Зарплата держслужбовців у 2020 році

Питання, яке хвилює українців – яка буде зарплата бюджетникам у 2020 році в Україні. Адже від цього залежить, скільки будуть отримувати працівники державних установ, педагоги різної кваліфікації, вчені, інші категорії осіб. Держслужбовці, бюджетники складають основну частину населення країни. Від цих людей залежить загальний добробут держави. Тому всіх цікавить, чи варто очікувати підвищення виплат у 2020 році?

Зарплата держслужбовців у 2020 році

Бюджетники, держслужбовці, хто вони?

Під поняттям «бюджетник» мається на увазі людина, що працює на загальне благо країни, основна його робота проходить у державній установі, зарплата нараховується з загальної казни. Багато хто називає бюджетниками всіх, хто отримує щомісячні виплати з бюджету. Це не зовсім так. Літні люди, які досягли певного віку, отримують пенсійні виплати, матерям, які виховують малюка, нараховують так звані дитячі гроші, людям з обмеженими можливостями – соцвиплати. До категорії «бюджетники» можна віднести:

 • вчителів, педагогів усіх кваліфікацій, працівників дитячих садків (вихователі, нянечки);
 • науковий працівник;
 • лікарі, медсестри;
 • солдати, що несуть службу на кордоні (митники);
 • скарбник;
 • всі соціальні служби, що захищають інтереси неповнолітніх, інвалідів, пенсіонерів;
 • військові, крім солдатів строкової служби;
 • поліцейські, інші співробітники правоохоронних органів;
 • працівники всіх держустанов (мерія, соцзабез, РАГС, податкова, співробітники державних банків, інших структур).

Згідно зі статистикою, станом на дев’ятнадцятий рік загальна кількість людей, що працюють на бюджетній основі, становила рівно чотирнадцять мільйонів населення. Зарплата бюджетників входить в бюджет України, під час прийняття якого повинні враховуватися всі витрати в кожній сфері.

Існує також інша категорія бюджетників – держслужбовці. Їм також зарплата нараховується із загальної скарбниці держави, проте вони відрізняються від простих працівників-бюджетників. Перша відмінність-статус, вони займають вище положення, відносяться до чиновницької влади. Друга відмінність-розмір виплат, зарплата держслужбовцям у два, а то й більше разів перевищує плату простих бюджетників. До них можна віднести голів комітетів, керівників області, району (мерів, голів сільських рад, їх заступників, секретарів). Також до цієї категорії відносяться українці, службовці в обороні країни (армія). Зростання зарплати бюджетників в Україні, а також державних службовців відбудеться на підставі збільшення мінімальної зарплати, прожиткового мінімуму.

До категорії «бюджетники» можна віднести...

Процедура нарахування заробітної плати

Заробітна плата нараховується роботу на посаді вчителя, військового, науковця, іншого бюджетника, виконану за місяць. Сума виплат залежить від того, який розмір мінімальної заробітної плати затвердив уряд. Робочі нижній категорії, ті, хто щойно прийшов працювати на Державне підприємство, отримують найменшу, мінімальну суму щомісячних виплат. Керівники, старші зміни отримують більше, їх сума залежить від досвіду, посади. Заробітну плату виплачують один, два рази на місяць. Раніше получка приходила один раз протягом місяця. Тепер у більшості установах виплати приходять двічі: у першій половині місяця приходить частину суми (аванс), у другій половині нараховується інша частина виплат. Виплати державним службовцям (мерам, головам районів, областей, сільрад, їх заступникам, секретарям) нараховуються таким самим чином, що і всім іншим працівникам госсферы. Влада прийняла бюджет строком на три роки, згідно з яким відбудеться підвищення зарплати бюджетників в Україні.

Читайте так же:  Официальная минимальная зарплата в 2018 году в Украине

Зовсім інша ситуація в приватній сфері. В підприємствах, які створюють люди, не піддаються впливу з боку держави. Зарплата виплачується згідно з регламентом, доходом фірми. Розмір також залежить від досвіду, посади працюючого.

Бюджетникам нараховуватися зарплата буде по-різному

Мінімальна заробітна плата, прожитковий мінімум 2020

Збільшення зарплати бюджетникам, то, скільки отримуватимуть українці, які працюють на бюджетній основі, отримують виплати зі скарбниці держави, залежить від двох факторів: прожиткового мінімуму (щомісячна сума на необхідні для побуту товари, розрахована на одну особу), мінімальної заробітної плати. Мінімалка щороку підвищується після прийняття бюджету. Те, скільки буде закладено в основний капітал країни, залежить від витрат всіх сфер життєдіяльності, цін на товари, потреби в підтримці життєдіяльності українців. Всі дані перевіряються, депутати ретельно досліджують, продумують, скільки виділити на будівництво, ремонт будівель, житлових будинків, підтримку інших сфер життєдіяльності.

В сімнадцятому році був прийнятий бюджет на три роки (2018, 2019, 2020). Якщо раніше цей закон переглядався один раз на рік, то тепер він буде змінюватися кожні три роки. Дане рішення викликало багато суперечок серед політиків, представників влади. Адже після прийняття цього закону вносити правки протягом трирічного терміну буде неможливо.

За загальними підрахунками, до двадцятого року економічна ситуація країни покращиться, загальна картина буде виглядати наступним чином:

 • економіка зросте рівно на чотири відсотки;
 • інфляція (знецінення валюти) знизиться приблизно на п’ять відсотків;
 • прогнозується зменшення дефіциту в державній казні, показник зменшиться приблизно на два відсотки.

Такі дані дала резолюція, прийнята депутатами Верховної Ради.

Читайте так же:  Где найти шкафы для кабинета руководителя в интернет магазине

Зростання мінімальної заробітної плати почалося в шістнадцятому році. Тоді було прийнято рішення про підняття мінімалки до трьох тисяч двісті гривень. Друге підвищення відбулося у вісімнадцятому році. З першого січня 2018 року мінімальна сума щомісячних виплат для працівників державних, бюджетних структур становила 3723, в дев’ятнадцятому році ця сума зросла до 4173 тисяч гривень. У двадцятому році мінімалка зросте до 4425 тисяч гривень. Що стосується середньої статистичної заробітної плати, то тут також очікується підвищення. Якщо у вісімнадцятому році ця сума рівнялася 8629 тисячам, в дев’ятнадцятому-9540 тисячі, то в двадцятому розмір середньої зарплати зросте до 10537.

Прожитковий мінімум, щомісячна сума, розрахована на одну конкретну людину для покупки всього необхідного, також збільшиться. Першого січня вісімнадцятого року ця сума становила 1700, у січні дев’ятнадцятого року розмір прожиткового мінімуму становить 1853, у двадцятому році цю суму планують підняти до 1999 тисяч гривень. Індексація зарплат бюджетника в Україні буде обґрунтовуватися на зростанні цих двох показників.

Скільки отримуватимуть бюджетники, держслужбовці у 2020 році

Підвищення зарплат держслужбовців мало відбутися ще в дев’ятнадцятому році. Через збільшення прожиткового мінімуму, великих витрат через збільшення бюджету було прийнято призупинити підвищувати виплати державним службовцям. Новини зарплат держслужбовців України в 2020 році свідчать, що відповідно до закону, прийнятого в січні 2019-го, чиновникам уріжуть премії, тепер загальна сума винагород не перевищуватиме тридцяти відсотків. Загальний фонд преміювання нараховуватиме двадцять відсотків із загального бюджету. Третє нововведення-зарплата держслужбовців у 2020 році в Україні нараховуватиметься на основі двох прожиткових мінімумів. Станом на дев’ятнадцятий рік ця сума дорівнює 3706 гривень. Для українців, які займають вищі посади, є керівниками. головами, начальниками, виплати будуть великими.

Читайте так же:  Повышение зарплаты пограничника в Украине в 2018 году

Бюджетникам нараховуватися зарплата буде по-різному. Наприклад, згідно з медичною реформою, лікарям нараховуватимуться виплати залежно від кількості пацієнтів. Чим більше хворих числиться у сімейного лікаря, тим більшу суму він буде отримувати. Хірурги, терапевти, лікарі інших спеціальностей отримуватимуть залежно від кваліфікації, досвіду, кількості опрацьованих років. Стажистам нараховуватиметься мінімальна зарплата.

Найбільше підвищення очікує військових. Простому солдату підвищать виплати до десяти тисяч гривень, керівників бригад, підрозділів – до двадцяти п’яти тисяч гривень, морякам – до двадцяти восьми тисяч. Розмір виплат вчителям залежатиме від категорії. Викладачам 1-ої категорії підвищать суму до 9050 тисяч гривень, 2 – ої-до 9648. Ті, хто зовсім не має категорії, не встиг підвищити кваліфікацію, отримуватимуть 6871 тисячу Українських гривень.

Найбільше підвищення очікує військових

Оставьте комментарий