З якого числа подорожчання алкоголю в 2020 році в Україні?

Якщо подивитися статистичні дані, можна побачити, що алкоголь-один з найбільш купуються продуктів. Аналітики також повідомляють, що в селах споживання міцних слабоалкогольних напоїв набагато нижче, ніж у містах. Невже в селах менше п’ють? Навряд чи, швидше за все більше виробляють алкоголь самостійно!

Отже, багатьох цікавить питання, коли буде подорожчання алкоголю в 2020 році в Україні і головне, на скільки?

алкоголь власного виробництва

Коли очікувати подорожчання алкоголю?

Зростання вартості обумовлене тим, що влада підняла мінімальні роздрібні ціни, за рахунок чого зростання передбачається в діапазоні 5-20%. Конкретна сума збільшення залежить від міцності напою і його первісної ціни.

По всій території України підвищення вартості міцної алкопродукції призначено на другу половину осені. У перерахунку кожна пляшка міцних і слабоалкогольних напоїв стане дорожче на 12-15%. Важливо, з якого числа подорожчання алкоголю в 2020 році в Україні і як це відіб’ється на пересічних українцях?

Саме тому сьогодні багато українців віддають перевагу алкоголю власного виробництва.

Важливо! В чинному законодавстві передбачено статті покарання запродажу нелегальної, власне приготовленої алкогольної продукції, але немає покарання за готування для домашнього використання.

Як відзначають експерти, в Новій Україні ще не було прецедентів судового розгляду за фактом самогоноваріння.

Через постійне підвищення ціни на алкоголь, більше 50% продається підпільно, а значить, його якість і безпека залишається під питанням. Краще переплатити, але купувати в легальних магазинах, перевірений продукт і уважно ставитися до вибору лікеро-горілчаної продукції.

Читайте так же:  Лучшие видео в Instagram: как загружать ролики с ПК

Скільки коштуватиме алкоголь?

Подорожчання алкоголю в 2020 році в Україні в березні 2020 року вводиться на вартість акцизу, приблизно на 12%, що має вирівняти ціни української продукції та алкоголю, що продається в країнах Європи. Таким чином, до середини 2020 року 1 пляшка горілки коштуватиме не менше 160-180 грн, що відповідає європейським цінам. Найдешевше сухе вино з 50 грн коштуватиме 70-75 грн за 1 одиницю продукції.

Залежно від марки і кількості зірок коньяк, віскі і ром будуть дорожче на 45-50 грн.

Якщо раніше в Україні можна було придбати пляшку пива в середньому за 15-16 грн, то в 2020 році вона коштує вже 17-18 грн.

коньяк, віскі і ром

Українська влада пояснює, що вартість стане вищою, як на сурогатну продукцію, так і на легальні бренди. В результаті подібних нововведень нелегальний алкоголь втратить свою актуальність. Це зроблено, щоб захистити споживача у відповідність з діючими нормами закону від контрафактної продукції. Збільшення вартості алкоголю дозволить знизити процентне співвідношення тіньового ринку.

Причини підвищення

Уряд регламентує, що мінімальні підвищення ціни на алкоголь будуть щорічно підвищуватися. Це безпосередньо залежить від показника інфляції в конкретному році, витрат на складові, які несе виробник. Всі витрати виробник повинен буде точно вказати в проекті річної бюджетної декларації.

Однією з найпростіших причин підвищення вартості алкогольних напоїв є подорожчання складових.

Ті, хто готують самі і цінують якісний самогон, знають, що в 2020 році цукор і яблука коштують на 10 % і 40% відповідно. Вони є основними компонентами багатьох алкогольних напоїв.

З-за того, що знизилися продажі офіційних брендів і багато перейшли на домашні напої, надходження в бюджет у вигляді акцизних відрахувань істотно впали.

віскі і ром

Винятки становлять вина і пиво Українського Виробництва.

Читайте так же:  Прогноз цен на недвижимость в Украине 2018

Незважаючи на обурення населення, істотного зростання не передбачається, але невелике підвищення на алкогольну продукцію, проте, буде.

Якщо ж представники влади приймуть законопроект про підвищення мінімальних роздрібних цін, вартість лікеро-горілчаних товарів буде збільшуватися через зростання собівартості продукції темпами нижче, ніж рівень інфляції.

Важливо! Ще в 2019 році середньостатистичний українець міг дозволити собі придбати на 1 заробітну плату 110 пляшок горілки, що на 3 пляшки більше, ніж в 2020 році.

Щорічно шкідливі звички, бажання провести весело свята буде все болючіше бити по гаманцю українських громадян. “Європейські партнери” України зобов’язують владу постійно підвищувати акцизні вартості до показників країн Західної Європи.

Як прогнозують аналітики, що в найближчому майбутньому, коли алкоголь подорожчає, найдешевша пляшка горілки буде коштувати не менше 200 грн.

Оставьте комментарий