Яка буде зарплата суддів України в 2020 році. Підвищення

З підвищенням цін на товари першої необхідності, зростанням тарифів на комунальні послуги кожен рік підвищується розмір мінімальної, середньої заробітної плати, прожитковий мінімум (сума, розрахована на одну людину з урахуванням всіх необхідних місячних витрат). Станом на 2019 рік ця сума становить 1762 гривні. Зарплата деяких чиновників, держслужбовців залежить від зростання прожиткового мінімуму. До таких категорій українців належать судді. Згідно з рішенням, яке було прийнято Верховною Радою ще в 2917-им році, зарплата суддів України 2020 зміниться.  

Яка буде зарплата суддів України

Зарплата, діяльність суддів: як було раніше

Суд-орган влади, що захищає інтереси людей. Судді покликані захищати невинних, садити в тюрми злочинців. До Майдану 2014-го кожному суду, а їх є кілька, нараховувалася окрема зарплата, залежно від статусу, посади. В Україні є кілька судів:

 • Конституційний;
 • Верховний;
 • Господарський;
 • Адміністративний;
 • Спеціалізований.

Конституційні судді в кількості вісімнадцяти осіб захищають права головного закону України – Конституції. Тільки суд має право вносити правки, зміни до законів. Рішення про поправки, зміни приймається депутатами, суддя виносить остаточний вирок. До введення реформ всі судді цієї ланки отримували в середньому двадцять вісім тисяч.

Верховний – один з головних органів влади в країні. Саме верховний суддя має право переглянути, скасувати рішення, закони, прийняті нижчестоящими судами. Середній розмір доходів за місяць до 2016-го року становив тридцять п’ять тисяч гривень.

Господарський суд вищої категорії впливає на рішення, має право переглянути деякі закони, ухвалені місцевими господарськими судами. Середня зарплата на період 2016-го становила близько сорока тисяч гривень. Зарплата районного судді до 2019-го становила двадцять прожиткових мінімумів (сорок шість тисяч триста гривень), судді вищих судів – сорок прожиткових мінімумів (близько сімдесят чотири тисячі гривень).

Читайте так же:  Будет ли повышение зарплаты прокуроров в Украине в 2022 году?

Адміністративний суд вищої категорії є головним органом влади над обласними адмінсудами України, судді займаються рішеннями щодо адміністративними справами. Зарплата за місяць становить від тридцяти семи тисяч.

Спеціалізований суд займається цивільними, кримінальними справами. У лютому сімнадцятого року судді отримали в середньому тридцять три тисячі гривень.

Розмір зарплати помічника судді в Україні варіюються від двадцяти восьми до сорока тисяч.

Що змінилося після реформи?

Після Революції Гідності влада вирішила кардинально поміняти деякі сфери держави, в тому числі суди. Реформа передбачає наступні зміни:

 • скорочення суддів;
 • зниження рівня заробітної плати, зміни в системі нарахувань;
 • створення спеціальної комісії з розробки змін до Конституції;
 • один з кроків реформи – відібрати у депутатів право приймати рішення щодо того, кого з суддів звільняти, кого приймати на роботу;
 • скорочення суден від чотирирівневої до трирівневої системи;
 • боротьба з корупцією в судновій системі.

Згідно з реформою, яку почали втілювати в життя ще в сімнадцятому році, відбудеться масове скорочення суддів у 2020 році в Україні. Були повністю скасовані законодавчі, виконавчі суди, відповідно, судді, що працюють в цій сфері, були скорочені.

Читайте так же:  Підвищення зарплати залізничників в Україні в 2022 році

Другий крок проведення реформи – заробіток суддів. В шістнадцятому році уряд планував підвищити рівень зарплати працівникам судової системи. Але підвищення зарплати суддів України призупинилося в дев’ятнадцятому році. Згідно із законом, прийнятим у сімнадцятому році депутатами, В сімнадцятому році депутатами Верховної Ради було прийнято рішення про нарахування зарплати згідно прожиткового мінімуму. Судді нижніх категорій отримуватимуть від двадцяти п’яти прожиткових мінімумів, вищих категорій – від п’ятдесяти.

Уряд також прийняв рішення про створення комісії, що відповідає за зміни в Основному Законі-Конституції. До складу входили наукові співробітники, народні обранці, люди, що займається громадською, цивільною діяльністю.  Загальна кількість членів комісії – шістдесят.

В умови реформи також входило створення комісії, яка відповідає за те, кого з суддів призначати, кого звільняти із займаної посади. До цього дані питання вирішували депутати. Деяких з них вибирають вже призначені судді на з’їзді, двох призначає глава держави, ще двох – народні обранці. Таку ж кількість призначають адвокати, представники науки, освітньої сфери. Загальна кількість людей, які входили до складу комісії – двадцять один.

Реформа також передбачає скорочення системи до трьох рівнів: місцеві, апеляційні, верховні суди. Раніше їх було чотири, до цих трьох додавався ще спеціалізований суд, вищі органи влади, які керували нижчестоящими системами.

Боротьба з корупцією передбачає зняття недоторканності з працівників цієї сфери. Тепер у разі, якщо суддю спіймають на хабарі, його можна буде заарештувати, зняти з посади. Суддями могли стати хто завгодно: адвокати, вчені, просто громадяни з вищою освітою, раніше не працюють у цій сфері. Кожен кандидат на посаду повинен пройти оцінювання: спеціальна комісія перевіряла професіоналізм, в тому числі етики судді, добропорядність, психіку. Посаду могли зайняти нові, старі особи, пройшовши дану перевірку.

Що змінилося після реформи

Зарплати суддів: хто скільки отримає в 2020-му

Індексація зарплати працівників судової системи у 2020 році в Україні здійснюватиметься за рахунок прожиткового мінімуму. Після скорочення чотирирівневої системи до трирівневої судді отримуватимуть такі виплати: судді районного (місцевого) рівня отримуватимуть тридцять прожиткових мінімумів. Вищі судді (апеляційні, спеціалізовані) отримуватимуть п’ятдесят прожиткових мінімумів. Якщо брати до уваги суму прожиткового мінімуму на сьогоднішній день, то тридцять прожиткових мінімумів – це 52860, п’ятдесят – 88100. Але до 2020 року ця цифра миє вирости.

Зарплати суддів: хто скільки отримає в 2020-му

Оставьте комментарий