Заарештовано гендиректора популярної опозиційної телекомпанії

zaareshtovano gendirektora populjarnoi opozicijnoi telekompanii - Заарештовано гендиректора популярної опозиційної телекомпанії

Тбіліський суд 16 травня засудив генерального директора популярної опозиційної телекомпанії “Мтаварі” Ніку (Ніколоза) Гварамію до позбавлення волі на три роки та шість місяців.

Ніка Гварамія, який також є одним із адвокатів екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі, був визнаний винним у заподіянні фінансових збитків телекомпанії «Руставі-2» у період, коли був її директором (2016-2019 рр.).

Гварамія своєї провини не визнає і стверджує, що переслідується з політичних мотивів через критичну редакційну політику телеканалу, який він створив після того, як був змушений залишити «Руставі-2».

«Боротись до кінця»

Незважаючи на те, що генерального директора заарештовано, телекомпанія «Мтаварі» продовжить працювати і буде «ще більш критично налаштованою щодо путінського режиму, який править у Грузії». Про це заявив керівник інформаційної служби телеканалу Георгій Габунія, відомий тим, що у липні 2019 року у прямому ефірі російською мовою вилаяв президента РФ Володимира Путіна, вживши нецензурну лексику.

«Ми продовжуємо боротьбу ще активніше, ми маємо ще більшу додаткову причину того, щоб боротися до кінця, як завжди, для свободи. І не тільки заради свободи Нікі… Боротьба продовжиться для того, щоб Грузія знову стала державою, якою колись була», – заявив Габунія ЗМІ.

Раніше офіс Омбудсмена вивчив висунуті проти Гварамії звинувачення та заявив, що «прийняте директором підприємства рішення, навіть якщо воно завдає шкоди, не те що не підлягає кримінальній відповідальності, а й корпоративно-правовій відповідальності підлягає лише у виняткових випадках».

Читайте так же:  Грузія відмовила у транзиті російської нафти

“Небезпечний сигнал”

НВО «Міжнародна прозорість – Грузія» у зв’язку з арештом Гварамії поширила заяву, в якій йдеться про політичну мотивацію вироку та спробу залякати критично налаштовані до влади ЗМІ.

«Використання системи правосуддя для здійснення цензури та залякування ЗМІ є небезпечним сигналом та для інших критично налаштованих ЗМІ. А рішення суду щодо Гварамія – продовження політичного цькування, яке держава роками здійснює проти опонентів», – йдеться у заяві.

При цьому в організації вважають, що вердикт «політизованої системи правосуддя» у справі Гварамії може вплинути на рішення ЄС у зв’язку із поданою Грузією у березні заявкою на набуття статусу країни-кандидата за членством до Євросоюзу: «Виникає відчуття, що нещодавня риторика та конкретні дії правлячої партії та уряду спрямовані на те, щоб завадити Грузії отримати позитивну відповідь від Євросоюзу».

Про політичне підґрунтя судового вердикту у справі Нікі Гварамії заявили і в інших грузинських НУО, включаючи впливову «Асоціацію молодих юристів Грузії».

Реакція опозиції

У «Європейській Грузії» вважають, що нинішня грузинська влада діє за моделлю «путінського режиму» і що поки «Грузинська мрія» буде у керівництві країни, «політичні переслідування» будуть повсякденним явищем.

У партії Михайла Саакашвілі «Єдиний національний рух» («ЕНД»), рупором якого влада вважає телеканал «Мтаварі», закликала президента Грузії Саломе Зурабішвілі помилувати Ніку Гварамію, оскільки на думку депутата від «ЕНД» Романа Гоцирідзе, його арешт може відстрочити перспективу членства Грузії до ЄС. Примітно, що напередодні рішення суду Ніка Гварамія заборонив своїм близьким звертатися до Зурабішвілі у зв’язку з його помилуванням.

«Це вже не лише особиста справа Нікі Гварамії. Цим нерозумним рішенням Бідзіна Іванішвілі (засновник правлячої партії) створив серйозну небезпеку щодо прискореного членства Грузії в ЄС. Саломе Зурабішвілі відповідає за зовнішній курс Грузії. Нехай зволить, і поки не пізно, ухвалить рішення про помилування політв’язня Ніки Гварамії», – заявив Гоцирідзе.

Читайте так же:  "Альфа-Груп" запропонувала подарувати Грузії акції "Боржомі"

Сам Михайло Саакашвілі, який перебуває в ув’язненні, а зараз через різке погіршення стану здоров’я проходить курс лікування в приватній клініці, через свого адвоката заявив про «політичні репресії» в країні: «В наявності ще один приклад того, що це вже відбувається не секретно, чи замасковано, ми бачимо, що політичні репресії проти політичних опонентів здійснюються відкрито, так само як і тиск на критично налаштовані ЗМІ, і все це з єдиною метою, щоб якнайдовше зберегти владу».

Заява посольства США

Посольство США в Грузії поширило заяву, в якій, зокрема, йдеться, що «практика вибіркових розслідувань і переслідувань осіб, які перебувають в опозиції, що викликають занепокоєння, підриває довіру населення до поліції, прокуратури, судів і самого уряду».

«Сполучені Штати твердо переконані, що здорова демократія залежить від незалежності судової системи та захисту свободи ЗМІ. Саме тому ми неодноразово закликали уряд Грузії здійснити суттєві реформи для зміцнення цих фундаментальних демократичних принципів», – заявили у посольстві.

Оставьте комментарий