Зміни дитячих виплат у 2021 році в Україні

В Україні існує кілька різновидів соціальних виплат на дітей. Основними з них представлені: допомога при народженні малюка, догляд за дитиною по інвалідності, з важкими захворюваннями, опікунам, багатодітним матерям.

Дитячі виплати в 2021 році в Україні матерям одиначкам планується переглянути у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму.

Дитячі виплати

Допомога при появі малюка

У нинішньому 2020 році загальна сума допомоги при появі на світ малюка дорівнює 41280,00 гривень, причому одноразово виплачується тільки 20320,00, інші ж нараховуються щомісяця жінці до 3-річного віку дитини. Платіж відбувається рівномірно по 860 грн. Зазначена загальна сума перераховується не тільки при народженні первістка, а й другої, і третьої дитини.

Своєрідна дотація нараховується одному з батьків або опікуну, який відповідає за виховання і утримання малюка. Для оформлення допомоги необхідно протягом 12 поточних місяців після появи на світ новонародженого звернутися до державної установи соціального захисту за місцем проживання батька або опікуна з наступними документами:

 • клопотанням про виплату;
 • копією формуляра про народження дитя;
 • копією свого громадянського паспорта;
 • документами, які доводять опікунство – для опікуна.

При наявності електронного підпису у заявника, запит рекомендується подавати в електронному вигляді на сервісному майданчику Міністерства соціальної політики. Тут також можна дізнатися останні новини про зміни дитячих виплат в 2021 році в Україні.

Якщо породілля тимчасово проживає на території іноземної держави, зі списком наведених документів потрібно звернутися в подібні Державні установи країни перебування, для отримання реєстрації про народження малюка. При усиновленні дитини, один з його батьків також має право розраховувати на подібну допомогу з аналогічним грошовим еквівалентом.
Покриття опікунам та піклувальникам
Така ж допомога належить опікуну або піклувальнику, якщо дитина не отримує державного утримання. Щомісячна дотація дорівнює величині двох прожиткових мінімумів на дитину певної вікової групи. Якщо останньому виплачуються інші соціальні відшкодування-пенсія, аліментарне утримання, стипендія, інші види соціальної допомоги, за винятком по інвалідності, розмір Опікунської складе різницю між двома прожитковими рівнями і величиною одержуваних грошей.
Дотація присуджується після звернення опікуна до відділу соціального захисту з перерахованими документами:

 • заявою про присудження виплати;
 • рішенням судової інстанції про призначення опікунства;
 • копією формуляра про народження опікуваного;
 • випискою про щомісячні офіційні доходи піклувальника.
Читайте так же:  Стоимость обучения в ВУЗах Украины в 2019-2020 годах

Виплати призначаються на 12 наступних місяців, після чого перевіряють відсутність підстав для анулювання виплат, з подальшим річним продовженням.

Декретные начисления в Украине в 2021 году

Допомога матерям одинакам

Чи будуть індексовані дитячі виплати в Україні, зміни яких передбачаються урядом країни в наступаючому 2021 році, сказати складно. Їх величина як і раніше буде залежати від мінімальної зарплати і прожиткового рівня. Однак на встановлену державою допомогу також будуть претендувати матері одинаки не перебувають в цивільному або офіційному шлюбі, самотні усиновителі, з відсутністю запису у формулярі про народження, відомостей про батька або породіллі.

Однак якщо одинак зареєструє шлюб з подальшим усиновлення дитини другим чоловіком, право на допомогу підлягає скасуванню. В протилежному випадку, зміст виплачується до виконання дитині 23 повних років.

Допомога по інвалідності

Держава гарантує нарахування дітям з отриманої при народженні інвалідності, які дорівнюють 70% прожиткового рівня. У 2020 році лінійка виплат кілька разів піднімалася, і зараз виражена значенням 1238,3 гривні.
Непрацевлаштованим особам, які займаються вихованням дитини з ознаками інвалідності, також призначається допомога, що доходить до повного прожиткового мінімуму.

Ще які види дитячих виплат передбачені в Україні?

У нашій країні заплановані і наступні види дитячої допомоги:

1. Тимчасова допомога на дітей, які не отримують батьківське аліментарне утримання. Подібні випадки обумовлюються неможливістю батьків виплачувати аліменти за такими ознаками:

 • ухилення від рішення суду;
 • перебувають під кримінальним провадженням, примусовому лікуванні, терміновому проходженні військової служби;
 • не встановлено місце проживання.
Читайте так же:  Какое будет пособие по безработице 2018 в Украине?

Величина дотації дорівнює різниці між половиною прожиткового мінімуму і середнім доходом вихователя за останні шість місяців.

2. Допомога багатодітним сім’ям обумовлюється виплатами на третю і наступну дитину, до виконання йому 6 повних років.

Уряд країни як і раніше приділяє увагу допомозі на дітей, тому замислюватися над тим, чи скасують дитячі виплати в 2021 році в Україні, немає підстав.

Оставьте комментарий