Які потрібні документи для виїзду дитини за кордон з одним з батьків у 2021 році?

Хто ж не хоче відправитися відпочити в “теплі країни”, оглянути культурні та історичні пам’ятки. Але, іноді виїзд ускладнюється відмовою» колишнього ” чоловіка / дружини відпускати дитину, з будь-яких причин.

Питання вивезення дитини за кордон без дозволу батька в Україні або матері завжди є актуальним і настільки ж складним. Весь результат по розгляду залежить від того, які відносини між батьками склалися, і хто з них діє в інтересах безпосередньо малюка?

В яких випадках поїздка допускається?

Законом чітко регламентовано супровід по території і за межами країни неповнолітнього українця який досяг 16-ти річного віку (супровід є обов’язковим):

1. Коли сформовано юридично перевірене і затверджене згоду другого з подружжя. Документ зобов’язаний включати часовий період, коли дитина буде перебувати на території іноземної держави.

2. Рішення суду носить законне право на перетин прикордонних пунктів України у разі, якщо немає можливості оформити офіційне, добровільне підтвердження, що малюк може виїжджати.

Раніше таке вивезення сильно ускладнювалося, але сьогодні в Україні дозволили виїзд дитини за кордон за згодою тільки одного з батьків, необхідно лише пройти відповідну закону процедуру. Судове рішення виноситься виходячи з наданих паперів, підстав батьків, які будуть супроводжувати дитину, а також доказів чи відповідає поїздка його інтересам.

Українцям необхідно буде довести в суді необхідність поїздки, вказати період, яке значення подорожі і пояснити суду чи відповідає дана “затія” інтересам дитини (лікування, оздоровлення, навчання і т.д.), яка мета і необхідність.
За словами представника ВСУ згода на виїзд не може бути підписана, поки не буде надано конкретне місце перебування українців за кордоном. Також знадобиться підтвердження того, що дитина повернеться на батьківщину. Для цього, якщо планується виїзд дитини за кордон з одним батьком 2021 року, заздалегідь робиться копія авіаквитків в обидва кінці або туристичного ваучера, щоб надати суду.

Що робити, якщо немає можливості оформити папери?

Ситуації, в яких судова інстанція може дозволити “travel-тур” карапуза з одним з опікунів, в разі якщо немає можливості домовитися і оформити нотаріальний дозвіл другого з подружжя:

Читайте так же:  Рейтинг смартфонів 2021 року в Україні

1. Дозвіл на вивезення дитини якщо батько за кордоном навчається, працює, проживає або має в паспорті позначку прописки іноземної країни, буде отримати набагато простіше.

2. Якщо особа, від якої потрібна згода відносяться до осіб, які не мають відмітку про громадянство.

3. Якщо в документі про народження малюка в графі «батько» – варто прочерк.

4. Особи, які здійснюють подорож спільно з не досягли 16-ти річного віку, можуть пройти прикордонний контроль з метою залишитися жити назавжди (ПМЖ) і цьому відповідає відмітка, папери.

5. Якщо є необхідна законом згадка про взяття малюка, підлітка на облік, в одній з дипустанов, посольствах, консульствах України за кордоном.

6. Ситуації, коли є відповідна постанова суду про тимчасового виїзду неповнолітнього громадянина з одним з батьків або опікуном строком до 30 днів.

7. Якщо в іноземну країну виїжджає батько з дитиною-інвалідом, не більше, ніж на 1 місяць для лікувально-профілактичних заходів. Всі ситуації виїзду, можливі перешкоди і необхідні дозволи описані в статті 157 частина 5 Сімейного кодексу України.

В даний час в Україні спростили процедуру виїзду дітей за кордон, для безперешкодного вивезення неповнолітнього українця необхідно буде в суді надати наступні виписки та висновки:

  • висновок про те, що чоловік, від якого вимагається дозвіл визнаний спеціальною комісією недієздатним;
  • рішення про те, що один за опікунів пропав безвісти;
  • висновок про смерть;
  • висновок про позбавлення батьківських прав;
  • папери, видані РАГСом, щоб підтвердити інформацію, що відсутній батько і неповнолітній їде в супроводі матері одиночці.

Також на позитивний підсумок в судовому розгляді про можливість “travel-туру” впливатиме виписки про борги по аліментах, а також виписки про дохід за 3 місяці видані виконавчими службами про другу дружину.

ДОКУМЕНТЫ ДЛЯ ВЫЕЗДА РЕБЕНКА ЗА ГРАНИЦУ

Додаткові нюанси і особливості оформлення документів

Нерідко трапляються ситуації, коли підліток зареєстрований, наприклад, в квартирці з мамою, але безперешкодно бачиться з другим батьком, подружжя перебуваючи в розлученні зберегли хороші, доброзичливі відносини. Жоден з них не забороняє від’їзд у відпустку або на ПМЖ за кордон для участі, наприклад, в наукових виставках, фестивалях, спортивних заходах, а також для туризму і відпочинку, але при цьому в даний момент немає можливості отримати нотаріальний дозвіл на виїзд дитини за кордон в Україні в 2021 році.

Читайте так же:  Розмитнення мото в Україні в 2021 році

Як одному з подружжя вчинити в такій ситуації?

У такій ситуації необхідно спочатку направити лист офіційне другому чоловікові з описом поїздки і проханням дати дозвіл на вивезення малюка за кордон, вказавши час прильоту, відльоту, дати поїздки і місця проживання, мета поїздки і т.д. рекомендується виконувати відправку рекомендованим листом за місцем реєстрації.

Якщо відповідь, будь то згода або відмова, не піде протягом 10 днів після того, як рекомендований лист буде вручено – це є вагомою підставою для другого з подружжя, щоб подавати до суду. Вже місцева судова інстанція може надати офіційний дозвіл на вивезення дитини без згоди другого з батьків.
Родичам, опікунам, офіційним супроводжуючим в судову інстанцію необхідно буде підготувати наступні папери:

  • безпосередньо сам позов;
  • копія паспорта того, з ким зареєстрований підліток, а також копії індифікаційного коду;
  • папери, що підтверджують дані народження;
  • папери з РАГСу про розірвання шлюбу;
  • документи, пов’язані з поїздкою.

 

 

 

Всі папери повинні бути підготовлені заздалегідь в 3 примірниках і передані помічнику судді в установленому порядку.

Після того як буде винесено рішення суду, оригінал постанови можна залишити вдома, необхідна завірена нотаріально копія, яку можна надати на кордоні інспекторам.

За ігнорування чинного законодавства про подорож з неповнолітніми підлітками (малюками) загрожує штраф розмірі від 1700 до 3400 гривень. Але, фінансова відповідальність, це не все – батькові буде заборонено надалі вивозити дитину якщо колишня «друга половинка» не погодиться.

Також в певних умовах можна виїхати за кордон на ПМЖ. Але, це також буде вирішуватися, після подачі позовної заяви в місцеве муніципальне установа.

У більшості випадків щасливе закінчення питань при виїзді за кордон з дитиною можна вирішити без згоди другого з подружжя використовуючи позови в судові інстанції. Вивчивши які потрібні документи для виїзду дитини за кордон з одним з батьків в 2021 році і підготувавши заздалегідь всі папери, включаючи додаткові довідки.

Читайте так же:  Получение РВП для граждан Украины в 2019 году

Але, взаєморозуміння між подружжям, порядні відносини набагато спростять і прискорять всі процедури. Іноді, краще спробувати “домовитися” з батьком або матір’ю, щоб зберегти час і нерви.

Оставьте комментарий