Початок року в Україні розпочався не найкращим чином, бо він ознаменувався затримкою виплат пенсійних грошей. Українці почали масово скаржитися, бо не отримали вчасно свої гроші. У Пенсійному фонді всіх заспокоїли та сказали, що жодних підстав для занепокоєння немає. Проте варто ретельніше обговорити питання про те, якою буде затримка пенсії в Україні 2022 року чи чогось взагалі можна чекати з цього питання.
Новини Пенсійного фонду про затримку пенсій
Пенсійний фонд постійно звітує про те, що пенсія виплачується у строк. На офіційній сторінці організації у Facebook надаються навіть цифри про те, як фінансується це питання. І всі фахівці говорять про те, що виплати провадяться в установленому порядку. Проте коментарі у мережі спостерігаються не такі позитивні. Хтось пише, що чекає на пенсію тиждень, хтось каже, що вже пройшов місяць. Відставання можливе, адже іноді потрібно деякий час для того, щоб правильно порахувати все, тим більше закони змінюються, змінюється прожитковий мінімум і зростають пенсійні виплати, тому немає нічого дивного, що іноді бувають затримки.
До речі кажучи, затримка виплати пенсій в Україніе у січні 2022 року пов’язана ще й з тим, що в Україні були довгі вихідні. Проте кожен пенсіонер отримав те, що йому було за законом, тобто ніяких змін не було, і на це необхідно звертати увагу.
Новини пенсійних виплат
Крім того, що не планується затримка, заплановано досить позитивні новини для пенсіонерів на 2022 рік. Виділяється 12 етапів для різних категорій пенсіонерів, куди належить індексація, збільшення мінімальних пенсій, а також планові доплати для тих людей, які переступили рубіж у 70 років. Збільшення рівня надбавок та доплат. Також згадується, що середньорічна пенсія зросте приблизно на 940 гривень, якщо порівнювати цей показник із 2020 роком.
Окремо згадується про індексацію компенсаційних виплат для пенсіонерів віком від 75 років. Доплата встановлюється з жовтня, якщо людині виповнилося 75 років, то вона може розраховувати на доплату 400 гривень, а у 80 річному віці доплата становить 500 гривень.
У липні планується перерахунок пенсійних виплат у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму щодо непрацездатних осіб. І варто сказати, що у жовтні 2020 року буде мінімальна пенсійна гарантія, тобто люди зі стажем 35 років та віком 70 років мають отримувати не менше 3000 гривень. У жінок із стажем може бути менше – 35 років. Якщо страхового стажу не вистачає, то мінімальні пенсійні виплати визначаються тим, скільки років є страховий стаж. При цьому вона не може бути меншою за 2500 гривень.
Чи чекати затримок пенсій у 2022 році?
Поки що жодних даних щодо того, що очікуєтьсязатримка пенсій в Україні у 2022 роціні. У будь-якому випадку все йде за планом, і такий варіант буде можливим, то тільки в тому випадку, якщо погіршиться ситуація з економікою країни. Бюджет на 2022 рік прийнято, всі виплати пенсіонерам у ньому теж закладені, гроші на це є, тому затримок не повинно бути.
Окремо варто сказати, що якщо виплати все ж таки затримуються, то законодавство України не передбачає покарання для працівників Пенсійного фонду. Останній є державною структурою, тобто регулюється його робота вищою владою, і загалом, якщо гроші на рахунку організації є, то й затримки пенсійних виплат теж не може. І сьогодні немає інформації про те, що українці скаржаться на затримку пенсій.
Пенсійна система України
Обговорюючи той факт, що пенсії в Україні нараховуються без затримок, варто приділити також увагу цьому, що загалом пенсійна система працює добре. Проте пенсіонерів меншає. За рік, тобто за 2021 рік кількість громадян пенсійного віку зменшилася практично на 300 000 осіб. При цьому виплати стають більшими, і це тішить. Проте, за даними соціальної статистики, і половина населення у пенсійному віці не отримує навіть середньої пенсії, тобто розраховувати можна лише на мінімальні виплати.
Якщо вірити даним статистики, лише 5% пенсіонерів України можуть розраховувати на 10 000 гривень на місяць. Переважна більшість людей отримує від 5000 до 10 000 гривень, або від 4000 до 5000 гривень, сюди належить приблизно 20 % населення. Решта одержують суму менше, а близько 40% населення можуть розраховувати тільки на мінімальні виплати.
Розмір пенсійних виплат залежить від стажу та особистого коефіцієнта. У свою чергу останній фактор залежить від білої зарплати, тобто того показника, який нараховується у тому випадку, якщо людина працює за білою схемою, тобто отримує повну зарплату, а не намагається приховати частину доходів. Власне, саме на цьому й стоїть пенсія в Україні.