Зміни дитячих виплат у 2022 році в Україні

Дитячі виплати в 2022 році в Україні матерям одинакам покладаються тільки працюючим і урізані шляхом застосування додаткових критеріїв. Це означає, що соціально незахищені верстви населення залишилися без підтримки держави. Тим часом тема підвищення народжуваності та оптимізації демографічної ситуації стала ще більш актуальною.

У ЗМІ з’явилися повідомлення про намір підвищити одноразову суму, що виплачується при народженні дитини.

ЗМІНИ ДИТЯЧИХ ВИПЛАТ У 2022 РОЦІ В УКРАЇНІ

Коротко про ситуацію

Зменшення народжуваності в Україні на тривожний показник-40%, нарешті привернуло увагу не тільки громадськості, соціологів та експертів, а й законодавців. Окремі спроби оптимізувати ситуацію робилися-періодично піднімалася тема необхідності підвищити дитячі виплати, які залишалися в незмінному вигляді з благополучного 2012. Проурядовий портал Обозреватель розмістив повідомлення про те, що в Україні мають намір підвищити одноразові допомоги до 150 тис.грн.

Однак у тесті під гучним заголовком йдеться, що у ВРУ зареєстровані цілих два альтернативні законопроекти: №5585, в якому пропонується підвищення на 9 тис.грн., до 50 тис. у національній валюті та альтернативний, № 5585-1, в якому передбачена варіабельна сума, залежно від порядку народження дитини в сім’ї.

Останні новини про зміни дитячих виплат в 2022 році в Україні від групи депутатів повторюють суму в 50 тис.грн., але припускають, що вона буде збільшуватися: на другого – вже 100 тисяч, а на кожного наступного – 150 000 в національній валюті.

Інформатор ЮА, посилаючись на проект № 5585-1, наводить такі аргументи, якими і керувалися його укладачі:

  • розмір допомоги від держави не переглядався протягом 7-річного періоду, з часу зміни влади в результаті Майдану;
  • вона зменшилася в кілька разів за цей часовий період, якщо вважати її в доларовому еквіваленті;
  • якщо новий розмір пройде у законодавців ВРУ, його потрібно індексувати регулярно, з урахуванням ІСЦ щорічно, інакше державна виплата буде перманентно знецінюватися;
  • допомога на усиновлення повинна бути встановлена в тому ж розмірі, як це було передбачено і раніше.
Читайте так же:  Расчет декретных выплат в Украине в 2019 году

Обговорюючи дитячі виплати в Україні, зміни, які пропонують внести законодавці вже з січня 2022 року, вони акцентують увагу на необхідності неодмінно планувати їх з державного бюджету. Від себе автори публікації в Інформаторі додають, що сім’ї з новонародженими воліють замість пакета малюка отримувати грошові кошти, що говорить про певні матеріальні складнощі у батьків.

Порядок отримання залишається колишнім-частина виплачується за фактом народження, інша сума розбивається на період до досягнення дитиною 3-х річного віку.

Інші новини

Прем’єр-міністр країни, Д. Шмигаль, на початку липня 2021 року повідомив про рішення збільшити виплати від держави дітям з важкими захворюваннями, яким не встановлено інвалідність. Цей захід підтримки теж запланований на січень 2022 року. Що стосується рішення по матерям-одиначкам, яке викликало обурення громадськості, то вона буде призначатися, якщо в центрі зайнятості не знайдуть роботу самотньої матері, яка виховує дитину самостійно.

ЗМІНИ ДИТЯЧИХ ВИПЛАТ В УКРАЇНІ

Глава уряду згадав, що в цьому рішенні передбачено також призначення стипендії дітям, які стали інвалідами в результаті військових дій, осиротілим після загибелі батька учасника АТО або подій на Майдані. Всі ці відомості розміщені в Телеграм-каналі Шмигаля, інформаційному джерелі, який заборонений в Україні.

У ЗМІ розміщена детальна інформація, куди слід звернутися батькам за допомогою від держави, але відомості, які види дитячих виплат передбачені в Україні, в докладному переліку є тільки в спеціальному виданні Головбух.

Про порядок нарахування

На сайті Головбух є інформація, що всі дитячі виплати прив’язані до прожиткового мінімуму, який встановлюється за віковою категорією дитини. ПМ будь-якої категорії встановлюється Законом про держбюджет, в 2021 його мають намір змінити неодноразово.

Читайте так же:  Допомога та пільги для матері одиначки на 2020 рік

Чи буде прийнятий новий ПМ і закон, яким він відкріплюється від розрахунків, як запропонувало профільне міністерство, поки невідомо. Якщо такі зміни приймуть, в розрахунках допомог братиме участь коефіцієнт, який мають намір затверджувати щорічно в законодавчому порядку.

У цьому випадку в розмірах відбудуться трансформації, які – поки невідомо. В Україні виплачується кілька видів дитячої допомоги, частина з них зменшилася після прийняття нових критеріїв до призначення. Вони торкнулися багатодітних сімей і батьків-одинаків. Це-наступні категорії:

  • Бір-Допомога по вагітності та пологах, залежить від системи соціального страхування, пологів, простих і ускладнених, пологи у чорнобильців;
  • одиноким матерям (тепер тільки працюючим і тим, хто отримує менше прожиткового мінімуму на дитину, іншим не покладається після прийняття нового закону);
  • аліменти, до яких держава має опосередковане відношення;
  • виплати опікунам і пенсії по втраті годувальника;
  • допомога держави на дитину-інваліда.

Право на отримання підтверджується документально в будь-якому випадку. Пенсія по втраті годувальника залежить від зарплати, яку отримував померлий. Виплата по інвалідності залежить від віку дитини.

Одинока мати може отримувати на дитину-інваліда до 18 років, навіть якщо вона не працює. Нічого іншого у держави Україна для підтримки дітонародження не передбачено, чи буде прийнятий хоча б законопроект про збільшення одноразових виплат, невідомо. Поки – це тільки заяви на тлі перманентного дефіциту бюджету і величезної суми зовнішніх заборгованостей, за якими доведеться платити ще й відсотки.

Експерти, обговорюючи ситуацію, що склалася, кажуть, що висока смертність і низька народжуваність через короткий час призведуть до значного зменшення кількості населення. Але навіть вони не знають, чи скасують дитячі виплати в 2022 році в Україні: після прийняття закону про допомогу матерям-одиначкам, таке рішення уряду заощадити нікого б не здивувало.

Читайте так же:  Стоимость обучения в ВУЗах Украины в 2021-2022 годах

Оставьте комментарий