на кількох напрямках наступу. 2014 рік не повторився, а Україна докладає всіх можливих зусиль для захисту території та своєї єдності.

Читайте так же:  Война Украина-Россия. Российские войска на границе с Украиной сегодня

Передбачається, що теза про наявність кількох етапів з боку Росії – хибна. Можливо, що планувався блискавичний наступ із захопленням великих українських міст, зокрема Києва. При цьому потрібно було встановити лояльний уряд, аби Україна повернулася до сфери контролю Росії. При цьому ризиків для української державності не було б, але уряд став маріонетковим, тому про збереження суверенності неможливо говорити.

voina ukraina rossia 11 - Війна Росія-Україна 2022 останні новини

Українці розуміють, що російські війська на кордоні з Україною сьогодні вже не перебувають. Проте перекидання танків та зброї не припиняється. Більше того, часом у українців виникають побоювання, чи не оголосить Володимир Путін офіційну війну, адже це дозволило б навести загальну мобілізацію на законних умовах, залучити ще більше сил для досягнення поставлених цілей.

Думки експертів щодо війни Росія-Україна

Громадянам доводиться регулярно вивчати Україна-Росія останні новини. Не менш значущими є думки експертів:

 • Єгор Черньов. В Україну активно надходять західне озброєння, боєприпаси, причому одразу все везуть на фронт. Швидше за все, постачання важкого озброєння дозволить найближчим часом повністю змінити хід війни. Саме завдяки підтримці США, ЄС Україна має хороші шанси йти до своєї перемоги, а Росія може зіткнутися з грандіозним провалом.
 • Олексій Копитько. Українці успішно розвивають свої навички, а ще з’явилася нагода розгромити росіян. Поступово НАТО передаватиме все більш функціональне та технологічне озброєння, адже українські воїни успішно розвивають свої навички, досягають гідних результатів.
 • Йохан Норберг. Значна частина мощі Росії на сьогодні вичерпана: втрати великі щодо військових і техніки. Саме тому російській владі доводиться діяти повільно, методично на Донбасі, адже вони не можуть просто змиритися зі своїм програшем.
voina ukraina rossia 12 - Війна Росія-Україна 2022 останні новини

Новина про те, що Росія запроваджує війська в Україну 24 лютого, стала шокуючою для багатьох людей. Однак тепер доводиться докладати максимум зусиль для захисту українського народу, долати серйозні випробування, на які довелося зіткнутися.

Оставьте комментарий