Зміни дитячих виплат у 2020 році в Україні

Державні виплати при вагітності, пологах і подальшому вихованні дітей – це істотна допомога молодим матусям і їх сім’ям. Щорічно уряд гарантує підвищення загальної суми виплат, але в 2019 році розмір материнського капіталу залишався незмінним. Для кожної категорії дітей передбачена своя формула розрахунку. Соціальні дитячі посібники в Україні мають єдиний розмір, незалежно від кількості малюків у будинку, соціального статусу та сімейного стану.

Щорічно допомоги піддаються коригуванню, тому багатьох хвилює питання, чи скасують дитячі виплати в 2020 році в Україні?

При прийнятті бюджету в кожен звітний період закладається необхідна грошова компенсація для повноцінної виплати дитячих грошей в повному обсязі. Радикально обсяг виплат залишиться тим же, що в 2020 році очікується незначне підвищення деяких категорій громадян.

Отже, необхідно з’ясувати, які фінансові соц виплати на дитину в Україні вирахувані на 2020 рік, і які конкретно суми прописані в статтях закону?

Зміни дитячих виплат у 2020 році в Україні

Вагітність і пологи

Це фінансова підтримка, яку дають всім вагітним жінкам, після 30 тижня вагітності. Правомірність допомоги обумовлена ЗУ» Про державну допомогу сім’ям та дітям”, вона видається повнолітнім та неповнолітнім вагітним дівчатам. До таких причетні наступні категорії громадян:

1. Вагітні дівчата, яких звільнили зі служби за 6 і менше місяців до оформлення допомоги.

2. ІП, що мають заборгованість по внесках соціального страхування.

3. Працівники та учні ПТЦ і Вузів.

4. Жінки на державній військовій службі.

5. Безробітні, що стоять на обліку в ЦЗ.

6. Непрацюючі домогосподарки.

Важливо! Звернення до Радбезу має відбутися не пізніше 6 місяців, в іншому випадку фінансова допомога анулюється.

Дотація від влади перераховується на відкритий заздалегідь соціальний банківський рахунок за обраний час декретної відпустки. Розмір дитячої допомоги в 2020 році повністю залежить від кількості днів декрету, за період з 1 січня по 1 грудня:

126 днів – 2207 гр.

140 днів – 2452 гр.

180 днів – 3153 гр.

Важливо! Вагітні жінки, які мають групу інвалідності 1-4 пов’язану безпосередньо з трагедією на атомній станції, отримують допомогу за 180 календарних днів.

Для тих, хто на момент вагітності вчиться або працює, отримує дотацію в 100% розмірі щомісячного доходу. Дитячі виплати в 2020 році в Україні, зміни для непрацюючого населення включають можливість отримати 25% прожиткового мінімального рівня для тих представниць прекрасної статі, які не можуть працювати.

 Вагітність і пологи

Народження малюка

Дані грошові перекази з минулого року дещо збільшуються на кожного, народженого малюка.

Читайте так же:  Яким буде розмір аліментів на дитину в Україні в 2022 році?

Сумарний розмір перерахованих грошей при появі “чада” на світ становить 41280 гр., вона виплачується тільки після того, як батьки звернуться до муніципального органу соціальної опіки. Ці гроші можна оформити протягом 1 року після народження малюка, після цього періоду можливість анулюється.

Процес отримання від держави спеціальної підтримки новонароджених розділений на 2 фази, як і раніше:

1. Одноразово новоспеченим матусям виплачується 10320 гр., через 30-45 діб, якщо оформлення грошових держдотацій в центрі соцзахисту пройшло вчасно.

2. На другому кроці молода мама отримує інші 30 960 гр, переказами щомісяця протягом 3 років по 860 гр.

3. Виплати на другу дитину розраховуються аналогічно.

Самотні матері

У минулий звітний період дитячі виплати в 2020 році в Україні матерям одиначкам не були хоча б мінімально доповнені, можливе підвищення передбачається на кінець 2020 року. Розрахунок ведеться з урахуванням матеріальних можливостей сім’ї за останні 6 місяців, для кожної дитини, виходячи з вікової групи.

Максимально суми виплат можуть бути наступними:

До 6 років – від 1626 гр. – до 1779 гр.

6-18 років – від 2027 гр. – до 2218 гр.

18-23 роки – від 1921 гр. – до 2102 гр.

Народження малюка

Якщо чоловік ігнорує аліменти?

Малюкам, які ще не доросли до 18 років держава призначає тимчасову фінансову підтримку, якщо батько уникає самостійно утримувати та допомагати матері доглядати за малюком.

Сума розраховується за простою формулою, яка враховує різницю в 50% від мінімальної суми на проживання сім’ї для кожного члена і середньої заробітної плати за 180 діб на 1 члена сім’ї.

Якщо батько, який пішов з сім’ї не переводить на карапуза якусь фінансову допомогу, максимальна сума в 2020 році з урахуванням змін буде дорівнювати:

До 6 років – від 813 гр. – до 890 гр.

6-18 років – від 1013 гр. – до 1109 гр.

Якщо чоловік ігнорує аліменти

Діти-інваліди

Виплати дітям інвалідам вираховуються спеціалізованими органами і переводяться на рахунок згідно чинного закону, виходячи з раніше затвердженого ПМ. Ця категорія дотацій не збільшується в 2020 році і розраховується відповідно до групи інвалідності.

Читайте так же:  Льготы детям войны в Украине на 2022 год

Крім цього до основних соціальних дотацій держава готова доплачувати деякі надбавки на утримання і догляд за дітьми-інвалідами. Залежно від категорії інвалідності, в 2020 році сума буде наступною:

1 група дітей підгрупи «А», які втратили працездатність – 75% ПМ.

• 1 група дітей підгрупи Б, – 50%.

• Діти сироти з інвалідністю 1,2 групи отримують 15%.

Діткам з інвалідністю державна влада регламентувала спеціальну схему виплат грошових коштів.

Малюки з вродженими патологіями, які отримали травми в дитинстві, отримують 50% від суми допомоги одноразово. Решта грошей виплачуються рівними частинами

Також це відноситься до дітей сиріт з «групою» і тим, хто перебуває на утриманні в інтернатах і пансіонатах за рахунок державний рахунок. В такому випадку після одноразової виплати, сума, що залишилася переводиться на рахунок спеціалізованої установи, в якому містяться карапузи з вродженими патологіями.

Якщо малюк з патологіями залишився сиротою, вся сума соціальної допомоги переводиться йому на особистий розрахунковий рахунок.

Діти-сироти

Виходячи з чинного законодавства малюки, що залишилися без батьківського піклування в слідстві смертельної хвороб, позбавлення батьківських прав або будь-яких інших причин, стали сиротами і тому є соціальне підтвердження мають право отримувати на особистий банківський рахунок встановлені законом соціальні допомоги.

Затверджена Кабінетом Міністрів сума перераховується на офіційний рахунок опікунів або на банківську карту установи, в якій перебувають діти.

У 2020 році сума фінансової дотації буде дещо підвищена і складати 2 ПМ. А саме госпособие в 2020 році буде наступним:

карапузам до 6 років: від 3252 грн. – до 3558 грн.

малюкам 6-18 років: від 4054 грн. – до 4436 грн.

Важливо! Тим, хто отримує пільги за дітей сиріт необхідно знати, що при оформленні будь-яких фінансових надбавок таких як пенсія, аліменти держдопомогу, розмір на кожного «чада» визначається, як вирахування між 2-ма ПМ.

 Діти-сироти

Втрата годувальника

Якщо сталася трагедія і малюк втратив батька, мати, які фінансово утримували сім’ю, йому має перераховуватися затверджена КМ державна допомога, відповідно до Закону України»про загальне державне страхування”.

Конкретні фінансові суми для підтримки сім’ї та утримання дитини затверджуються і розраховуються, виходячи із заробітної плати померлої людини і його страхового стажу до моменту загибелі.

Важливо! Якщо у годувальника сім’ї не було на момент загибелі необхідної кількості страхового стажу, пенсія дітям також буде призначена у вигляді державної соціальної допомоги.

Грошова дотація перераховується на рахунок дитини кожен місяць, поки вона не досягне повноліття. Якщо дитина після 18 років продовжують навчання у вищих навчальних закладах, пенсія перераховуватиме до отримання атестата про навчання, але не довше ніж досягнення 23 років.

Читайте так же:  Допомога та пільги для матері одиначки на 2020 рік

Матеріальна підтримка матусям і діткам залежить від кількості дітей:

На 1 дитину – 100% ПМ (1497 гр. – 1638 гр.).

На 2 дітей – 120% (1796 гр.-1966 гр.).

На 3 і більше дітей – 150% (2245 гр.-2457гр.).

Додаткова допомога

З 1 липня збільшаться виплати сім’ям з дітьми, і яка додаткова підтримка очікується? До окремої статті допомоги варто також віднести “пакет малюка” видається народила дівчині в пологовому будинку. У спеціальний коробок схиблена необхідна на перший час одяг, пелюшки, іграшки, засоби гігієни та догляду за малюком.

Загальна сума «пакету малюка» становить не більше 5000 грн.

Важко хворі діти

З початку 2020 року сім’ї, в яких є діти зі складними патологічними діагнозами будуть отримувати допомогу від держави. У цей час встановлено новий вид допомоги, що сприяє більш якісному догляду та лікуванню малюка в сім’ї. Особливо це відноситься до хворих дітками, які не отримали статус інвалідів. В новому законопроекті, затвердженому Кабінетом Міністрів, зазначений повний перелік хвороб, через які батьки могли б офіційно оформити грошові перекази від чинної влади.

На даний момент часу брати участь у державній медичній програмі можуть родини, які займаються терапією та доглядом за дітьми з наступними діагнозами:

  • Хвороби ЦНС.
  • Вроджені проблеми серця високого ступеня ризику.
  • Хвороби орфанного типу.
  • Дитячий ЦП.
  • Складні психічні патології.
  • Цукровий діабет 1 типу, що відноситься до інсулінозалежного виду.
  • Онкологічні хвороби.
  • Гострі хвороби нирок.
  • Хронічна печінкова недостатність.

Важливо! Також отримати дотацію від держави можуть сім’ї, чиї дітки отримали складну травму і потребують трансплантація органів.

Це можливість для сімей оформити грошову “підмогу”, якщо немає способу оформити грошові кошти не оформляючи групу ВТЕК.  

можливість для сімей оформити грошову "підмогу"

Оставьте комментарий