Зміни у військовому зборі у 2020 році в Україні

Багато хто бачив у розрахункових листах при отриманні заробітної плати відрахування під назвою “військовий збір”. Що це військовий збір у 2020 році в Україні і як він розраховується? Можливо, є фізичні особи, які на постійній або тимчасовій основі звільнені від сплати? Важливе питання, яке хвилює багатьох, хто не платить військовий збір і чи є пільги для об’єктів оподаткування?

військовий збір

Військовий збір – що це?

Ця категорія оподаткування громадян України була введена відносно недавно, в 2014 році. Зміни у військовому зборі в 2020 році в Україні в чинному законодавстві стали актуальними починаючи з 3 серпня. За словами влади, військовий збір являє собою тимчасовий захід для допомоги армії і військовослужбовцям. Саме тому на сьогоднішній день до їх пір цей збір не входить до затвердженого переліку оподаткування України.

Що оподатковується?

У 2015 році 1 січня було затверджено на засіданні Кабінету Міністрів, що військовий збір накладається на доходи фізичних осіб База оподаткування регламентується Податковим Кодексом України ст. 163-164. Таким чином, під оподаткування потрапляють всі доходи ПДФО. Але є й обмеження щодо оподаткування, тобто фінанси, які не обкладаються військовим збором:

 • Стипендія.
 • Допомоги по вагітності.
 • Родові виплати.
 • Аліменти.
 • Благодійні відрахування.
 • Допомоги для непрацездатних громадян.
 • Оподаткування доходів підприємницької діяльності поширюється виключно на фізосіб, платників ЄП.

Хто повинен платити військовий збір?

До чинного податкового закону було внесено зміни, які регламентували введення суб’єктів-платників податків 3 основних категорій:

 • Резиденти України фізичні особи, незалежно від того знаходяться вони в межах країни або за кордоном.
 • Фізичні особи, які не є резидентами України, коли дохід знаходиться не на території країни.
 • Юридичні та фізичні особи, які ведуть офіційно господарську діяльність та несуть відповідальність за оплату військового збору з інших податкових об’єктів.

Як розраховується військовий збір?


В процесі виплати оподатковуваного прибутку, доходу, автоматично з ЄП стягується і військовий збір.

Банківські установи, що приймає платежі по оподаткуванню, зобов’язані суворо стежити за тим, щоб громадяни надавали папери, що підтверджують оплату військового збору з держбюджету.

збір військовий

Усі податки, передбачені для фізичних осіб державою, враховує роботодавець при розрахунку заробітної плати, бонусів і премій.

Сума вирахування податкового збору включається до загальної форми звітності ПДФО, за рахунок того, що окремої форми не було розроблено податковим законодавством.

Читайте так же:  Как рассчитать налог на землю в 2019 году в Украине?

Ставка оподаткування

У середині 2015 року були прийняті заходи розширення категорій доходів, оподатковуваних військовим збором, з того часу об’єкти оподаткування не обмежуються трудовими відносинами, лотереєю, доходом від азартних ігор.

Згідно з доповненнями до закону, об’єктами оподаткування щодо військового збору будуть наступні пункти:

 • Сумарний річний або місячний дохід резидента України.
 • Прибуток, що перераховується з-за кордону на українські розрахункові рахунки.
 • Загальний дохід нерезидентів країни з джерела походження в Україні.

Важливо! Також варто знати, що військовий збір буде застосований не тільки до таких доходів, як заробітна плата або бонуси, але і до прибутку, одержаного від продажу або оренди рухомого, нерухомого майна, фінансових виплат у вигляді призів, лотерей.

Порядок і строки оплати податку


Державні установи, приватні фірми та організації зобов’язані оплачувати військовий збір у день виплати щомісячної заробітної плати, премій, бонусів фізичним особам. Оподаткування стосується всіх категорій громадян, військовий збір у 2020 році в Україні з пенсіонерів також знімається.

Важливо! Є виняток зі статті законодавства, а саме кошти мають бути перераховані установою не пізніше 3-х днів після виплати заробітної плати готівкою грошовими знаками або перерахування в не грошовому еквіваленті.

Навіть, якщо грошові виплати нараховані працівникові, але не виплачені, військовий збір повинен бути перерахований не пізніше 30 денного терміну.

Військовий збір перераховується на рахунок державного Казначейства і відстежується інспекторами фіскальної служби.

Якщо фірма має представництва або філії, кожне з них має перераховувати суми податків у відкриті адміністративно-територіальні одиниці, тобто по місцевому, в районах, де вони розташовуються.

Звітність по оподаткуванню

Податкове вирахування військового збору від суми загального прибутку необхідно відображати у спеціальній відомості форми 1ДФ, враховуючи кожен звітний період. У цій формі немає необхідності відображати персоніфікацію даних фізичної або юридичної особи, що виступає платником податків.

Якою буде допомога з безробіття

Пільги по оплаті військового збору

Оподаткування військового збору відноситься до загального щомісячного доходу суб’єкта, до якого також додається прибуток як грошове забезпечення.

Читайте так же:  Изменения в военном сборе в 2019 году в Украине

Військовий збір не зобов’язані перераховувати військовослужбовці при виконанні обов’язків.

Важливо! Винятком є солдати і офіцери на контрактній формі служби, а також військові на строковій службі.

В Україні влада передбачила групи осіб, хто звільняється від сплати військового збору.

У той час, поки на теренах України діє АТО, а також здійснюються активні дії по забезпеченню безпеки національної оборони і межі, стримування агресії сусідських держав, від оплати військового збору звільняються наступні категорії службовців:

 • Працівники правоохоронних органів.
 • Співробітники Національної гвардії України.
 • Офіцери прикордонної служби та зовнішньої розвідки України.
 • Працівники служби безпеки та держохорони України.
 • Рядові і військовослужбовці МВС.
 • Службовці відділень держзв’язку та захисту інформації України.

Перш ніж претендувати на пільгове оподаткування, затверджене Кабінетом Міністрів необхідно підтвердити свій статус відповідними паперами.

Санкції та штрафи

Військовий збір є обов’язковим пунктом оподаткування фізичної особи. За не сплату, шахрайство з податками в законодавстві передбачені штрафи.

Згідно зі статтями чинного Податкового кодексу суб’єкти плати податків зобов’язані підтримувати виконання податкових зобов’язань та форм, затверджених законом.

Несплата військового збору у 2020 році податковими об’єктами оподатковується фінансовою або адміністративною відповідальністю. Згідно п. 176.2 Податкового Кодексу України, громадяни, які мають статус податкових агентів повинна неті відповідальність, якщо ухиляються від сплати податків.

Статтею 127 ПКУ регламентується, що ухилення від сплати податків, а саме несплата податковим агентом військового збору тягне за собою такі штрафи:

 • Одноразове порушення буде обкладатися штрафом в розмірі 25% суми податку, які крім основного військового збору потрібно буде сплатити у бюджет, за весь період прострочення.
 • Не утримання податку або виплата на користь іншого податкового агента, вчинена повторно, за період 1095 днів тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50% від суми військового збору, які потрібно буде перерахувати на розрахунковий рахунок Казначейства.
 • Якщо втретє громадянин, платник податків ухиляється від обов’язків, регламентованих ПК більше 1095 днів, накладаються штрафні санкції, в розмірі 75% від суми боргу.

Передбачені законодавством штрафи ПК не беруться до уваги, якщо несплата військового збору на доходи фізичної особи була виявлена не інспектором Податкової Служби, а податковий агент самостійно і в наступній звітності виправляє помилку і доплачує.

Читайте так же:  налоговая льгота по подоходному налогу 2020 в Украине

Крім цього важливо знати, що виходячи з 129 ст. ПК, якщо у встановлений день обов’язкового погашення податків на рахунки Казначейства не надходить необхідної суми від фізичної особи, яка після перевірки контролюючими органами з цього дня нараховується штрафна пеня, за кожен день прострочення платежів. Сума пені розраховується згідно з 129 статтею ПК з урахуванням 120% річної фіксованої ставки, яка діє на день оподаткування фізособи штрафом. Вона регламентується Національним Банком України.

Фінансова відповідальність для тих, хто ухиляється від оподаткування, порушує закон, навіть при наявності вагомих обставин, не знімає адміністративної або кримінальної відповідальності.

Військовий збір утримується з фізичних осіб за тим же принципом, що і ПДФО. Різниця лише в тому, що в першому випадку не проводиться зниження суми доходу ПСП. Для оподаткування передбачено окремий розділ у формі 1ДФ за індивідуальним аналітичним бухгалтерським рахунком 6311.

Пенсии женам военных

Щоб не мати проблем з фіскальною службою, необхідно вчасно сплачувати всі податки, реквізити для оплати військового збору в 2020 році в Україні, а також сума податку, отримати допомогу в розрахунках можна в місцевому відділенні. Також Саме там можна сплатити штрафи і пені, якщо вони є.

Багато хто чекає, коли скасують військовий збір в Україні але в 2020 році його ще потрібно оплачувати!

Оставьте комментарий