Яким буде бюджет України на 2020 рік?

На початку кожного року уряд України приймає бюджет, розподіляє гроші на потреби населення. Від того, яка сума буде закладена в казні, залежить, скільки отримуватимуть працівники різних фірм, скільки коштів буде виділено на виплату основних виплат. Від того, яким буде капітал країни, також залежить зростання прожиткового мінімуму, тобто, приблизна сума для живуть на одну людину. З початку 2019-го, перед майбутніми виборами всіх українців цікавить питання, яким буде бюджет України на 2020 рік в цифрах.

бюджет України

Прийняття бюджету: загальна інформація, закон

Бюджет – загальний капітал країни, який включає в себе витрати щодо утримання всіх державних будівель, підприємств, усіх установ. З грошей, виділених урядом, виплачують заробітні плати, пенсії, всі виплати. Кожен новий рік депутати, переглядаючи, вивчаючи витрати кожного відомства, виділяє певну суму, яку пізніше розподіляють на міністерства. Наприклад, кошти, виділені міністерству здоров’я, протягом дванадцяти місяців виплачують зарплати лікарям, медсестрам, всім працюючим у лікарнях, поліклініках, санаторіях, інших медустановах.

Бюджет приймається на основі закону, який приймається наприкінці року. Закон Про бюджет України включає в себе кілька пунктів:

 • У першому пункті йдеться про розподіл коштів. Пункт описує, куди, скільки планують витратити на ту чи іншу установу, Міністерство. У першому абзаці має бути зазначено, скільки буде витрачено на кредити, який капітал буде перебувати у фонді країни, вказати суму можливого збитку (дефіциту), якщо раптом загальні витрати будуть більшими, ніж сума доходів.
 • Другий пункт – інформація про всі надходження до скарбниці коштів, враховуючи податки, інші надходження, здійснювані спонсорами, валютним фондом.
 • Наступний пункт головного документа описує, які борги є в країні, яка їх сума. Сюди відносяться всі позики, в тому числі, від валютного фонду.
 • Четвертий крок – опис всіх витрат, кредитування країни, враховуючи всі області, райони.
 • Дуже важливо описати не тільки загальні доходи, витрати скарбниці, а й враховувати розподіл бюджетних коштів між районами, областями.
 • Останній, шостий, пункт виглядає як висновок, висновок. У 2018-му урядом було прийнято рішення змінити систему прийняття подібного закону. Зміниться система нарахування бюджетних коштів. Подібне рішення викликало багато суперечок в політичних колах.
бюджет

Які зміни будуть в 2020-му?

Якщо раніше питання про те, скільки, куди виділити вирішувалося щороку, то зараз бюджет приймається на три роки. Дане рішення було прийнято депутатами Ради у вісімнадцятому році. Тепер основний документ, що стосується прийняття суми поповнення скарбниці, називається «Середньострокове бюджетне планування». Текст бюджету України на 2020 рік включатиме плани розвитку країни на три роки вперед. Подібні зміни мають багато переваг:

 • у прийняття рішення про розподіл коштів не можна буде втручатися всім, кому завгодно;
 • багато політики, щоб зробити собі саморекламу, намагаються вплинути на кошти з казни, направити їх в інше русло;
 • плани, на які були направлені гроші, не будуть переноситися через брак грошей (мова йде про кількох випадках, коли виділялися кошти на будівництво будівлі, в наступному році грошей на зведення житлового будинку не вистачало, вони йшли на іншу річ).
Читайте так же:  Гральний бізнес в Україні в 2021 році

Подібне рішення викликало багато суперечок, розбіжностей серед політиків. Основна мета уряду – залучити спонсорів, європейських чиновників до проблем України, показати виконання реформ.

Что такое вычет на налоги

Як розподілять кошти з казни в 2020-му?

Основні напрямки, куди щорічно витрачаються гроші з казни, – це:

 • мінімальна місячна сума, розрахована на проживання однієї людини;
 • пенсійні виплати літнім людям, українцям з обмеженими можливостями, дружинам померлих героїв війни;
 • соціальні виплати в бюджеті України кошти на виховання малюків, у тому числі з обмеженими можливостями, мамам, які залишилися без підтримки близьких);
 • заробітна плата для тих, хто працює на фірмах, установах державної власності;
 • навчання молодих українців (у 2020-му було виділено на всі українські заклади 53721 мільйона гривень із загальної скарбниці, це шість відсотків зі ста);
 • медичній сфері дісталося 38 580 мільйонів, що становить п’ять відсотків;
 • на відсотки з кредитів, якими користуються багато українців, пішло чотири частки, в цифрах це 145 205 мільйонів;
 • на правоохоронні органи, куди входять співробітники поліції, суду, інших органів, уряд виділив 133 384 мільйони (шість відсотків);
 • на захист країни, виплати солдатам, купівлю військової техніки виділилося чотири відсотки, 104 736 мільйона;
 • на утримання політиків, депутатів-51 785 (п’ята частина зі ста);
 • ремонт дороги, засоби пересування, в тому числі громадський транспорт – один відсоток, що дорівнює 36 490 мільйонам;
 • всі економічні сфери, крім транспорту, отримали 25 012 мільйони, це два відсотки;
 • на розвиток культурного відпочинку, спорту – 10 592 мільйон (п’ять відсотків);
 • на розвиток села, розведення господарства, вироблення власної продукції було перераховано 15 986 мільйонів гривень (два відсотка);
 • на опалення, електрика для населення – 3 241 мільйон, що рівняється до одного відсотку;
 • охорона тварин, рослин, лісів займає два відсотки в бюджеті, в цифрах це 6886 мільйонів.
Читайте так же:  КЗОТ Украины 2018 с комментариями

Якщо говорити про бюджет України на 2020 рік в доларах США, то він буде залежати від курсу. Зараз він кожен день змінюється. В середньому курс долара становить двадцять шість гривень дев’яносто вісім копійок. Прогноз експертів на 2020-ий рік-31,8.

Найбільш оспорювані напрямки, куди перераховуються кошти, – заробітні плати, мінімальна сума для однієї людини на місяць (прожитковий мінімум), , пенсійні нарахування, всі соцвиплати.

Заробітна плата

До вісімнадцятого року найменшою сумою, яку отримували працюючі на фабриках, фірмах, держустановах, була 3723 гривні. У дев’ятнадцятому мінімальна щомісячна сума зросла до 4173 гривні. Тепер таку заробітну плату отримують новачки на підприємствах, які щойно приступили до роботи, працівники з найменшою посадою. Чим вище статус у співробітника фірми, установи, тим більше винагороду. Як стверджують політологи, після затвердження капіталу країни на три річних періоду, сума щомісячних нарахувань підніметься до 5200. а вже в 21-му – 6150. У зв’язку з цим зростуть виплати для солдатів, лікарів, медпрацівників, вчителів.

Щомісячний мінімум на одну людину


Щороку, зараз вже раз на три роки, владою переглядається сума, на яку може прожити українець на місяць. Вивчається приблизна вартість продуктів, засобів гігієни, одягу, інших необхідних речей. Враховуючи всі ці нюанси, приймається рішення про суму, яку варто виділити. Цей мінімум почне рости в 2019-му. Станом на перше січня сума становила 1853 гривні, спочатку літа зросте до 1936 Гривень, у грудні-до 2017 гривні.

Экономика Украины на сегодняшний день

Соцвиплати в бюджеті


Соціальні виплати в держбюджеті України стали великими. Йдеться не про одноразову допомогу, коли народжується малюк, а про ті виплати, які отримують матері, які виховують дитину самостійно, діти, прикуті до коляски, хлопці, чиї батьки не допомагають матеріально. Скільки будуть отримувати матері, поодинці ростили маленького, залежить від прожиткового мінімуму. Якщо сума всіх жителів будинку буде меншою, ніж мінімум на одного члена сім’ї, матерям буде надбавка до основних виплат. Діти, які мають найскладнішу інвалідність, не можуть рухатися, ходити, отримуватимуть 2821 гривню, друга група отримає 2059 гривень, інші категорії-1373.

Читайте так же:  Когда будет подорожание алкоголя в 2021 году в Украине?

Пенсійні нарахування


Оскільки підвищиться мінімальна для живуть сума, зарплата, пенсії в бюджеті України на 2020 рік також підвищаться. Підвищуватися пенсійні нарахування плануються в кілька етапів. Перше січня підвищення отримають люди, які раніше воювали, були на фронті, в зоні АТО. Сума першого підвищення – 738 гривні. З приходом весни, спочатку березня місяця, надбавка надійде всім, хто отримують виплати по досягненню потрібного віку, хто отримує виплати через здоров’я (інвалідність). Тим українцем, які отримують найменшу суму виплат, надбавка прийде разом з підвищенням прожиткового мінімуму.

Оставьте комментарий