Яка буде зарплата контрактника в Україні в 2020 році. Підвищення

У важкі часи, коли економіка країни не на вищому рівні, заробітна плата, соціальні виплати є єдиним порятунком, за рахунок цих щомісячних виплат багато українців виживають. Щороку депутати Верховної Ради України приймають новий бюджет, до якого входить прожитковий мінімум, мінімальна зарплата бюджетників, держслужбовців. Чимало важливими є зарплати контрактників України, які служать на благо держави, захищаючи її кордони і територію.

Яка буде зарплата контрактника

Контрактники і строковики: хто вони?

В Україні є два види служби: термінова, контрактна. Строковиків закликають в армію двічі на рік: в осінній, весняний призов. Закликають хлопців від двадцяти до двадцяти семи років. Ще кілька років тому в армію йшли люди, які досягли вісімнадцятирічного віку. Незважаючи на двадцятирічний призовний вік, хлопці можуть добровільно поповнити ряди армійців, уклавши контракт.

Мета армійського призову-підготувати представників сильної статі до захисту Батьківщини, службі в Збройних силах. Ті, хто відслужив в армії, отримав військове звання, має право на службу не тільки в ЗСУ, але і в Національній гвардії, правоохоронних органах, інших силових відомствах.

Термін служби залежить від того, є у хлопця вища освіта, чи ні. Якщо призовник не закінчив вищий навчальний заклад, йому належить служити півтора року (вісімнадцять місяців). У разі якщо українець, який бажає стати армейцем, закінчив університет, інститут, перейшов на ступінь бакалавра, магістра, він буде служити рівно один рік (дванадцять місяців). Ті, хто прийшов служити в армію за призовом, не отримує зарплату.

Кожен призовник, отримавши повістку, змушений з’явитися в частину, пройти медичне обстеження, після чого новеньких розподіляють по місцях проведення служби. Поважною причиною неявки майбутнього солдата у військову частину є погодні катаклізми, катастрофи, хвороба або смерть близьких, рідних людей (батьків, дружини, дитини).

Контрактники і строковики: хто вони

Є також кілька причин, за якими призовник може «відкосити» від армії:

  • хлопці, які є батьками малолітніх дітей, не старше трьох років;
  • батьки трьох і більше дітей або чоловіки, у яких дружина знаходиться в положенні;
  • українці, які доглядають за хворими, недієздатними мамою і татом;
  • ті, хто вчиться на денному стаціонарі;
  • люди, які єдині в сім’ї приносять дохід;
  • представники сильної статі, які працюють вчителями, поліцейськими, лікарями, священиками.

На відміну від строковиків, службовці на контрактній основі отримують щомісяця виплати, згідно з контрактом. Станом на 2018 рік оклад військовослужбовців контрактників у ЗСУ становив сім тисяч. Таку суму отримував солдат з найменшим званням. Уряд до 2020-го року панірує підвищити виплати всім військовослужбовцям. Підписати таку угоду може українець, який щойно закінчив будь-який навчальний заклад, що досяг вісімнадцятирічного віку. Також йти служити за контрактом може солдат після проходження строкової служби. Головні вимоги для контрактника – мати відмінне здоров’я (необхідно пройти обстеження), бути в хорошій фізичній формі, бути добре вмотивованим, не бути судимим.

Строки служіння в армії для солдатів-контрактників залежить від того, на яку посаду він був прийнятий. Простий рядовий службовець служить три роки, сержанти і старшини – від трьох до п’яти років. Також є особливі випадки. Наприклад, якщо призовник уклав контракт, а через деякий час оголосили воєнний стан.

Грошові виплати контрактникам: загальні відомості

Те, скільки буде отримувати солдат, службовець за контрактом, залежить від декількох факторів: звання, посади, кількість прослужених років, кваліфікації військового. Мінімальна зарплата рядового солдата-контрактника становить сім тисяч гривень, сержанта – від восьми і вище. Такі цифри були у вісімнадцятому році. Згідно з прийнятим бюджетом терміном на три роки (урядова трилітка), до 2020 року ці суми зростуть в рази. Крім основної зарплати, у разі підписання контракту під час загального призову, контрактнику видається одноразова сума в розмірі декількох мінімальних зарплат. Простий рядовий в таких ситуаціях отримує вісім мінімалок, сержанти і старшини – дев’ять, офіцерам – десять. Всі військові очікують підвищення зарплати контрактника в Україні 2020. Перший етап підвищення виплат відбудеться в січні місяці 2020 року, друге-в березні, третє-в грудні.

Читайте так же:  Підвищення зарплати депутатів України в 2020 році

Крім грошових виплат, контрактники отримують безкоштовний будинок в разі одруження, обід за рахунок держави чи виплати на їжу, сума яких дорівнює вартості повноцінного обіду, можливість скористатися безкоштовними медичними послугами.

Зарплата контрактників 2020: яких змін варто очікувати?

Згідно зі статистикою, загальна кількість контрактників на березень дев’ятнадцятого року становила сто сімдесят тисяч осіб. У це число входить сто двадцять тисяч рядових солдатів, п’ятдесят тисяч офіцерського складу. Всі вони знаходяться під опікою держави, отримують щомісячні виплати із загальної скарбниці. Індексація зарплати контрактника в армії України до 2020 року відбудеться таким чином: простий солдат буде отримувати дев’ять тисяч гривень замість семи з половиною, офіцерам піднімуть виплати з десяти тисяч до п’ятнадцяти з половиною. Ті, хто служить в лавах Об’єднаних сил в зоні АТО, отримуватимуть додаткові кошти, премії: бійцям, службовцям в гарячих точках, сума виплат становитиме десять тисяч, іншим для інших бійців-чотири з половиною тисяч гривень. Разом з мінімальною зросте і середня заробітна плата для віх військових. Зараз ця сума становить трохи більше двох тисяч гривень.

Скорочення контрактників в 2020 році в Україні являє собою заміну строковиків солдатами, службовцями на платній основі, за контрактом. Причина таких нововведень – зменшення кількості строковиків майже в два рази, а резерв для армії просто необхідний.

Зарплата контрактників 2020: яких змін варто очікувати

Оставьте комментарий