Які будуть пенсії військовим пенсіонерам України в 2022 році?

У липні 2021 року Міністерство соціальної політики поінформувало про підвищення пенсій на 45%. Але це стосується тільки військових пенсіонерів, виплати яких з додатком 2 тис.грн. складуть в середньому 3,8 тисяч. Якщо врахувати, що надбавка вже пересунута на місяць (не в липні, а в серпні), і торкнеться вона тільки тих, хто отримує її з березня 2018, можна тільки припускати, які будуть пенсії військовим пенсіонерам України в 2022 році: свіжі результати оновлень суперечать раніше оголошеним намірам.

ЯКІ БУДУТЬ ПЕНСІЇ ВІЙСЬКОВИМ ПЕНСІОНЕРАМ УКРАЇНИ В 2022 РОЦІ

Огляд ситуації

Державна податкова служба, перевівши відомості з першого квітня про перерахування податків і страхових внесків за перший квартал поточного року, запустила процес перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам, який стартував у Пенсійному фонді.

Бюджет ПФУ затвердили тільки в середині лютого 2021 року, незважаючи на категоричні заяви С.Марченка про те, що грошей у державній скарбниці вистачить не тільки на стандартні пенсії, а й на їх збільшення. Ця інформація була озвучена у відповідь на запитання одного з депутатів, який цікавився, чому витрати ПФУ скорочені на 8 мільярдів гривень.

Далі події розвивалися наступним чином:

 • 300 грн додали тим, кому виповнилося 65 років і трудовий стаж становить 30-35 років (для жінок і чоловіків);
 • заплановане підвищення мінімалки пересунуто на грудень 2021 року, і воно складе за рік рівно 200 грн.;
 • добрий намір виплатити заборгованість по пенсіях переселенцям з Донбасу (у розмірі 11 млрд. грн.), розтягнули на 2 роки і обмежили кількість одержувачів (тільки тим, хто проживає на підконтрольній території);
 • поки не відомо, чи прийнятий ВРУ проект, затверджений ще в січні Кабміном, про обов’язкову індексацію виплат всім пенсіонерам України;
 • мінімальну пенсію підвищать за рік на 9%, що становить менше реального зростання ІСЦ, друге підвищення відбудеться в грудні і не вплине на становище людей з мізерною сумою доходу.

Все це прояснює, чому при дефіциті бюджету і скороченні витрат ПФУ на вагоме число, останні новини Про пенсії військових пенсіонерів, озвучений міністром соцполітики м.Лазебной, носять виключно оптимістичний характер і заплановане зростання посадових окладів співробітникам розвідки, хоч і перенесений на серпень, але відбувся і виплати будуть проведені за липень, хоч і заднім числом.

Особливі методики

В Інтернет-просторі можна виявити безліч запитів від українських пенсіонерів на тему, коли військовим пенсіонерам підвищать пенсії і які доплати отримають. І це закономірно, якщо врахувати, що люди, які служили Україні, були неодноразово обійдені при проведенні індексацій або доплат.

Читайте так же:  Размер пенсии по инвалидности для 1,2 и 3 группы в Украине в 2021 году

Універсальної відповіді, і, тим більше, чітко позначеної суми, на яку збільшить виплати військовим перерахунок пенсій військовослужбовцям України, немає і його не буде при прийнятій в Україні системі нарахувань. У кожному конкретному випадку розмір виплат розраховується в індивідуальному порядку і залежить від декількох складових:

 • окладу, який воїн отримував у період виконання посадових обов’язків;
 • вислуги років і заслуженого звання;
 • локалізації його службового місця (в останні 7 років – від перебування на передовій АТО або в мирному і благополучному регіоні);
 • останніх постанов, прийнятих урядом щодо поліпшення матеріального забезпечення діючих військових аналогічного роду військ, посади і звання.
ЯКІ БУДУТЬ ПЕНСІЇ ВІЙСЬКОВИМ ПЕНСІОНЕРАМ В 2022 РОЦІ

У березні 2021 року Кабміном було прийнято чергову постанову Про індексацію пенсій, але, як і зазвичай, не для всіх людей, які перебувають на заслуженому відпочинку, а для окремих категорій, з яких теж були виключені особи певного віку, страхового стажу або професії. Цього разу перерахунок військових пенсій навіть за допомогою планової індексації, не передбачався.

На виправдання факту дискримінації за професійною ознакою, в ЗМІ з’явилися повідомлення, що пенсія військовим налічується інакше, ніж цивільна, за особливою соціальною методикою. У неї вже закладаються певні соціальні ризики, тому 11% індексація військовим в постанові Кабміну не передбачено.

Постанова за номером

В кінці 2020 року до Верховної Ради був внесений законопроект за № 2141, ініційований депутатом, членом профільного комітету з безпеки і оборони, в якому пропонувалося відновити принципи чинного раніше закону і ввести деякі корективи. Як не дивно, але він був прийнятий в рекордно короткий час і так само швидко підписаний. Його призначення врегулювання питання наявними в розпорядженні засобами. Ситуація зі збільшенням військових пенсій склалася практично плачевна:

 • вони призначаються і збільшуються за окремо методикою: зростання передбачено, коли збільшується або індексується грошове забезпечення військовослужбовців в армії;
 • у 2020 році уряд не перейнявся, з якоїсь причини, цим питанням, тому армійських пенсіонерів не торкнулися заходи, вжиті для звичайних, цивільних;
 • у перші роки правління Зеленського, військові пенсії зросли, завдяки прийнятим директивним постановам Кабінету Міністрів;
 • законопроект 2141 був внесений на розгляд у вересні минулого року, і вже в останньому місяці пройшов через перше читання.

До нього додавалася пояснювальна записка від автора, але найважливішим пунктом вважається підвищення грошового забезпечення до 90%. Виявилося, що деякі з відставних військових отримують як і раніше 90% від ДД. І тільки ті, що йшли у відставку в 2018, коли уряд Порошенка почав підвищувати військовим оплату за їх нелегку службу, його знизили до 70%. А. М. Завитневич, зазначений, як автор ЗП 2141, визнав несправедливим таке становище і вирішив його виправити розробкою нормативного акту в рубриці безпека і оборона. Виходила відверта дискримінація між військовими, в різні роки йшли зі служби.

Найсвіжіші новини

Останні новини Про пенсії військовим пенсіонерам України в 2022 році з 1 січня і є підвищення грошового забезпечення з 70 до 90%. Передбачалося, що це відбудеться вже в 2021, але виявилося, що підвищення з початку року зажадало б додаткових асигнувань у розмірі понад 14 млрд.гр., по 2 мільярди на місяць, як свідчать розрахунки, проведені Міністерством соцполітики

ПЕНСІЇ ВІЙСЬКОВИМ ПЕНСІОНЕРАМ УКРАЇНИ

Друга позитивна новина-затвердження Кабінетом Міністрів постанови, згідно з якою тепер буде проводитися щорічна обов’язкова індексація пенсій всім одержувачам, а не періодична, розрахована на окремі категорії. Датою її проведення призначено 1 березня. Наскільки реально виконання наміченого, поки невідомо.

Читайте так же:  Последние новости о пенсиях переселенцам в 2020 году в Украине

Нормативні постанови, прийняті раніше про збільшення пенсій військовим, припускали невеликий відсоток, який не покривав зростання інфляції і проводився ближче до кінця року. Перерахунок пенсії всім військовим пенсіонерам в Україні в 2022 році, був би логічним кроком у світлі економічної кризи, викликаної пандемією і особливо загострилася саме в Україні, але окремої постанови по представникам армії, флоту і авіації, які пішли з дійсної служби, в списку пенсійних рішень на 2021 рік не наводиться.

Для того, щоб рішення вступило в дію, воно повинно бути за законом прийнято в попередньому році. Це правило не спрацювало і в нинішньому вимінному періоді, через відсутність грошей, необхідних для проведення заходу.

Великий план

Вивчення планів уряду, викладених в опублікованих урядом, дають ясну картину, що він не має наміру підвищувати окремим нормативним актом пенсії військовим пенсіонерам України в 2022 році. Свіжі результати моніторингу говорять про те, що підвищення пройде в п’ять етапів.

Вони викладені в урядовій постанові № 4668, і за запевненнями аналітиків, вперше за 7 років з моменту початку військового конфлікту (а точніше-майданного перевороту–, охоплять всі категорії літніх людей, які отримують виплати від держави:

 • ліквідаторам Чорнобиля, які стали інвалідами – у січні 2022 року;
 • у березні пройде обов’язкова індексація, з якої з якоїсь причини виключені 1,4 млн. чоловік;
 • у цьому ж місяці зростуть компенсації людям похилого віку, які переступили за кордон 75 років;
 • після закінчення першого півріччя зростуть мінімалка, максимальна пенсія, піднімуть надбавки за підвищений стаж;
 • окремим пунктом, в жовтні, буде невелике за охопленням додаток для тих, кому виповнилося 65 років, і заробили при цьому максимальний стаж;
 • на останній місяць року намічено ще одне зростання прожиткового мінімуму, і знову виростуть найменші і найбільші пенсії.
Читайте так же:  Чи платитимуть пенсії тимчасовим переселенцям у 2020 році?

Механізм нарахування військових пенсій недосконалий. Їх розмір не завжди відповідає підсумковій сумі. У деяких джерелах можна зустріти згадки про заборгованість по зарплатах військових близько мільярда гривень. У березні 2021 повідомлялося, що силовики і військові змушені буквально відвойовувати свої заслужені гроші. Повідомлялося, що понад півмільйона службовців ЗСУ і тисячі колишніх силовиків недоотримали до 100 тис.грн. в середньому, і для того, щоб з ними розрахуватися, державі потрібно було більше 5 мільярдів.

Відомий київський адвокат повідомив, що, незважаючи на запевнення, що Пенсійний фонд України провів перерахунок пенсій військовим пенсіонерам, чітко проглядається тенденція уряду всіляко применшити розмір виплат, змінюючи механізм розрахунок і порядку обчислення.

Перерахунок військової пенсії можна зробити тільки за постановою суду, і є велика кількість рішень, в яких вдається домогтися справедливості, виконання гарантій, прописаних в Основному законі країни. Чи так все буде райдужно в 2022 році, як підносять проурядові ЗМІ, поки невідомо і з’ясується тільки по закінченні часу.

Оставьте комментарий