Якою буде допомога з безробіття на 2020 рік в Україні?

Кожен громадянин України, який потрапив у важку фінансову ситуацію, відповідно до законодавства має право на отримання допомоги. Одним з різновидів соціальної допомоги населенню є виплати по безробіттю. Звичайно, скористатися такою пільгою можуть не всі бажаючі, а лише ті, які дійсно не можуть працевлаштуватися. Як відомо, суми соціальних виплат щорічно збільшуються, починаючи з першого січня, тому багато людей сьогодні цікавиться питанням про те, яким буде допомога по безробіттю на 2020 рік в Україні.

Якою буде допомога з безробіття

Хто взагалі може претендувати на таку допомогу?

Перш за все, слід вказати, що втративши роботу, розраховувати на тимчасову фінансову підтримку від держави можуть тільки громадяни України. Тобто, іноземці, які не знаходяться в країні постійно, не можуть скористатися такою можливістю. Крім цього, особа повинна отримати статус безробітного. Законом Про зайнятість чітко зазначаються умови отримання такого статусу:

чоловік повинен бути працездатного віку, тобто мати хоча б 16 років, але не перебувати на пенсії; особа не має ні постійного, ні тимчасового місця роботи, не займається підприємницькою діяльністю, і в будь-який момент може приступити до виконання роботи;

на допомогу можуть претендувати інваліди, які не досягли ще пенсійного віку і можуть виконувати певну роботу, незважаючи на те вони отримують соціальну допомогу по інвалідності чи ні;

звертатися до ЦЗ можуть особи, які мають менше, ніж 16 років, але які вже були офіційно працевлаштовані на роботу і втратили місце своєї роботи через скорочення штату, ліквідації підприємства або його перепрофілювання.

Хто взагалі може претендувати на таку допомогу

Реєстрація в Центрі зайнятості

Щоб отримати допомогу від держави, особа самостійно має проявити ініціативу і стати на облік у місцевому (регіональному) Центрі зайнятості. Оскільки в країні використовується загальна (єдина) інформаційно-аналітична база служби зайнятості, то не має значення який саме Центр звертатися: за місцем прописки чи за місцем проживання. Важливо, щоб людина могла в будь-який час за викликом прибути в центр для отримання консультації та прослуховування семінарів.

Вже під час першого звернення, для громадянина буде створено спеціальну картку, де вказується його основна персональна інформація, а також його вміння, знання, професійні та особистісні досягнення, які можуть допомогти з пошуком роботи. За кожним безробітним затверджується окремий фахівець, головне завдання якого – допомогти громадянину знайти гідну роботу і самореалізуватися в професійній сфері.

Прибуваючи до центру зайнятості, особа повинна мати разом із собою пакет основних документів.

Важливо нічого не приховувати від фахівця, адже він зацікавлений у працевлаштуванні свого «підопічного».

Які документи знадобляться?

Виплата допомоги з безробіття в Україні в 2020 році відбувається тільки тоді, коли людина надає всю необхідну інформацію і підтверджує її відповідною документацією. У зібраному пакеті документів обов’язково повинні бути і такі:

 • паспорт громадянина;
 • карта платника податків (потрібно взяти в податковій службі);
 • трудова книжка, а в разі, якщо особа працювала за цивільним договором на попередньому місці роботи, тоді оригінал або ксерокопію документа;
 • для чоловіків – військовий квиток;
 • особам, які протягом останнього року офіційно відпрацювали і, відповідно, відраховували б податки, потрібно також взяти документ з останньої роботи.

Деяких категорій громадян працівники служби зайнятості можуть попросити також принести і додаткові документи, без яких не буде виплачено навіть мінімальну допомогу по безробіттю. Так, наприклад, інваліди, які вже отримують від держави соціальну допомогу, але ще не досягли пенсійного віку, зобов’язані пред’явити копію довідки до акта, виданого після огляду МСЕК.

Іноземці, крім закордонного паспорта, повинні підтвердити дозвіл на проживання в Україні. Звичайно, таке правило стосується тільки тих осіб, які проживають на території нашої держави на постійній основі.

Що ж стосується переселенців з Криму чи Луганської, Донецької областей, то для взяття їх на облік доведеться показати довідку тимчасово переміщених осіб.  Вони також повинні підтвердити документами, які не працюють на роботі. Якщо сталася втрата трудового договору або трудової книжки, тоді вони зобов’язані також надати:

заява про те, що трудові відносини припинені-така має бути підписана обома сторонами, або хоча б однією, і нотаріально завіреною;

квитанцію про відправку рекомендованим листом роботодавцю лист про припинення трудових відносин у разі, якщо інших документів про звільнення з попереднього місця роботи немає.

Реєстрація в Центрі зайнятості

Особливості нарахування коштів

Якщо роботу громадянину починають підшукувати фактично з першого тижня після звернення, то призначення матеріальної допомоги відбувається не відразу. Так, для осіб, які потрапили під скорочення, звільнених внаслідок реорганізації або ліквідації підприємства, а також осіб, які звертаються в ЦЗ вперше, фінансова допомога починає нараховуватися вже з 8-го дня після постановки на облік.

Читайте так же:  Оклади держслужбовців у 2021 році в Україні

 А ось людям, які пішли з роботи за згодою сторін, і без важливих причин, калькулятор допомоги по безробіттю в Україні знадобиться хіба що через 91 календарний день, тобто через 3 місяці.

Державою встановлюються певний календарний ліміт на отримання коштів по безробіттю. Так, для більшості громадян, які звернулися в центр зайнятості, тривалість нарахувань і виплат фінансової допомоги не може бути більше, ніж 360 днів за останні 2 роки.

Період виплат може бути змінений для певних категорій населення. Так, допомога з безробіття в передпенсійному віці може нараховуватися 720 днів (тобто 2 роки).

Скорочується стандартний розмір для:

 • осіб, які звільнилися з строкової служби, тих, що завершили чи припинили навчання у виші, переселенців-до 180 днів
 • осіб, які втратили колишнє місце роботи внаслідок добровільного звільнення за угодою двох сторін –до 270 днів.

Розмір допомоги по безробіттю в Україні

Сума грошових виплат громадянам України визначається окремою постановою від Фонду страхування. Станом на 2020-й рік і становить 610 гривень. «Мінімалку», як правило, отримують студенти, переселенці, демобілізовані, а також ті люди, які протягом останнього календарного року офіційно відпрацювали на роботі менше, ніж 6 місяців (тобто половину року).

Що ж стосується виплат для осіб, які працювали більше, то найважливішим фактором у цьому випадку стає стаж. Великі суми гарантуються особам, які пропрацювали більше 6 місяців, або втратили роботу, не відпрацювавши навіть півроку. В останньому випадку враховуються складні життєві ситуації, зокрема: інвалідність, догляд за пенсіонерами, навчання на денній формі навчання, строкова служба. Мінімальна сума, яку гарантує в цьому випадку держава, становить 1621 грн.

Інші отримують суму, яка визначається в процентному відношенні до суми їх окладу, але не менше, ніж названа мінімальна.

 • Робота до 2-х років – половина від нарахованої на підприємстві суми;
 • Робота до 6-ти років – до 55%;
 • До 10 років – максимум 60%;
 • Більше, ніж 10 років-від 70%.

Разом з тим, сума виплат зменшується плавно, виходячи з тривалості перебування на обліку ЦЗ. Так, максимальний розмір допомоги по безробіттю 2020 в Україні – 100% –відбувається протягом перших 90 днів. Наступні 3 місяці на картку людини буде приходити по 80% від призначеної йому суми. Протягом періоду, що залишився після цього, йому нараховують по 70%.

Читайте так же:  Чи буде підвищення зарплати архітектора в Україні в 2021 році?
Розмір допомоги по безробіттю в Україні

Дата нарахувань

Нарахування допомоги відбувається три рази на місяць: з 1-го по 10-е, з 11-го по 20-е, з 21 до 30-го (31-го). День отримання коштів залежить від дня візиту в центр зайнятості. Тому, у всіх безробітних дати можуть відрізнятися, це не затримка виплати допомоги по безробіттю 2020 в Україні, а звичайна процедура. На карту кошти надходять через 5-7 днів з моменту нарахування. Кінцева дата – число, що передує даті наступного візиту. Наприклад, безробітний відвідав центр зайнятості 7-го числа, а наступного разу йому потрібно прийти до свого фахівця 19-го числа. Оскільки надходження відбувається через 5-7 днів, а другий етап виплат починається з 11 – го, то на картку гроші прийдуть в період між 11-м і 18-м числами.

Оставьте комментарий