Яка буде зарплата медсестри в Україні в 2020 році?

Заробітна плата-винагороди робочого прошарку населення за їх працю. Всі бюджетники отримують свої щомісячні виплати, виходячи з бюджету. Але з часу введення реформ, ситуація в деяких сферах змінилася. Особливо зміни торкнулися працівників медичних закладів. Згідно медреформи, лікарі отримують стільки, скільки пацієнтів у них перебуває на обліку, тобто, підписали з ними декларацію. Що стосується молодших медичних працівників, медсестер, то суперечки про їхню зарплату у Верховній Раді не припиняються досі. У зв’язку з цим у медиків виникає питання, коли медсестрам підвищать зарплату в Україні?

медсестра-помічниця

Хто така медсестра і які у неї обов’язки?

Медсестра-помічниця доктора, яка працює в поліклініці та навчальних закладах. Учням медпрацівник проводить огляд, якщо комусь стало погано, направляє до лікаря. Що стосується медсестер, які працюють в лікарнях і поліклініках, то їх обов’язки залежать від того, до лікаря якої спеціальності вони прикріплені. Наприклад, якщо це доктор-терапевт, то обов’язки його помічниці-робити аналізи, записувати діагнози і результати огляду, виписувати напрямки.
В обов’язки медпрацівників нижчої категорії входить:

доглядати за хворим: міряти тиск, ставить крапельницю, робити ін’єкції, виміряти температуру;

 • проводити первинний огляд, перш ніж пацієнт потрапить до лікаря;протирати медичні інструменти з метою їх дезінфекції;
 • підготовка матеріалів для перев’язки, ін’єкцій і розчинів для подальшого їх застосування;
 • проведення контролю і перевірка лікарських препаратів, які не знаходяться в загальному доступі.

Якщо мова йде про медсестри, які працюють в дитячих садках, школах, то їх завдання – спостерігати за дітьми, давати рекомендації їх батькам щодо виховання, проведенні процедур з метою профілактики, ставити до відома, якщо у школяра або вихованця дитячого садка виникнуть тривожна симптоматика. В такому випадку медпрацівник закладу зобов’язаний викликати швидку допомогу і попередити сімейного лікаря.

Залежно від місця роботи, досвіду роботи і кваліфікації, медсестер можна поділити на такі категорії і види:
• процедурний;
• амбулаторний;
• сестра відділення;
• дільничний;
• старша.

Медсестра процедурної безпосередньо підпорядковується старшій медсестрі. Згідно з назви, співробітник медичної сфери такого напрямку робить процедури пацієнту за призначенням лікаря. В її обов’язки входить взяття загального аналізу крові, визначити групу крові хворого і резус-фактор, зробити уколи або іншого роду ін’єкції. Оклад медсестри в Україні, яка працює в поліклініці, згідно з реформою, залежить від кількості пацієнтів.

Читайте так же:  Минимальная зарплата в 2020 году с 1 июля

Щоб працювати в поліклініці, необхідно обов’язково мати вищу або середню освіту. Амбулаторна медсестра виконує більше функцій, ніж процедурна. Професійні функції медичного співробітника нижчої категорії включають:

 • записувати в журнал відвідування пацієнтів і виписувати лікування згідно з призначенням терапевта або іншого фахівця;
 • проводити ряд процедур за рекомендацією лікаря: направлення на аналізи, уколи, крапельниці;
 • асистувати лікаря під час проведення невеликих операцій в амбулаторних умовах;
 • взяття аналізу крові, передача його в лабораторію;здійснювати догляд за хворим на дому або в умовах денного стаціонару;
 • надавати першу допомогу при отриманні травм, забоїв.

У стаціонарі будь-якого відділення головним завданням медсестри є догляд за хворим. В обов’язки працівника такого роду входить:

 • допомога хворому в дотриманні гігієни;
 • спостереження за станом пацієнта, контроль прийому ліків, призначених лікарем;
 • вимірювання тиску, температури, вчинення будь-якого роду ін’єкцій, крапельниць;
 • введення документації.

Дільнична медсестра проводить огляд тих пацієнтів, які закріплені на ділянці. Медпрацівник прикріплений до лікаря, виконує всі його доручення, призначення щодо лікування хворого, проводить виписки, видає довідки про тимчасову непрацездатність, готує пацієнтів до процедур, операцій. Згідно з реформою, очікується підвищення зарплати медсестри в Україні 2020 з шести до дванадцяти тисяч.

Старша медсестра, найчастіше, це людина з вищою освітою, великим досвідом. Цю посаду займають згідно з рекомендаціями старшого лікаря. Її завдання-стежити за обладнанням і медикаментами, проводити перевірку працездатності всіх медсестер, складати акти на поставку медичного приладдя і необхідних ліків, здійснювати догляд за хворим на дому або в умовах денного стаціонару, надавати першу допомогу при отриманні травм, забоїв.

Читайте так же:  Повышение зарплаты прокуроров в Украине в 2021 году

У стаціонарі будь-якого відділення головним завданням медсестри є догляд за хворим. В обов’язки працівника такого роду входить:
• допомога хворому в дотриманні гігієни;
• спостереження за станом пацієнта, контроль прийому ліків, призначених лікарем;
• вимірювання тиску, температури, вчинення будь-якого роду ін’єкцій, крапельниць;
• введення документації.

обов'язки працівника

Дільнична медсестра проводить огляд тих пацієнтів, які закріплені на ділянці. Медпрацівник прикріплений до лікаря, виконує всі його доручення, призначення щодо лікування хворого, проводить виписки, видає довідки про тимчасову непрацездатність, готує пацієнтів до процедур, операцій. Згідно з реформою, очікується підвищення зарплати медсестри в Україні 2020 з шести до дванадцяти тисяч.

Старша медсестра, найчастіше, це людина з вищою освітою, великим досвідом. Цю посаду займають згідно з рекомендаціями старшого лікаря. Її завдання-стежити за обладнанням і медикаментами, проводити перевірку працездатності всіх медсестер, складати акти на поставку медичного приладдя і необхідних ліків.

Зарплата медсестер: принцип нарахування, підвищення

Заробітна плата медсестрам нараховується з урахуванням декількох критеріїв:
• займана посада;
• функціональні обов’язки;
• розряд.

Тарифний розряд медсестри означає рівень кваліфікації робітника, який присвоюється при взятті на роботу. Наприклад, людина, яка закінчила вищий навчальний заклад, приходить влаштовуватися на роботу. Керівництво медичного закладу по наявності ступеня, кваліфікації в дипломі визначає його розряд. Якщо необхідної освіти немає, йому присвоюється першої розряд. Протягом трьох місяців, опрацьованих на одному місці, розряд можна підвищити, виконуючи складну роботу успішно. Для підвищення кваліфікації необхідно здати тест. У разі успішної здачі тарифний розряд підвищиться, відповідно, зарплата стане більшою.

До початку введення реформ зарплату медсестрам виплачували згідно з цим тарифним розрядом. Виглядало це приблизно так:

 • медсестрам, які не мають категорії, нараховували заробітну плату, яка рівнялася шостому розряду, а саме 2555 грн.;
  • заробітна плата для першої категорії становила сумі для восьмого розряду – 2890;
 • друга категорія прирівнювалася сьомому розряду, сума становила 2713 грн;
 • оклад медсестри вищої категорії виплачувався згідно з дев’ятим розрядом-3048 грн.
  Згідно нової інформації в Мережі, виплачувати зароблені кошти всім медпрацівникам будуть за новими правилами, виходячи з реформи.
Читайте так же:  Последние новости об индексации зарплаты прокуроров в 2019 году в Украине

Заробітна плата медпрацівникам за новими правилами

У 2017-му році стартувала медична реформа, прийнята ще в шістнадцятому році. Згідно з реформою, лікарі отримуватимуть заробітну плату в залежності від того, скільки пацієнтів укладуть з ними договір. Кожному громадянину необхідно буде обрати сімейного лікаря, підписати з ним договір. За кожного хворого встановлюється тариф. Згідно з нововведеннями, виплати лікарям підвищаться до вісімнадцяти тисяч. Відбудеться індексація зарплати медсестри в Україні у 2020 році. Тепер розряд не буде грати роль при нарахуванні коштів, значення буде мати кількість пацієнтів. Медсестрам піднімуть виплати до дванадцяти тисяч гривень.

Скорочення медсестер в 2020 році в Україні має на увазі, що медсестер в навчальних закладах не буде, їх переведуть в районні відділення лікарні. Там їм обладнають місце для роботи. Щоб приймати пацієнтів в лікарнях, навчальні заклади підписують договір з медустановою. Зарплату нараховують таким чином: гроші переводять на рахунок школи, дитячого садка, а ті, в свою чергу, нараховують співробітнику медицини.

Оставьте комментарий