Заява. ЇЇ реквізити та оформлення. Автобіографія

Специфіка українського ділового мовлення вивчається учнями у 10 класі в рамках факультативного курсу. Особливості мови ділових паперів, будь то організаційна, розпорядча, довідково-інформаційна або господарсько-договірна документація, зазвичай викладені сухою офіційною мовою. Пропонуємо ознайомитись із конспектом факультативного заняття від викладача української мови, заступника директора з навчально-методичної роботи Державного навчального закладу “Вище професійне училище № 34 м. Стрий” Гошовської Галини Михайлівни. Викладач пояснює тему: «Заява. ЇЇ реквізити та оформлення. Автобіографія» на прикладі літературних творів, що перетворює офіційний стиль мовлення на більш зрозумілий та такий, що викликає інтерес в учнів.

Метою уроку передбачено наступне:

  • ознайомлення з документами щодо особового складу;

  • вивчення особливостей складання та реквізитів;

  • розвиток вмінь застосування набутих знань на практиці;

  • виховання культури ділового мовлення.

Усю силу документа, складеного не за правилами, вчитель демонструє на прикладі сюжету твору О. Дюма «В’язень замку Іф». На основі складеної трьома людьми заяви Едмон Дантес провів в ув’язненні понад 20 років.

Джерело https://vseosvita.ua/library/zaava-ii-rekviziti-ta-oformlenna-avtobiografia-9683.html

Пояснення нового матеріалу починається з розгляду особливостей складання заяви. Вчитель наголошує на послідовності розташування реквізитів та пояснює значення слів «адресат», «адресант», «адрес» та «адреса». Закріплення вивченого відбувається на підставі написання учнями заяв за наданими зразками.

Ще одним твором, на який спирається вчитель, став роман М. Булгакова «Майстер та Маргарита», у якому використовуються такі документи як телеграма, контракт, протокол, розписка, довіреність тощо.

Далі учнями розглядається автобіографія. Разом з особливостями складання учні знайомляться з поняттями «автопортрет» та «автобіографія».

Учні працюють над складанням автобіографії з допомогою пам’ятки, підготовленої вчителем. Для ознайомлення з автобіографією у літературі, вчитель пропонує звернутися до «Дитинства» Л. Толстого, «Зачарованої Десни» О. Довженка та твору О. Вишні «Моя автобіографія».

Закріплення матеріалу відбувається за допомогою тренувальних вправ з редагування заяв та автобіографій.

Повний конспект заняття доступний до звантаження у розділі «Бібліотека» на сайті освітньої платформи «Всеосвіта». Онлайн-бібліотека методичних матеріалів містить велику кількість авторських розробок, якими діляться освітяни з усієї України. Авторство підтверджує спеціальний сертифікат з унікальним номером. За завантаження до бібліотеки 5 документів користувач отримує спеціальну подяку. Від 10 до 50 завантажень винагороджуються грамотами від «Всеосвіти», а автори більш як 50 завантажень отримують персональну почесну грамоту.

До кінця жовтня на сайті освітньої платформи триває акція «Методичний тиждень», коли автори завантажених розробок можуть отримати грошову винагороду за внесок у розвиток сайту.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставьте свой комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.