Яка мінімальна зарплата в Україні в 2022 році?

Агентство УНІАН в середині липня 2021 року змушене було розмістити спростування інформації, озвученої міністром фінансів України з приводу зростання зарплат в 2022 році.

Прес-служба Міністерства пояснила таку необхідність застереженням, яку випадково допустив голова профільного департаменту. Згідно зі змінами в Трудовому кодексі, офіційна мінімальна заробітна плата в Україні в 2022 році буде нараховуватися за новими правилами.

ЯКА МІНІМАЛЬНА ЗАРПЛАТА В УКРАЇНІ В 2022 РОЦІ?

Передісторія подій

Фінансові аналітики, експерти, соціологи і навіть журналісти неодноразово говорили про те, що мінімальна зарплата не відповідає рівню життя і не забезпечує потреби працівника навіть для покупки найнеобхіднішого. Більше половини суми йде на оплату комунальних тарифів і кінця безперервному зростанню не передбачається. Зарплата бюджетників виплачується переважно на рівні мінімалки, роботодавці приватних структур зобов’язані платити найманим працівникам не менше офіційного рівня.

Але тільки недавно влада зайнялася її більш відчутним підвищенням: у грудні 2020 підвищили до 6 тис.грн., а в липні запланували до 6,5 тис. далі все пішло за звичним сценарієм:

  1. З січня 6 тисяч гривень стали новим рівнем, адаптованим до умов економічної кризи, але таким, що втратив актуальність в реаліях 2021 року, з катастрофічним зростанням цін.
  2. У липні поточного року заплановане підвищення не відбулося, оскільки зовнішнє управління порадило перенести її на грудень, щоб заощадити на кожному бюджетнику по 2,5 тис.
  3. У середині того ж Липня, с. Марченко, міністр фінансів, запевнив громадськість у тому, що в бюджеті є гроші на заплановане підвищення (що не дивно, якщо врахувати економію).

Виступаючи в ефірі 24 каналу, міністр озвучив, Яка мінімальна зарплата в Україні в 2022 році запланована, назвавши цифру в 7700 гривень. Однак через короткий час прес-служба Міністерства внесла корективи, заявивши, що Марченко просто обмовився, і Мінекономрозвитку в Україні такого розміру планується тільки до 2024 року.

Зате зарплати військовослужбовцям-розвідникам в середині липня, черговим рішенням Кабміну будуть підвищені на варіабельні суми, від 10 до 30%, плюс додадуть по 3% за кожен рік вислуги. Логічно припустити, що подальша мілітаризація країни просто «з’їла» підвищення мінімалки. Так вже було в кінці минулого року, коли на військові витрати були перенаправлені кошти на зростання зарплат вихователів і керівництва дитячих садків.

Обіцянки Мінфіну

Прийняття бюджетної декларації (це не проект бюджету, а тільки благі наміри уряду Зеленського) ВРУ, супроводжувалися гучними обіцянками планувати бюджет виключно для досягнення стабільного курсу національної валюти, підвищення пенсій і зарплат, уповільнення спіралі інфляції і зростання економіки. Кабмін Шмигаля запевнив українців у ще одному досягненні-прийнятті документа з доходами і витратами, розписаними на найближче триріччя.

Експерти зазначили, що в постанові КМУ є тільки затвердження бюджетної декларації, а сам документ до неї не додано. За фактом це означає, що вона не має офіційного статусу і її можна не особливо виконувати, посилаючись на об’єктивні реалії, абсолютно несподівано змінилися. Кабмін опублікував БД в новинній стрічці і через два роки її буде складно або навіть неможливо відшукати в первозданному вигляді.

МІНІМАЛЬНА ЗАРПЛАТА В УКРАЇНІ В 2022 РОЦІ

Тому зазначений розмір мінімальної зарплати в Україні, має невелику ймовірність до втілення, навіть у тій скромній динаміці, яка запланована. Модна тенденція рахувати зарплати в доларах знову зрадницьки виявила мінімальну ефективність помпезно проголошеного. За три роки мінімалка зросте на 3,5 десятка доларів, і то за умови, що уряд виконає свої обіцянки. Пам’ятаючи ситуацію 2021 року і перенесення на півріччя нового рівня, можна передбачити з упевненістю, що він залишиться до кінця, або, принаймні до середини 2022.

Читайте так же:  Повышение зарплаты бойцам Национальной Гвардии Украины в 2021 году

Глобальні плани

У бюджетній декларації наводяться цифри зростання пенсій (на 14 доларів за три роки) і мінімальних зарплат (на 35 доларів). Це не зарплати військових і розвідників, а скромні кошти рядових трудівників, які намагаються вижити в умовах тарифного геноциду:

  1. Підвищення мінімальної зарплати в Україні в 2022 році номінально зазначено двічі, але з січня 2022 року це – не черговий етап зростання, а просто показник, який повинен був вступити в силу в липні 2021, а в грудні, за заведеною практикою – знову збільшитися.
  2. Замість цього його приймають за даність через півроку і переносять на перші 10 місяців 2022. Фактично зростання мінімалки не буде 11 місяців, з грудня 2021 по жовтень 2022. В середині осені вона вросте всього на 200 гривень – з 6,5 до 6,7 тис.грн.
  3. Наступне підвищення очікується в січні 2023, коли мінімальна зарплата виросте на дивну суму в 476 грн., а потім-знову через рік зростання складе трохи менше 500 гривень. У 2024 вона буде навіть не 7,7 тис.а 7665 в національній валюті.

Економісти кажуть, що в нинішній економічній ситуації є чималі ризики. Так, наприклад, ось уже 5 років немає бажаючих інвестувати в українську економіку (що не дивно в світлі того, що відбувається в країні). Надії уряду – на податки (в тому числі, і від заробітчан) і від іноземців – у вигляді валюти.

Для корекції споживчого імпорту і туризму необхідно ослаблення гривні. Деякі експерти говорять про високий ризик відкладеної девальвації і переоцінки гривні в бік подальшої втрати купівельної спроможності. Це означає, що в українця, який працює в бюджетній організації і сумлінно виплачує мінімалки залишаються практично нульові шанси вижити.

Читайте так же:  Последние новости об индексации зарплаты прокуроров в 2019 году в Украине

Інфляція з’їсть все заплановане зростання МОЗ, і це при тому, що проурядові аналітики припускають, що вона складе 6,5%. Тим часом, в 2021, особливо в першому-другому кварталах, зростання цін на товари підвищеного попиту склало 12-14%. У чиновників і суддів будуть заморожені на одному рівні посадові оклади. І все це-ще не враховуючи зміни в процедурі нарахування мінімалки, які виглядають тривожно і не вселяють особливого оптимізму.

Оставьте комментарий