Який буде штраф за неоформленого працівника в Україні у 2020 році?

Нерідко приватний підприємець або підприємство намагається уникнути офіційного працевлаштування бажаючих потрапити до них на роботу. Таким чином, фірма не хоче нести зайві збитки, оплачуючи податки із заробітної плати найманого виконавця, його відпустку і лікарняні в разі неприємних ситуацій. Отже, бажання піти від зайвих розтрат-це кримінально каране діяння і притягає підприємство до відповідальності, оскільки спроба уникнути офіційного працевлаштування є порушенням правил закону. І у зв’язку з новими змінами багатьох хвилює питання, яким буде штраф за неоформленого працівника в Україні в 2020 році?

штраф

Які передбачені санкції?

Роботодавці, які порушують чинні норми , зобов’язані виплатити штраф у розмірі 30 мінімальних ЗП за одного офіційно неоформленого працівника. Також розроблені і законодавчо прийняті санкції і штраф працівникові за неофіційне працевлаштування в 2020 році.
Всі перевірки здійснюються у відповідність до розпорядження контролюючих органів. В їх завдання входить виявлення офіційно непрацевлаштованих працівників, так як без трудового договору та повідомлення органу фіскальної служби працівник не може бути допущений до роботи, різноманітні форми діяльності, під якими ховають трудові відносини, застосування незадекларованого праці і так далі. Таким чином, розпорядження координує органи державної влади, здійснює заходи щодо виявлення перерахованих вище ситуацій та проведення роз’яснювальних робіт.

Як правильно оформити співробітника на роботу?

Підприємство (або приватний підприємець) зобов’язане виконати наступні правила, офіційно наймаючи до себе на роботу співробітника:

Перше правило полягає в тому, що трудовий договір повинен бути укладений у письмовій формі, яка затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики від 08.06.2001 року № 260 ” Про затвердження Форми трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю “.

Друге полягає в тому, що повинен бути оформлений наказ про прийняття на роботу за типовою формою № П-1, яка є затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 05.11.2008 року № 489 з доречними доповненнями або доповненнями.

Постанова КМУ від 17.07.2015 року № 413 свідчить про те, що при прийомі на роботу працівника, роботодавцю необхідно повідомити про це Орган Фіскальної Служби. Далі він щомісяця повинен подавати звітність в ці органи по Єдиному Соціальному Внеску до 22 числа цього місяця, або ж, якщо на останній день випадають свята або вихідні, день подачі звіту переноситься на перший день після зазначеного терміну.

штраф за неоформленого працівника

Посилення мір покарання

Отже, варто детально розібратися, скільки складе штраф за неоформленого працівника в Україні? Ще не так давно роботодавці намагалися уникати офіційного документального оформлення до себе на роботу співробітників через безкарність. Але ситуація змінилася, і тепер тих, хто не обтяжує себе документальним оформленням, чекає сплата штрафу у великому розмірі. Таким чином, стає все більше і тих, хто бажає уникнути штрафу, маскуючи трудові відносини під цивільно -- правовий договір. Цим питанням зайнявся Держпраці, перевіряючи відомства, тепер кожен договір обов’язково повинен бути перевірений, на наявність трудових відносин.

Мінімальна заробітна плата стане більшою в 2019 році і зросте до 4173 гривень.

Порушників правил трудових договорів, встановлених законодавством, про найм співробітників також очікується, що штрафи за найманих співробітників будуть істотно збільшені, а саме:

Штраф у розмірі 125190 гривень за порушення правил трудового договору очікує таких роботодавців, які:
Допускають до роботи співробітника, не оформивши з ним ТД.
• Оформлюють співробітника на тимчасовій основі в той час, як працівник відпрацьовує повний робочий час.

Без сплати єдиного соціального внеску виплачують заробітну плату або винагороду своєму співробітнику.

  1. Штраф у розмірі 41730 гривень очікує тих, хто не дотримується державних гарантій з оплати праці. Роботодавець не оплачує робочі години співробітника в період ніч, внережимную, позапланову роботу, вихід на роботу у вихідний або святковий день і т. д.
  2. Штрафування за неоформленого працівника у 2020 році в Україні у розмірі 12519 гривень передбачається державою за порушення виплати заробітної плати, наприклад:
  • Поза режимом підприємства.
  • Не виплачувалася довше 1 місяця.
  • Отримання заробітної плати не в повному обсязі.

Штраф у розмірі 41730 передбачено за невиплату пільг працівникам, які залучені до обов’язків встановлених законів, суміжних спеціальностей:

  • Закон про обов’язок у військовій службі.
  • Постанова про невійськову службу.
  • Про підготовку частини населення до мобілізації.

Штраф у розмірі 400173 гривень передбачений за недотримання інших правил і вимог трудового законодавства.
Наприклад, якщо договір оформлений підприємством правильно за всіма необхідними стандартами, але своєчасно не було повідомлено про прийом на роботу співробітника фіскальної службі.

Читайте так же:  Введение военного положения в 2019 году

Штраф у розмірі 8 500 гр. до 17 000 гр. передбачено за допуск до роботи співробітника без офіційно зареєстрованого трудового договору. Передбачається адміністративна відповідальність статтею 41 Кпап.
Штраф виплачують ті підприємства (або приватні підприємці), які не допустили Держпраці до перевірки своїх трудових договорів.

Кодекс

Якщо підприємство не скористалося своїм правом на недопуск інспекторів Держпраці до перевірки, то порушення судом розглянуті не будуть.

Інспектор не має права самостійно вилучати фінансові документи без дозволу підприємства.

І, незважаючи на те, що багато хто намагаються знайти «лазівки», як не платити штраф за неоформленого працівника, сьогоднішні зміни говорять про те, що Україна прагне працювати «по-білому», адже настав час змін на краще.

Оставьте комментарий