Яким буде розмір аліментів на дитину в Україні в 2022 році?

У законодавстві України є положення, пов’язані з виплатами на родичів та іншими видами компенсацій. Потрібно ознайомитися з цим питанням хоча б в мінімальному обсязі. Тоді буде простіше розбиратися і з самими сумами, і з тим, що необхідно для їх отримання, перерахування. Аліменти на дитину в Україні на 2021 рік теж будуть коригуватися.

ЯКИМ БУДЕ РОЗМІР АЛІМЕНТІВ НА ДИТИНУ В УКРАЇНІ В 2022 РОЦІ

Загальні положення в цьому напрямку

Аліменти – це загальний термін, який стосується обов’язку забезпечувати не тільки дітей, а й інших родичів, які не можуть себе забезпечити.

Але найчастіше термін застосовується саме по відношенню до дітей. У цьому сенсі у батька і матері абсолютно рівні права. Тому представники сильної статі теж можуть висувати відповідні вимоги, якщо у них є підтверджуючі документи.

В Україні обов’язковою вимогою для виплати аліментів стає кровна спорідненість, або оформлення усиновлення згідно з чинним законодавством. Виплати проводяться на щомісячній основі, навіть в той час, поки за утримання дитини фактично відповідає держава.

Від обов’язку перерахування грошей на утримання Батька можуть звільнити тільки в тому випадку, якщо до настання 18-річчя дитина вступає в шлюб. Тоді розмір аліментів в Україні вже не встановлюють.

Про розміри аліментів на 2021 рік

На початку цього року вже внесли зміни, в яких повністю описані мінімальні суми. Вони почали зростати ще з грудня минулого року. Гарантований розмір-мінімум 50% від прожиткового мінімуму на дитину у відповідному віці. Зазвичай платять від 900 до 1200 гривень. Це мінімальні аліменти в Україні.

Але гарантовані суми призначають батькам тільки за умови низького доходу. Якщо він достатні, то будуть враховувати і рекомендовані виплати, що становлять 1 прожитковий мінімум. Тепер це майже 2000 гривень або 2400 гривень.

Аліменти потрібно платити на дітей і старше 18 років, якщо вони продовжують навчання. Такі вимоги діють на весь термін навчання, або поки самому громадянину не виповниться 23 роки.

Одна тисяча гривень-гарантований розмір аліментів на дітей, які продовжують навчання.

У Законі встановлюють не тільки верхні межі, а й нижні. У першому випадку мова про 10 прожиткових мінімумів на громадянина відповідного віку. Те ж саме говорить і новий закон про аліменти на дитину 2022 в Україні.

Що враховують, встановлюючи розмір?

У суді обов’язково розглядають такий набір факторів:

 1. Витрати і доходи у платника.
 2. Наявність прав власності на майно.
 3. Інші діти, непрацездатні родичі.
 4. Стан здоров’я, матеріальне становище обох зацікавлених сторін.

Мати і бабуся займаються вихованням дітей в неповних сім’ях в більшості випадків. Тому для них і визначають мінімальний розмір аліментів у 2022 році в Україні.

РОЗМІР АЛІМЕНТІВ НА ДИТИНУ В УКРАЇНІ В 2022 РОЦІ?

Як карають тих, хто ухиляється від виплат?

Громадянину можуть заборонити виїжджати за кордон, якщо оплата відсутня протягом півроку і більше.

Інше обмеження стосується керування транспортними засобами. Покарання застосовують по відношенню до будь-яких боржників.

При наявності серйозних проблем з перерахуванням грошей не можна користуватися вихолощеним і пневматичним, вогнепальною мисливською зброєю. Право на полювання теж відбирають.

У кого є право не платити аліменти?

Можна оформити на дитину нерухомість, якщо у батька або матері немає можливості утримувати іншого члена сім’ї з матеріальної точки зору. Тоді укладають спеціальний договір, в якому прописують припинення прав на аліменти. І повідомляють про те, що дитині передають право власності на те чи інше нерухоме майно. При необхідності пояснюють, як розрахувати аліменти.

Допустимо передавати будь-які об’єкти:

 1. Земельні ділянки.
 2. Житловий будинок.
 3. Квартира.

Але органи опіки та піклування в будь-якому випадку повинні погодитися з подібними обставинами.

Потім батько, з яким дитина проживає постійно, зобов’язується утримувати неповнолітнього самостійно. Але це не звільняє другу сторону від необхідності брати участь у житті члена сім’ї. Не можна відмовити і в непередбачених витратах, якщо виникає така необхідність.

Не платити аліменти можна, якщо другому з батьків вже перерахували досить велику суму.

Відмови обов’язково оформляють офіційно, але навіть в цьому випадку одна із зацікавлених сторін має право вимагати відновити виплати. Таке право залишають самій дитині, коли йому виповниться 18 років. Розписки і угоди ніяк не впливають на ситуацію, як і на мінімальні аліменти в Україні.

За якими виплатами утримують аліменти?

Спочатку треба визначити не тільки вид перерахувань, а й підстави. Наприклад, гроші нараховують добровільно або в примусовому порядку, або після укладення добровільних угод в усному порядку.

ЯКИЙ РОЗМІР АЛІМЕНТІВ НА ДИТИНУ В УКРАЇНІ

Утримання відповідних сум згідно з останніми вимогами законодавства, проводиться з таких надходжень:

 1. Доходи від підприємницької діяльності.
 2. Компенсація за невикористану відпустку при звільненні.
 3. Авторські винагороди для штатних працівників періодичних видань.
 4. Стипендія.
 5. Лікарняний.
 6. Зарплати і всіх видів премії.
Читайте так же:  Социальные выплаты на детей в 2018 году в Украине

Не враховують тільки вихідну допомогу при звільненні та неоподатковувані суми матеріальної допомоги. Те саме стосується декретної та лікарняної допомоги, компенсації за невикористані відпустки. Вони не впливають на мінімальні аліменти в Україні.

Аліменти з лікарняних

В даному випадку можна зіткнутися тільки з однією проблемою. Не можна по своїй волі розпоряджатися коштами зі спецрахунків, на який надійшли лікарняні. Тобто не можна просто так використовувати ці гроші для вирішення інших питань крім тих, для яких вони призначені спочатку.

Але і в цій ситуації можна знайти відповідні рішення:

 1. Якщо заробітної плати за місяць вистачає, то необхідну суму можна утримати з неї.
 2. Припустимо домовлятися з працівниками, щоб вони вносили аліменти готівкою, а потім вже можна перераховувати кошти.
 3. У звіті по перерахуванням відображають борг, потім потрібні суми утримують в наступному місяці. Головне-повідомити самому працівникові про те, яка схема використовується в тому чи іншому випадку. Калькулятор аліментів допомагає визначитися з точною сумою.

Про перерахування аліментів після 18 років

Такий варіант допустимо, якщо дитина продовжує вчитися, потребує матеріальної допомоги. І якщо у самої другої сторони є можливість вирішити це питання. Припинення навчання і вік від 23 років і старше звільняють від обов’язку перераховувати аліменти на дитину в Україні.

Виплати за таких обставин здійснюються в тій же формі, що і для звичайних дітей, які не досягли повноліття. Тобто, їх присуджують у вигляді частки або відсотків від доходів, або у вигляді фіксованих грошових сум.

Останнє рішення актуальне для платників з непостійним і нерегулярним доходом. В іншому випадку призначають саме відсотки. Розмір визначають, виходячи з тих же принципів, що і зазвичай.

Окремо враховують можливість надання матеріальної допомоги з боку другого з подружжя та інших членів сім’ї.

У даній категорії справ найчастіше вирішують перераховувати на дитину близько 35% від усіх доходів батька. Але іноді суму можуть зменшувати, або збільшувати. Зміни щодо аліментів в Україні завжди публікуються у відкритому доступі.

Як платять аліменти на дітей від 1 шлюбу, якщо народилася дитина у 2?

1/4 від загального заробітку-Мінімальна сума, покладена одній дитині від першого шлюбу в будь-якому випадку. Або суд може встановлювати фіксовану суму. Часто трапляється так, що після першого шлюбу чоловік повторно вступає у відносини, в яких теж з’являються діти.

ЯКИЙ РОЗМІР АЛІМЕНТІВ НА ДИТИНУ В 2022 РОЦІ

Тоді можна подати до суду повторну заяву з тим, щоб суд знизив суму виплат. Зазвичай покладається перераховувати мінімум 1/6 на кожного з дітей. Такою буде і сума аліментів з січня 2022 року в Україні.

Читайте так же:  Материальная помощь матерям одиночкам в Украине в 2018 году

Про аліменти в шлюбі

Жінці не обов’язково розлучатися з чоловіком, щоб отримувати виплати. Часто буває так, що розлучення в принципі неможливий. Наприклад, коли батько навмисне відмовляється утримувати дитину, а мати не може забезпечувати себе через те, що доглядає за неповнолітнім членом сім’ї.

Тоді дружина стає законним претендентом на фінансову підтримку. Для цього звертаються до представників районного суду або за місцем фактичного проживання чоловіка.

Мінімальні суми виплат покладаються навіть тим дітям, батьки у яких взагалі не перебували в офіційному шлюбі. Головний фактор-наявність інформації про відповідача у відповідній графі паспорта або свідоцтва про народження.

Про які зміни в законодавстві варто знати?

Можна не просити дозволу від другого з подружжя на закордонні поїздки, якщо вони пов’язані з наступними напрямками:

 1. Лікування.
 2. Навчання за кордоном.
 3. Відпочинок.

Саме це питання часто стає причиною шантажу з боку батьків, з якими дитина залишається проживати. У таких ситуаціях права дітей теж ущемляються.

Раніше своїми правами зловживали і ті, хто повинен платити аліменти. Нові правила звільнять громадян від подібних проблем.

Нещодавно запровадили нові покарання для громадян, які ухиляються від своїх обов’язків. Приклад-громадські роботи тривалістю від 120 до 240 годин. Такі рішення тепер можна застосовувати по відношенню до тих, хто не платить гроші від півроку і більше.

Сама робота оплачувана. До виконання таких проектів можуть залучати навіть осіб з постійною зайнятістю і тих, у кого є офіційний статус безробітного. На роботодавця за місцем відбування покарань покладають обов’язки нарахування заробітної плати. Перерахування грошей йдуть на адресу представників Державної служби, або на приватні рахунки.

При злісному ухиленні від обов’язків велика ймовірність застосування адміністративного арешту строком до 15 днів.

Оставьте комментарий