Як дізнатися чи готовий закордонний паспорт в Україні?

Стандартний паспорт громадянина України, дає право засвідчити особу українця, але для перебування за кордоном, наприклад, у відрядженні або для літньої відпустки знадобиться закордонний паспорт. Багатьох українців хвилює питання, як замовити біометричний паспорт, Як дізнатися чи готовий закордонний паспорт в Україні?

 закордонний паспорт

Для тих, хто оформляв цей документ роками раніше, допускається використовувати старий зразок. Тим хто подає заяву на складання закордонного документа в даний момент, за законом буде видаватися виключно біометричний закордонний паспорт 2021.

Звичайно, біометричний закордонний паспорт не обов’язковий, але він відкриває перед українцями будь-які кордони держав Європейського Союзу.

Де і як оформити документ?

Сьогодні видача закордонних паспортів займаються спеціальні центри надання адміністративних послуг, а також дипломатичні установи за кордоном. На території України ЦНАП є відносно недавніми сформованими центрами, які поєднують в собі:

  • безпроблемне оформлення всіх документів, без черг;
  • ввічливе обслуговування;
  • сучасне обладнання для прискорення процесу обслуговування.

У регіонах, глибинках по всій Україні встановлені апарати, що дозволяють зробити копії з усіх необхідних документів, а також обладнання для зняття скану пальців і пункти фотографування. Тепер в одному місці є все, що потрібно для швидкого оформлення закордонного паспорта. Також в ЦНАПі встановлені термінали оплати державних зборів за оформлення тих чи інших паперів, тому більше не доведеться час, щоб знайти, де оплатити мито.

Також при необхідності біометричний паспорт та оформити всі відповідні документи можна в Державній міграційній службі або в дипломатичній установі України для тих за кордоном. На офіційному порталі кожної обраної служби написано розклад і Години прийому, з легкістю можна відстежити закордонний паспорт в Україні 2021 і дізнатися точні терміни, щоб спланувати поїздку.

біометричний закордонний паспорт

У чому відмінність біометрії і стандартного документа?

Якщо подивитися на обидва документи, на перший погляд не виявиться особливих відмінностей. Але фахівці знають, що в обкладинку біометричного паспорта вбудований мікрочіп, який включає всю інформацію про громадянина, який перетинає кордон:

  • особисті дані, вписані в паспорт;
  • відбитки пальців;
  • електронний підпис;
  • цифрове фото.

За бажанням будь-якого туриста в біометричний паспорт можна додати будь-яку додаткову інформацію, наприклад, особливі прикмети, які в разі необхідності допоможуть в перетині кордону або пошуках власника паспорта. Перевірка готовності закордонного паспорта в Україні онлайн на Офіційних порталах допоможе з’ясувати всі нюанси.

Необхідність замінити старий зразок на біометричний, була в тому, що новий безконтактний носій електронного зразка – більш надійний і зручний.
По всіх кордонах держав Західної Європи застосовуються до використання паперу такого виду.

Вартість оформлення

У 2021 році влада України регламентує невелике подорожчання вартості біометричного паспорта для своїх громадян. За словами представників Державної міграційної служби України це обумовлено збільшенням ціни на» витратні матеріали”, а саме на бланки біометричних документів.

Так, варто відзначити, що з 2019 року один бланк випускається підприємством «Поліграфічний комбінат України» коштував 330 гривень, але на поточний рік вартість зросте на 12 гривень.

Але при цьому ціна самих послуг з оформлення не зміниться і як і раніше становитиме 352 гривні, якщо українець готовий чекати закінчення процедури до 20 робочих днів. Для більш термінового виконання замовлення, наприклад, якщо підвернулася вдала відрядження або відпустка за «гарячими путівками» оформлення біометричного паспорта займе 7 робочих днів і буде коштувати 704 гривні.

Варто розуміти, що сума за оплату біометричного паспорта буде включати ціну послуги з оформлення і витрати на виготовлення поліграфічного біометричного бланка.

Читайте так же:  Допустимое превышение скорости в Украине на 2020 год

Терміни виконання замовлення

Виготовлення сучасного біометричного паспорта за термінами відповідає конкретним запитам українців:

1. Екстрена необхідність виїзду за кордон, наприклад, термінове лікування або супровід тяжкохворої близької людини – 3 доби.

2. Термінове виконання за умови написання власноруч анкети 7 діб.

3. За кордон дитини для ПМЖ або усиновлення іноземного малюка уродженцями України – 10 днів.

4. Стандартна процедура оформлення закордонного паспорта – 20 днів.

5. Одночасна подача заяви для зміни постійного місця проживання в іноземній дипломатичній установі до 3 місяців.
Екстрене оформлення паспорта виробляють тільки якщо терміновість випадку підтверджується відповідними паперами, наприклад, довідками з лікарні про важку хворобу і необхідності лікування за кордоном. Варто також розраховувати, що терміни виготовлення вказуються в робочих днях, тому вихідні дні невраховані в даному випадку.
Біометричний паспорт-це назавжди?
Період дії біометричного паспорта в Україні налічує 10 років. Однак, в деяких випадках його можна замінити, не чекаючи закінчення періоду, наприклад:

1. Непридатність зразка.

2. Зміна особистих даних.

3. Немає вільних сторінок для штампу візи.

4. Втрата або крадіжка біометричного документа.

5. Через роки відбулася суттєва зміна колір обличчя і зовнішності.

загранпаспорт

Чи допоможе додаток Дія?

В Україні останнім часом набирає обертів програма забезпечення цифрової держави, а саме розроблено та впроваджено додаток «Дія», який дозволяє використовувати цифровий паспорт замість аналогового. Це відноситься як внутрішньому паспорту громадянина України, так і до процедури оформлення отримання закордонного паспорта.

Оформляючи закордонний паспорт з документами в державному ЦНАПі, ця інформація буде відображена в додатку «Дія», де завжди можна відстежити готовність закордонний паспорт в Україні. Але, ці правила не відносяться на внутрішній паспорта книжечки і на біометричний документ старого зразка.
Для будь-яких комунікацій з державними органами, а також при необхідності дізнатися чи є затримка видачі закордонного паспорта в Україні 2021 допоможе додаток»Дія”. Тепер це можна робити не виходячи з дому, в комп’ютері або смартфоні.

Після оформлення всіх відповідних паперів в Особистий кабінет користувача прийде повідомлення, що закордонний паспорт готовий. Дізнатися, як відстежити закордонний паспорт України можна в правилах порталу держпослуг або центру ЦНАП. В особистому кабінеті на офіційному сайті, необхідно вибрати попередньо відділення адміністративного центру, в якому будуть проводитися всі відповідні процедури.

Вже після того як у всьому світі буде знято карантин українці зможуть безперешкодно подорожувати залізничним і автотранспортом, з новим біометричним паспортом.

Читайте так же:  Тарифы Vodafone для Луганской области

Оставьте комментарий