Зимові канікули в 2021 році в Україні

Для школярів, гімназистів, режим навчання і канікул в 2021 році може дещо відрізнятися від минулих років. Батькам і учням варто додатково ознайомитися з тим, якого числа почнуться зимові канікули в 2021 році в Україні?

почнуться зимові канікули в 2021 році в Україні

В основному це пов’язано з вимушеним карантином у школярів, тому що вони довго перебували на канікулах, на онлайн навчання і не отримали достатньої кількості знань.

До шкіл надсилаються письмові рекомендації Міністерством освіти і науки, не
пісні 12 жовтня, в яких регламентується режим зимових, осінніх канікул, наприклад, з 15 по 30 жовтня включно. Але, тим не менш, місцеві органи влади, шкільна адміністрація в силах приймати будь-яке необхідне рішення.
Іноді школи, гімназії стають місцевими виборчими пунктами і враховуючи нестабільну політичну ситуацію в країні вибори можуть змінити запланований режим навчання і канікул.

Коли відпочивати школярам?

При розрахунку терміну навчального процесу, так само як і канікул, українська влада враховують:

 • довжину навчального року;
 • період і дати відпочинку;
 • обсяг отриманих знань;
 • необхідність відпочинку для дітей.

У 2021 році канікули в Україні випадають на наступні дати.

 1. Літо-1 червня по 31 Серпня.
 2. Осінь-26 жовтня по 1 листопада.
 3. Весна-з 22 березня по 28 березня.
 4. Зимові канікули в Україні 2021 з 25 жовтня по 10 січня.

Вибираючи загальну тривалість відпочинку дітей, протягом усього навчального періоду, вона не повинна перевищувати 30 днів. Найчастіше відпочинок взимку триває не більше 2 тижнів і в інші сезони року по 1 тижні. У разі якщо немає додаткових умов, наприклад, карантин, епідемія, що не підходять умови в школах для навчання.

Традиційно в Україні процес навчання починається 1 вересня – це День знань для всіх школярів, і надалі навчання триває 175
навчальних днів. Закінчення навчального процесу має проводитися не пізніше 1 липня наступного року.

Якщо ж День Знань випадає на вихідний або святковий день школярі вийдуть на урочисту лінійку в день, наступний за вихідним.

Літні канікули залишаються незмінними, вони починаються не пізніше 31 травня і закінчуються останнім днем серпня. Це стандартна форма навчання, якщо учнями здані всі необхідні іспити, річні атестації, і немає літніх передач.

Важливо! Є в Україні ліцеї та гімназії, які працюють 6-ти денний тиждень, тому їх канікули і робочий режим буде трошки відрізнятися від стандартної державних
навчальний заклад. Для таких ліцеїв та гімназій останній навчальний день
буде наступним за тим, який вказаний в постанову Міністерства
освіти і науки України.

Робочий графік, запропонований міністрами в окремих навчальних закладах може змінюватися, так само як і дати канікул, якщо це стосується поширення вірусу COVID-19, сезону грипу.

Якщо епідеміологічна ситуація в регіоні не дозволятиме дітям навчатися в стаціонарних закладах, завжди пропонуються варіанти навчання-онлайн.

Додаткова інформація

Крім стандартних канікул ля навчаються також чекають додаткові вихідні. Це обумовлено офіційними державними та релігійними святами:

 • 25 грудня – католицьке Різдво.
 • 8 березня Міжнародний жіночий день.
 • 1 травня буде принесено ну на 3 травня-День праці.
 • 2-3 травня Великдень.
 • 9 травня буде перенесено на 10 травня – День Перемоги.

Найменші учні першокласники на початку лютого можуть розраховувати на додатковий тиждень відпочинку і це продовжить зимові канікули 2020-2021 навчального року в Україні. Саме цей час припадає на пік погіршення
епідеміологічної ситуації, це пов’язано з сезон поширення грипу, але в 2021 році це може бути вимушеним карантином через короновірусу.
Крім турботи про здоров’я першокласників, таке рішення дозволить розвантажити найбільш довгу навчальну чверть і позбавити малюків.

Читайте так же:  Футбол, расписание матчей чемпионата Украины в 2017-2018 гг

Також додаткові вимушені вихідні для школярів можуть бути
обумовлено деякими випадками:

1. Сильні морози сприяють тому, що школи закриваю для учнів. Якщо на вулиці – 25 для початкової школи навчання буде закрите. При температурі – 28 і-30 навчальний режим буде анульований для середньої школи і старшокласників відповідно.

2. Якщо в приміщеннях і де займаються школярі температура опускається нижче – 18 градусів категорично заборонено проводити навчання.

3. Під час поширення захворювань, таких як грип, ГРВІ заборонені скупчення народу, це може призвести до швидкого поширення хвороби, тому адміністрація школи найчастіше оголошує карантин.

У будь-якому випадку адміністрація навчального закладу в праві призначити неофіційні дні відпочинку, карантину, міняти розклад навчального року. Тому щоб точно знати, коли почнуться зимові канікули 2020-2021 для школярів в Україні або літній, весняні відпочинок необхідно строго стежити за інформацією в школі, регіоні.

Оставьте комментарий